Pericol motor MGP-CAPS !!!!

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
jerome243
x 17

Pericol motor MGP-CAPS !!!!




de jerome243 » 10/05/07, 04:47

Bonjour à tous,

rummaging pe net cele mai recente escrocherii în ceea ce privește economisirea de combustibil, am dat peste subiectul tău și sincer, m-ai văzut net pe loc !!!!!

AȚI EȘECAT LA GENERAREA PAGINELOR 28 PENTRU O SCAFĂ PURĂ CARE ÎN ALĂMÂNT ESTE NEFASTE PENTRU MOTORUL TĂU.

MPG-CAPS SUNT CAPSULE BAZATE PE NAPALTINA !!!!!!

ACEST PROCES ESTE ȘTIUT ȘI INJECTORI DETERIORATI ȘI BLOCURILE MOTORULUI, ÎȚI VĂ DORESC LINKUL ACUM ÎN DIRECT ÎN SITE-ul RAPORTULUI DE GUVERNMENT QUEBEC, CARE I-A FOST ÎNTREBAT CÂND S-A CONSTATAT CAPACULURILE MIRACLE MICI ȘI CARE I-A FĂCUT FACE ANALIZE.

Câteva sute de plângeri din camerele de combatere a motoarelor și a injecțiilor au fost deja depuse, dar dacă nu ați sănătos, ACȚI ESTE ACUM COMPANIILE DISTRIBUITE CARE AU PLATIT.

ACESTA COMPANIE A FOST CONDAMNATĂ PENTRU A PLĂTI LA MILIOANE DE DOLOARE.
ȘI PENTRU FINALIZAREA ACESTUI CAPITOLI MICI SUNT DISTRIBUITE VIA UN SISTEM PIRAMIDAL SUB SUPRAVEGERE LA MOMENTUL, PENTRU CINE CINEȘTE ACEST SISTEM, ESTE SUMMUL TRASH ÎN MATERIE COMERCIALĂ !!!

DESPRE DACĂ, DACĂ AM SCRIUT DAR CARACTERUL, DAR GARSUL FRANȚEI, ÎȚI CREDEȚI CĂTREȚI TOT PALMUL !!!!!

NOTĂ CĂ SUNT ÎNREGISTRAT DOAR PENTRU A-ȚI ÎNVĂȚA LANȚELE, ACUM ESTE LINKUL, MULTE MAI MULTE SERI DE LA CONNERIILE TALE !!!!

Federația Automobilistică din Quebec

http://www.caaquebec.com/Automobile/Tru ... Detail.htm


Guillaume

În special vă mulțumesc nu băieți și între noi pentru toți cei care au pus aceste rahaturi în mașină, să ne rugăm sau să facem o adevărată cură sau protecție pentru motor cu produse recunoscute !!!!!
Dernière édition alin jerome243 10 / 05 / 07, 15: 15, editate 2 ori.
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

CITEȘTE ȘI CITIȚI TOATE ACEASTE (NU AM NICIU DE VÂNZAT) PERICOL DE MGP-CAPS




de lejustemilieu » 10/05/07, 07:40

Jerome, nu este o prostie, dacă nimeni nu ar fi testat pe această pastilă, înșelăciunea ar fi continuat.
Eu, nu am îndrăznit să testez, ci altora și ție, vă spun mulțumesc.
Nu este marcat pe cutie, „înșelătorie”
Pe de altă parte, pe pachetele de țigări, este marcat cu „otravă” (în Europa) 8)
Din nou mulțumesc pentru informații, asta servește la forum
Alain
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 10/05/07, 09:19

Mulțumim Jerome 243 pentru această sosire în fanfară.

Apreciez mai puțin că folosești cuvântul „tâmpenii” și totul despre oameni care se străduiesc să expună adevărul

Am mers la link-ul care ucide și economizorul magnetic „Fuel Saver” : Cheesy:

Să sperăm că Christophe nu va primi încă un e-mail incendiar .....
Dernière édition alin elefant 10 / 05 / 07, 10: 54, editate 1 ori.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79114
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

CITEȘTE ȘI CITIȚI TOATE ACEASTE (NU AM NICIU DE VÂNZAT) PERICOL DE MGP-CAPS




de Christophe » 10/05/07, 10:50

jerome243 a scris:NOTĂ CĂ SUNT ÎNREGISTRAT DOAR PENTRU A-ȚI ÎNVĂȚA LANȚELE, ACUM ESTE LINKUL, MULTE MAI MULTE SERI DE LA CONNERIILE TALE !!!!



