Economizor văzut pe ebay?

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
paotop
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 139
Înregistrare: 15/11/05, 11:35
Locul de amplasare: sud-vest

Economizor văzut pe ebay?




de paotop » 27/12/05, 09:19

totul este in titlu...... consum mai putin, salvezi planeta, economisesti bani, chiar pare ca previne caderea parului........meh
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 27/12/05, 13:25

Gunoi...dar măcar nu se vinde cu 200€ ca alte produse miraculoase...dar 45€ pentru nimic nu este deja ieftin :D

Altfel cu alți membri ai acestui forum Am decis să vânăm aceste produse economice, așa că dacă ești interesat să ne ajuți, ești binevenit!

Vezi: https://www.econologie.com/forums/economiseu ... t1296.html
Dernière édition alin Christophe 26 / 03 / 08, 10: 30, editate 1 ori.
0 x
paotop
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 139
Înregistrare: 15/11/05, 11:35
Locul de amplasare: sud-vest




de paotop » 27/12/05, 16:48

Subiectul trebuie pus pe un post-it sau cu un panou special în partea de sus.

in sfarsit, eu insumi zic ca...........tot asa :D
nu sunt seful...... 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 27/12/05, 16:51

subiectul la teste?
0 x
gil67
x 17




de gil67 » 04/01/06, 19:23

salut si la multi ani, cu reactia voastra va comportati ca detractorii dopajului in apa. Principiul polilor magnetici pe conductele de aer și combustibil a fost testat și aprobat cu zeci de ani în urmă. Desigur, toată lumea poate construi un lucru similar pentru mult mai puțini bani. În toate cazurile testele au fost formale, funcționează. : Wink:
Evident, astăzi, cu optimizarea combustiei, rezultatele sunt mai puțin interesante.
Aici, mă gândesc bine, am găsit un sistem de injecție a apei utilizat în plus față de un schimbător de aer / aer pe un motor turbo pe benzină. Este interesant la motorul pe benzină, deoarece economisește benzină destinată răcirii amestecului la admisie, ar trebui să găsesc legătura. Consumul este astfel redus cu 20-30%, randamentul este crescut odată cu scăderea temperaturii la intrare.
Sistemul poate fi montat și în amonte de un reactor panton.
La mulți ani 2006, să fie mai puțin rău decât 2005 : Wink:
(unde ești cu cariera de profesor?)
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 04/01/06, 21:03

gil67 a scris:salut si la multi ani, cu reactia voastra va comportati ca detractorii dopajului in apa. Principiul polilor magnetici pe conductele de aer și combustibil a fost testat și aprobat cu zeci de ani în urmă. Desigur, toată lumea poate construi un lucru similar pentru mult mai puțini bani. În toate cazurile testele au fost formale, funcționează. : Wink:


Când spunem ceva atât de controversat, vă rugăm să oferim surse care să le permită scepticilor ca mine să ne răzgândească?

MULȚUMIRI. Si un an Nou fericit.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 04/01/06, 21:16

Salutare tuturor si La multi ani.
E adevărat că cel mai bine ar fi să încerci așa ceva să vezi dacă funcționează. Încă aud despre cineva care mi-a împrumutat unul.
Nu inteleg de ce este benefic sa racim admisia in timp ce la masini incalzim galeriile de admisie cu lichidul de racire sau cu evacuarea.
De ce să se încălzească atunci când pare benefic să se răcească?
Reactorul pare să încălzească admisia, dacă nu este o eroare din partea mea... :?
0 x
gil67
x 17




de gil67 » 04/01/06, 23:44

Rulian a scris:
gil67 a scris:salut si la multi ani, cu reactia voastra va comportati ca detractorii dopajului in apa. Principiul polilor magnetici pe conductele de aer și combustibil a fost testat și aprobat cu zeci de ani în urmă. Desigur, toată lumea poate construi un lucru similar pentru mult mai puțini bani. În toate cazurile testele au fost formale, funcționează. : Wink:


Când spunem ceva atât de controversat, vă rugăm să oferim surse care să le permită scepticilor ca mine să ne răzgândească?

