SPAD produce industrial

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

SPAD produce industrial




de Cuicui » 28/10/06, 23:45

0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 29/10/06, 00:54

Aceasta răspunde la întrebarea lio74„De ce nu este industrializat pantonul și / sau sistemul G?”
---
Nu te înnebuni Christophe !
http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 29/10/06, 10:36

Pkoi aș fi supărat?

Nu am întâlnit oamenii potriviți la momentul potrivit și oamenii potriviți, tardivi și mici nu vor cooperarea noastră ... păcat ... pentru noi și pentru ei ...

Sunt liberi să comercializeze truse ... chiar dacă folosesc explicațiile acestui lucru forum și în altă parte ... Și apoi dat este dat așa cum spunem noi ...

Acum, Apte își asumă riscuri, deoarece, cred, sunt departe de a stăpâni sistemul ... și, prin urmare, eficiența acestuia ... dar hei, face lucrurile ... cu atât mai bine ... dar este o lovitură de poker pentru ei!

ps: pentru drepturile de autor, pe de altă parte, nu merită nimic pentru a proteja conceptul, protejează doar un model foarte specific ... Orice instanță l-ar rupe în mai puțin de 2 ... 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 29/10/06, 10:59

Citez Petit: "acest sistem pentru creșterea eficienței arderii prin cataliză electrodinamică"

„Ca într-un nor de furtună, această ceață este încărcată cu energie electrică. Este apoi amestecată cu combustibilul unui motorină. Câmpul electric creat de micro-picături sparge moleculele lungi ale combustibilului, crescând eficiența combustiei și reducerea poluării prin eliberarea materialului ars. "


Din nou: acesta este SPECULARE PURĂ (ca de obicei cu Petit) sau trebuie să o demonstrați prin teste ... nu-mi spuneți că nu are capacitatea (relații tehnice) ... pentru un fost director de cercetare trebuie să au relații ...

Pe de altă parte:

"Ideea prinde încet, încet. Industriei auto nu-i plac Robin Hood-urile motoarelor cu ardere internă, care o vor face cu curaj. Lucrurile trebuie făcute conform regulilor. Inventatorii scot brevete și apoi ies. dați-le producătorilor, care le păstrează „tot timpul necesar”. Apoi trebuie să stabiliți un lanț întreg de profituri, la toate nivelurile. În caz contrar, unde mergeți? Dacă dieselurile aruncau gaz curat , cine ar cumpăra convertoare catalitice? "


Tind să fiu de acord ... chiar și există cu siguranță alte motive pentru dezinteresul lor ...
Dernière édition alin Christophe 31 / 10 / 06, 14: 16, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 29/10/06, 12:31

În cele din urmă, el a decis să pună câteva linkuri în articolul său (în special pentru a mă cuantifica, însă citând raportul dvs., Christophe ...). Poate că într-o zi va exista un link către Econologie? : Cheesy:
Poate că opiniile sale despre jucătorii de la Pantone se schimbă ... :o
Rămâne doar pentru el să pună mâna în labă și să ne explice cu certitudine principiul (principiile) care guvernează reactorul ... Comunitatea ar avea totuși nevoie de „luminile” oamenilor cu mai multe abilități. avansat decât al nostru și, mai presus de toate, echipat pentru măsurători ...
Dar fiind optimist, poate că profiturile obținute de SPAD, vor fi folosite probabil în astfel de scopuri. : Cheesy: ... Putem oricând să visăm, nu ???
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 29/10/06, 14:03

Christophe a scris:... pentru drepturile de autor, pe de altă parte, nu valorează nimic pentru a proteja conceptul, ci protejează doar un model foarte specific ... Orice instanță l-ar rupe în mai puțin de 2 ... 8)


Inițiativa de marketing în serie este binevenită, pe de altă parte acest drept de autor mă face să râd!
Eu dacă vreau mâine sau când vreau, am înființat o companie privată cu un sistem similar și câteva modificări, cum ar fi, de exemplu, punerea reactorului ușor din cutie la ieșirea din gazul pantone și drepturile lor de autor pentru m .... splash! : Lol:

