Se mișcă la Utopia

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

Se mișcă la Utopia

de lau » 09/12/05, 12:06

webmaster econology spune: Pentru rezumat: Moreau nu este deloc clar și abordarea sa comercială nu este clară!

2) El refuză orice experiment independent ... Timpul normal pentru a găsi câteva sute de porumbei ... clienții ... îmi pare rău ... și merg la soare ... Nimic nu este clar în argumentele sale și totul merge în direcția înșelătoria începe cu cifre referitoare la rezultate care variază de la un singur la dublu în același document ...


Moreau răspunde criticilor și notei sale la o invitație care ar fi făcut webmasterul de econologie și Auto Plus!
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

de Christophe » 09/12/05, 12:15

Voi citi acest lucru în detaliu, dar informațiile despre bancă sunt false (din moment ce nu le am disponibil), dar, pe de altă parte, este corect că am propus membrilor acestei forum pentru a contribui la un test independent pe un vehicul. Deoarece ideea nu a fost realizată, nu i-am propus lui Moreau.

De asemenea, este clar că răspunsul pe care l-am avut de la Moreau a fost destul de evaziv. Am putut să o copiez aici ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

de Christophe » 09/12/05, 14:48

Fragmente alese de Moreau (trec pe intro care, după părerea mea, reflectă o anumită lăcomie, dar care este filantropică pe pământul nostru):

„... toată lumea este asigurată de un randament al investiției, și că nimeni nu ar trebui să fie eligibile înșelat! Acest lucru este matematic și calculat pe bază medie actuală 250 000 km pentru vehiculele ușoare.“

Fie 250 000 km ROI dacă înțeleg bine.
Deci, să calculam puțin:

Cu benzina 1,2 € pe litru și contra originale de 6 L / 100, 250 000 aceste correpondent km la 18 000 € benzină.

Prin urmare, se presupune că, prin procesul său, vom amortiza sistemul care costă 1000 € la acel moment. Aceste € 1000 la 833 L. combustibil kit, astfel correpondent Conso fără consum ar fi fost 15 000 L este astfel o Conso reducere: 5,5%.

Deja acest lucru nu este măsurabil în utilizarea drumurilor ... dar apoi de ce atunci cifrele avansate de Utopia sunt cele de 30 vezi 60%? Și, în final, durata de viață a mașinilor curente este mai mică decât 250 000 km ...

Nu eu sunt eu (econologie), dar mai mult decât atât, Moreau dă aceste cifre contradictorii ... deci ce credibilitate să-i dau?

"Veți vedea în curând că dacă nu este atât de ușor să trăiți că a fi afectat de stat, a fost cu siguranță o lovitură bună pentru cerebral (să credem că uneori nu știm din ce scop credem!), chiar dacă nu ajută la accelerarea lucrurilor, iar rezultatul final al operației va rămâne pozitiv pentru toată lumea ".

Despre ce vorbește? O veche frustrare care se întoarce (vezi procesul lui)?

„În cele din urmă, voi grăbi să confirme rezultatele noastre printr-un test în control tehnic, deoarece va fi dificil să se afirme că nimeni nu poate asista la funcționarea efectivă a UTOPIA de sprijin de hidrogen.“

Controalele tehnice nu sunt autorizate să ia lecturi de consum ...


Concluzie: Dacă încă lipsim melodii (dar nu prea mult), nu ne dor de muncă! Și pentru o lungă perioadă de timp
...

Ne pare rău, dar termenul „Tunes” nu este foarte serios ... Atunci dacă cele 500 de precomenzi au fost reale, să spunem la 20% din 1000 € (minim pentru o precomandă) care face deja 500 * 200 = 100 € în buzunar de Moreau ... Pkoi cere 000 EUR pentru cercetare și dezvoltare?

Altfel nu am nimic de adăugat despre pasajul despre mine.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

de lau » 09/12/05, 15:04

... dar apoi de ce sunt cifrele avansate de Utopia de la 30 vezi 60%?