MULȚUMIRI. Si un an Nou fericit.

nu am nicio obligatie.
Cu toate acestea, dacă marea ta cultură îți permite să te uiți la alții forum vei avea răspunsurile pe care le cauți. În plus, știu că scepticii nu duc la bun sfârșit lucrurile și este mai fructuos să-ți cheltui energia dezvoltând ceva decât să încerci să-i convingi pe sceptici cu principii.
În acest sens, Christophe și Christine aveți sprijinul meu și vă doresc fericire, nu vă lăsați prinși în acest proces. Cu stima, Gil
0 x
paotop
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 139
Înregistrare: 15/11/05, 11:35
Locul de amplasare: sud-vest




de paotop » 09/01/06, 11:47

gil67 a scris:salut si la multi ani, cu reactia voastra va comportati ca detractorii dopajului in apa. Principiul polilor magnetici pe conductele de aer și combustibil a fost testat și aprobat cu zeci de ani în urmă. Desigur, toată lumea poate construi un lucru similar pentru mult mai puțini bani. În toate cazurile testele au fost formale, funcționează. : Wink:
Evident, astăzi, cu optimizarea combustiei, rezultatele sunt mai puțin interesante.
Aici, mă gândesc bine, am găsit un sistem de injecție a apei utilizat în plus față de un schimbător de aer / aer pe un motor turbo pe benzină. Este interesant la motorul pe benzină, deoarece economisește benzină destinată răcirii amestecului la admisie, ar trebui să găsesc legătura. Consumul este astfel redus cu 20-30%, randamentul este crescut odată cu scăderea temperaturii la intrare.
Sistemul poate fi montat și în amonte de un reactor panton.
La mulți ani 2006, să fie mai puțin rău decât 2005 : Wink:
(unde ești cu cariera de profesor?)


pentru a îmbunătăți performanța unui schimbător aer/aer, îl udați :D

tehnică folosită mult timp în raliurile rutiere.
Am lucrat la mașini Gr A și WRC, iar cele mai multe dintre ele aveau un rezervor de apă și un senzor pe accelerație care controla o pompă de spălat parbriz pentru a uda schimbătorul la fiecare lovitură de gaz și astfel îmbunătățirea schimbului de căldură.

puținele grade obținute la admitere au făcut posibilă obținerea unui vârf de cai putere în plus... : Wink:

în ceea ce privește denigrarea unui sistem, precum și pentru a face o reclamă care spune „este dovedit”............” rezultate garantate”.........sediul meu central este în Luxemburg.. .......... :şoc: ..........nu ma pierd acolo... : Lol:

la mine miroase a fum pentru ca nu ofera nici o dovada....chiar daca sunt unele....

nu mai mult decat pentru dopajul pe apa imi vei spune, dar hei...........nu e dovedit.............nu este garantat.... .....dar nu e scump :D
0 x
christ59000
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 29/10/05, 21:40




de christ59000 » 09/01/06, 12:50

paotop a scris:pentru a îmbunătăți performanța unui schimbător aer/aer, îl udați :D

tehnică folosită mult timp în raliurile rutiere.
Am lucrat la mașini Gr A și WRC, iar cele mai multe dintre ele aveau un rezervor de apă și un senzor pe accelerație care controla o pompă de spălat parbriz pentru a uda schimbătorul la fiecare lovitură de gaz și astfel îmbunătățirea schimbului de căldură.

puținele grade obținute la admitere au făcut posibilă obținerea unui vârf de cai putere în plus... : Wink:
da dar injectarea de apa in camerele de ardere economiseste benzina si marimea schimbatorului, altfel trebuia sa modificam cartografierea care injecta benzina destinata doar raci capetelor pistoanelor. :strigăt: , pe Ford Cosworth unele au fost inițial echipate cu acest ansamblu : Lol: deci omoloage, pe wrc si altele neconforme : Wink: acum pe tema sistemului care se vinde pe ebay mi se pare putin usor dar ar avea nevoie de o marturie de la o persoana care a incercat deja : Roll:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 221