Al doilea lucru pe care vreau să-l subliniez (părerea mea personală): Pentru a pantoniza un parc de echipamente în vârstă, poate fi interesant, dar fără garanție! interes pentru muncă, nu?
În ceea ce privește fermierii, din care fac parte, lucrează cu echipamente recente și electronice la bord, mai bine nici măcar să nu vă gândiți la asta!
Dernière édition alin lau 29 / 10 / 06, 14: 30, editate 1 ori.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 29/10/06, 14:26

Asta spuneam. 8)
Problema Pantone nu este construcția țevilor.
În orice magazin de bricolaj cumpărați materialul și faceți același lucru pentru câțiva euro și în câteva ore.
Parcontre o dată gadgetul la 1200Euro în buzunarul care îl va monta. Este bibi ... Trebuie să demontați eșapamentul pentru a vă amesteca pentru a integra reactorul. Idem pentru admisie și clocot pe sistemul de răcire a motorului ...
Cine va petrece zile și zile știind cum să îmbunătățească performanța motorului este bibi ...
Așa că bibi după un timp și-a spus:

_ "am fi fost mințiți?" :şoc:

_ "Am fost smuls fără să știu din proprie intenție ??" :strigăt:

În cele din urmă, cheltuiți 1200 de euro pentru a economisi câteva ore și puțină grăsime pentru cot este foarte costisitor de plătit, deoarece, în orice caz, acest lucru nu garantează rezultatul în niciun fel și, în plus, grăsimea pentru cot, va dura în continuare să-l folosească.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 29/10/06, 14:36

Unde ai văzut 1200 €?

Îmi amintesc că am văzut mai degrabă 2000 € pentru aceste modele ...

Pitmix: aceste modele sunt destinate tractoarelor și / sau motoarelor industriale ... nu sunt kituri auto ...

Cu toate acestea, chiar și la 2000 € poate fi al naibii de profitabil ... trebuie doar să vedeți consumul anual al unei ferme ... 2000 € sunt „doar” 4000L de roșu ... Unele ferme o fac 40 L pe an ...

Și atunci cât costă nerenovarea petrolului? Huh?

În caz contrar, da pentru tractoarele moderne, într-adevăr, nu merită să ne gândim la asta ...
Dernière édition alin Christophe 29 / 10 / 06, 14: 38, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 29/10/06, 14:37

Perfect rezumat pitmix! 8)

spadul este încălzit numai de gazele de eșapament.
Toate planurile sunt gratuite pe internet. Mulți fermieri sunt echipați să lucreze cu acest lucru, pe un tractor, un generator sau o pompă sau chiar pe o mașină de recoltat nu lipsește spațiul (nimic de-a face cu un autovehicul: vezi pagina de experimentare!)
și nu trebuie să pierdem din vedere faptul că aceeași adunare poate să nu funcționeze din motive pe care nu le cunoaștem.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 29/10/06, 18:24

Christophe într-adevăr.
Indiferent de prețul 1200 sau 2000 Euro, dacă rentabilitatea permite amortizarea investiției suficient de rapid pentru fermieri.
Dar ceea ce vreau să spun este că la acest preț îi lipsește atenția.
Mi se pare că există foarte puține persoane capabile să vândă acest produs asigurând asamblarea, dezvoltarea și rezultatele.
Dar chiar aici cunosc o mulțime de oameni care pot face și vinde acest tip de produs.
Dacă credeți că cele 63 de pagini ale experienței mele pe R5, Pantone nu este ceva pe care îl lăsați pe un raft și îl puneți sub capota unui tractor.
S-ar putea să mă înșel, dar nu cred că succesul operației depinde doar de calitatea realizării.
Adaptarea la motor este la fel de esențială.
Îndrăznesc să sper că pe un tractor rezultatele sunt mai bune, deoarece viteza de funcționare este mai stabilă.
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 188