Electromagnetism combustibil

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12

Electromagnetism combustibil




de Andre » 02/12/05, 15:49

bonjour,
Ieri seară, la noul TVA Canada, a fost prezentată o cutie care seamănă ciudat cu circuitul magnetic pe care îl așezăm pe liniile de benzină, la început văzut că pare mai lung și există
o sursă de alimentare, este realizată de o echipă din Toronto, mașina era pe o bancă de testare sub sarcină,
Vorbește despre poluare, zero nox, zero CO2 și economie de combustibil și mai multă putere ...
Rămân sceptic cu privire la poluarea zero, jurnaliști din Canada
iar ai tăi vor spune că toți provin din aceeași școală.
I-am văzut la lucru în timpul vizitei de Crăciun a lui Haliday la Lac Sacccacomie.

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 02/12/05, 16:04

ha ha ha ha :P Zero Co2 ai greșit postarea pe care André a trebuit să o includă în categoria umor.

:D Nu, glumesc, cred că ai vrut să spui zero CO dacă nu și eu acești jurnaliști mă fac să râd. :D
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 02/12/05, 16:33

Ha acești jurnaliști, va trebui să-i înscriem la lecții de chimie!

Pe videoclipul Pantone, au remarcat și CO2 în loc de CO ...

Am crezut că diferența dintre monoxidul de carbon și dioxidul de carbon (CO și CO2) a fost învățată la școală. Poate nu au bacalaureat?

Deci, domnilor care trec jurnaliști:

CO2 provine din arderea și metabolismul complet, respirație, fermentare. Printre altele, provoacă efecte de seră. Combinația sa cu hemoglobina dă carbhemoglobina care este reversibilă.

CO provine din arderea incompletă și este periculos deoarece are o afinitate foarte puternică pentru hemoglobină. Este respins de motoare, cazane, orice dispozitiv termic prost reglat. Există pe piață detectori specifici împotriva acestui gaz pentru a evita otrăvirile fatale (în Franța 300 de decese pe an din 6000 otrăviri cu monoxid de carbon).
Având un copil, am investit în jur de patruzeci de euro pentru a pune unul lângă cazanul meu de perete și, în calitate de proprietar implicat în securitate, am pus unul în apartamentul închiriat lângă încălzitorul de apă pe gaz.
0 x
pe
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 23/01/07, 14:36

arderea incompletă a combustibilului




de pe » 23/01/07, 14:46

bonjour,

Aș dori să găsesc eliberarea de NOx și Co în timpul arderii combustibilului! pe unul dintre articolele site-ului se pune problema arderii complete la sfârșitul articolului:
„Oricum, va urma un articol cu ​​studiul arderii incomplete (crearea de CO) și a non-idealului (crearea lui Nox)”
Aș dori să găsesc acest studiu?
multumesc pentru rpd mine!
Nu știam unde să mă adresez Am luat primul subiect al forum mișcându-se spre cumbustion ...
mulțumesc ,
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 317