Sfat pentru a economisi mai puțină apă în mașina de spălat

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
TVHstar
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 01/12/14, 11:23

Sfat pentru a economisi mai puțină apă în mașina de spălat




de TVHstar » 01/12/14, 11:36

Salutare tuturor forumists,
Caut informații.
De fapt, vrem ajutorul tău. Din 2011 locuim într-o casă despre care credem că este ecologică: zid de cărămidă din pământ, toalete în afara casei, reducerea consumului de gaze și petrol în bucătărie, creșterea deschiderilor în casă etc. Unul dintre ultimele lucruri pe care vrem să le avem în viitorul apropiat este o mașină de spălat. Știu că putem avea o tehnologie bună și să devenim ecologici. Prin urmare, am vizitat acest site și dorim să avem părerea persoanelor care au trebuit să folosească mașinile de pe acest site pentru a ne spune, de exemplu:
1. Dacă putem economisi energie și dacă crește în același timp.
2. Căutăm și așa-numitele mașini silențioase. Există vreunul în lot?

Vrem ca opiniile oamenilor care au folosit deja „o mașină, să ne spună să facem.
Vă mulțumim pentru răspunsurile prompte.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 01/12/14, 11:57

Au fost făcute porge enorme pentru consumul de apă și energie.

Am un Bosch cu intrare de apă caldă / rece, ceea ce îmi permite să folosesc excesul de apă caldă de la încălzitorul meu de apă vara (iarna, este dificil să țineți pasul cu consumul de apă caldă menajeră) și, prin urmare, consumul de energie electrică ...

Aceste mașini erau supraevaluate. Al meu era în vânzare la 499 în urmă cu aproximativ 1 an (cred că Bosch tocmai a schimbat modelul în acel moment) + 50 euro bonus Bosch (o „operațiune de spălare verde cu WWF, la acel moment )

Dar prima economie este încă o utilizare atentă; a completa ; folosiți doar temperatura minimă necesară în funcție de starea de murdărire ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 182