Utopia se bazează pe o provocare economică de tip 20%.
http://www.utopiatech.fr/Garantie.html

Atunci dacă cele 500 de precomenzi au fost reale, să spunem la 20% din 1000 € (minim pentru o precomandă) care face deja 500 * 200 = 100 € în buzunarul lui Moreau ... Pkoi cere 000 € pentru C&D?


Deja a atins 20%, deoarece plătim numai după livrare? apoi fără sprijin financiar extern (ceea ce spune el) rareori putem obține un profit semnificativ la început, astfel încât rata de producție să sufere.
Întrebarea mea ar fi dacă vor exista mai mult sau mai puțin economii în comparație cu Pantone. În orice caz, dacă spune adevărul (marketingul cuantic) este foarte recent (5 noiembrie) și acum ar trebui să avem în primă instanță primele elemente de răspuns.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

de Christophe » 09/12/05, 15:52

lau a scris:Utopia se bazează pe o provocare economică de tip 20%.
http://www.utopiatech.fr/Garantie.html


Deci, dacă am rezuma Moreau promite reduceri oscilând între 5,5 %% 20, 30 60% și% .... Cum să-l poarte 1% credibilitate? El se auto-descrește ... Visez ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1

de asgard os tyr » 11/12/05, 19:33

Am întâlnit mai mulți oameni care se ridică în mod regulat fără nici un răspuns, în timp ce ei deja plătesc. Ar trebui să-l poată calma și în sfârșit îl pune la masă : Twisted:
Înșelătoria lui a durat destul de mult!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

de lau » 11/12/05, 20:27

Este ciudat, tocmai în forma de comandă nu cere să fie plătit în avans?
Am scris pentru informație și el a răspuns. Am scris din nou în seara asta pentru informații suplimentare.
Pe legăturile forum pe care i-am dat-o chiar spune că se poate vizita atelierele sale prin numire ..
Asgard, știi mai mulți oameni care au comandat deja în avans și au plătit mai mult? Te putem crede, sursele tale sunt verificate?
În orice caz, povestea lui a făcut deja multă cerneală, iar pe site-ul lui am descoperit o secțiune suplimentară în care solicită să comunice testele de poluare efectuate cu sistemul său la controalele tehnice:
http://www.utopiatech.fr/downloads/La%2 ... nement.pdf

La domiciliu suntem cel puțin 2 să cumpărăm sistemul său, dacă există rezultate.
Dernière édition alin lau 11 / 01 / 06, 18: 40, editate 2 ori.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

de Christophe » 11/12/05, 20:34

asgard os tyr a scris:Am întâlnit mai mulți oameni care se ridică în mod regulat fără nici un răspuns, în timp ce ei deja plătesc. Ar trebui să-l poată calma și în sfârșit îl pune la masă : Twisted:
Înșelătoria lui a durat destul de mult!


Și aici suntem ... și nu-l ascult când o spun ... : Evil:
0 x
skyfish
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 18
Înregistrare: 16/04/05, 23:24

de skyfish » 11/12/05, 21:02

Ben pareil am comandat una, dar absolut nici o plată făcută, ... dezinformare ???
Și eu am spus-o, pfffffff
0 x
A castiga
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 03/08/05, 00:32

de A castiga » 12/12/05, 02:06

Bonsoir,

Pentru informații.

UTOPIA căuta parteneri. În calitate de industriaș, în ultimele luni 4, am încercat să o contactez (telefoane, fax, scrisori, poștă ...). Am vrut să punem la dispoziție, în cadrul acestui parteneriat, cunoștințele și cunoștințele noastre tehnice în acest domeniu, biroul nostru de proiectare, atelierele noastre ...
Nu am avut niciodată un răspuns, nici posibilitatea de a se alătura acestora. Avem dreptul să adresăm câteva întrebări despre gravitatea acestui caz .....
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 132