aparent Domnul insultă oamenii înainte de a citi... Nu numai că utilizați aceleași metode ca vânzătorul FFI (nu verificați înainte de a vinde), dar dacă ați avutn minimum de respect pentru membrii și cititorii acestui lucru forum ai fi citit și ai văzut că am ajuns la aceleași concluzii ca și tine: MPG CAPS este semifabricatul ... : Evil:

Care este numele tău Guillaume sau Jerome? Anonimatul pe care îl luați cu greu mi se pare cinstit ... oricum IP-ul dvs. este notat dacă voi primi vreodată o plângere de la FFI ... Obosit să pierd timpul cu aceste controverse tehnico-comerciale. Dacă se întâmplă asta, ești chiar un vânzător FFI „deghizat” ... : Mrgreen:

jerome243 a scris:În special vă mulțumesc nu băieți și între noi pentru toți cei care au pus aceste rahaturi în mașină, să ne rugăm sau să facem o adevărată cură sau protecție pentru motor cu produse recunoscute !!!!!


Domnule este prea bun cu săracii experimentatori care suntem ... Și vindeți aceste alte produse minune pe care pariez?

lejustemilieu a scris:Jerome, nu este o prostie, dacă nimeni nu ar fi testat pe această pastilă, înșelăciunea ar fi continuat.


Ea continuă ... perso Primesc niște spam-uri FFI în inbox-ul meu în fiecare săptămână ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 10/05/07, 11:09

dragi prieteni, vă sugerez să accesați pagina completă forum a acestui link:

http://www.ecoconso.be/forum/archive/in ... t-618.html

Cred că vei râde :D


pe de altă parte, am găsit acest lucru pe forum „chimie distractivă”, dar nu te va face să râzi
De ce atât de mulți oameni se simt obligați să vorbească atunci când nu au nimic de spus?
Să intrăm în inima materiei.
Dacă adăugați paradichlorobenzen la benzină sau orice combustibil, nu va îmbunătăți nimic. Dimpotrivă, acest compus clorurat este dăunător din toate punctele de vedere.
În primul rând, frânează combustia. Unele incendii pot fi stinse cu compuși cloruți.
Apoi, presupunând că arde bine, arderea va elibera un amestec de cărbune, acid clorhidric HCl și clor gaz Cl2. Aceste produse sunt dăunătoare, în diferite grade. HCl și Cl2 miros rău și atacă gâtul. Mai mult, sunt corozive și vor ataca metalul din care este fabricat motorul. Fierul și aluminiul vor fi transformate în cloruri de fier FeCl3 și clorură de aluminiu AlCl3. Țevile și interiorul motorului vor fi atacate sau străpungute și transformate în pulbere de FeCl3 și AlCl3, care sunt ele însele corozive. Mpoteurul dvs. va fi rapid inutilizabil.
Introducerea para-diclorobenzenului într-un motor este așadar o metodă bună de sabotare a funcționării.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79114
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 10/05/07, 11:28

elefantul a scris:
Introducerea para-diclorobenzenului într-un motor este așadar o metodă bună de sabotare a funcționării.


DAR CA CA MERCĂ CAPSURILE MPG !!!

Într-adevăr; un motor al naibii consumă mai puțin : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: Sunt chiar singurele motoare „curate” care există : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 10/05/07, 12:19

Desigur, și un ceas oprit oferă timpul corect 2 de ori pe zi! :D
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79114
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 10/05/07, 12:47

Apropo, titlul mă face să râd, îți amintești seria „Cap Danger” :)

Mi-au fost minunate peisaje frumoase

http://www.allocine.fr/series/ficheseri ... =3143.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 10/05/07, 14:19

Deci, ce zici de aceste analize?

putem confirma (sau cum?) că este într-adevăr naftalină?

Dito Wikipedia:
utilizări
Perlele naftalene solid cristalizate sunt vândute sub formă de naftalină și utilizate în principal ca buline.

Naftalina este toxică: risc de anemie hemolitică, cancerigenă

caracteres
Cristale romboedere incolore sub formă de solzi.
Punctul de topire 80,26 ° C
Punctul de fierbere 218,1 ° C.
Solubil în alcool, eter, benzen, cloroform, acizi acetic și clorhidric și în uleiuri; insolubil în apă.
Masa molară: 128,19 g.mol-1
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 10/05/07, 15:09

Naftalina este toxică: risc de anemie hemolitică, cancerigenă


motiv pentru care lobby-ul molii încearcă să interzică acest produs!

întrucât avem punctul de topire, orice farmacist ar trebui să poată testa, au un dispozitiv ad hoc
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 219