Setul HHO și injecția de apă interzise la inspecția tehnică de către DREAL

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de jean.caissepas » 24/01/20, 15:16

Macro a scris:Bof ... Eu am fost două mașini bi-combustibile, reprogramate, foarte vizibil în ulei pe care le trec ... Pentru a face controlorul mai puțin arătător ... Am așezat o sticlă de Jack Daniels pe scaunul pasagerului .. Îi abate atenția : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: iar șeful îmi oferă o reducere de 10%


La utilitarele Ford noi, puteți rula 100% ulei din start :şoc:

https://www.automobile-propre.com/breve ... es-diesel/
1 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.
Avatar de l'Utilisateur
BornToBeWild
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 32
Înregistrare: 11/06/06, 13:10
Locul de amplasare: Biscaya
x 8

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de BornToBeWild » 11/07/20, 09:50

Salut compania fericită (da o „fantomă” ... a trecut atât de mult!) : Roll: : Cheesy:

Bine în ceea ce privește textele de drept, ne vom aminti că Franța a fost mult timp studenta foarte proastă a Europei, persistând împotriva legilor și ecologiei europene, dorind un text obscur de aprobare vamală (fric-fric - bani!) pe combustibili, pentru a interzice uleiul vegetal (de preferință reciclat) în motoare diesel bune (acest drag Diesel Rudolf și-a brevetat motorul cu ulei de arahide, nu cu combustibil!). Dar urâta administrație franceză tot obține urechea până la urmă, de către organul juridic suprem: Curtea Europeană. :P

Acolo vedem Regimul Antic îndreptându-și nasul: dictatura micilor șefi feudali imbecili, a micilor regi ai co ... eriei! Prostul zelos în preluarea șefului controlului tehnic (este necesar să-și aleagă în mod evident centrele de CT, demonstrează prostia lui nemăsurată: HHO nu este contrar a ceea ce indică un „combustibil”, ci un „Oxidant” îmbunătățit cu siguranță! Ceea ce face raportul său inept, deoarece combustibilul rămâne identic cu cel original.

mai mult Franța autorizează clar economiile de combustibil și sistemele anti-poluare : https://www.legifrance.gouv.fr/affichTexte.do?cidTexte=LEGITEXT000006074341&dateTexte=20100305 (copiați și lipiți linkul, nu l-am putut pune cu funcția „inserare link”: se blochează de fiecare dată!)
Dar citind textul menționat, vedem clar că trebuie să fie echipament aprobat de producătorul sistemului HHO: nu de casă :se încrunta: (bani bani bani!).
2 x
Nici supus, nici răzvrătit ... Sălbatic!
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 879
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Gildas » 11/07/20, 10:25

bonjour,

Din partea mea, nu am văzut un număr de aprobare transmis de către vânzătorii kitului HHO ...

Linkul activ: (trebuie doar să copiați și să lipiți)
https://www.legifrance.gouv.fr/affichTe ... e=20100305

Editare: Aprobarea unui dispozitiv este (foarte) costisitoare!
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de izentrop » 12/07/20, 01:07

BornToBeWild a scris: HHO nu este, spre deosebire de ceea ce indică, un „combustibil”, ci cu siguranță un „oxidant” îmbunătățit! Ceea ce face raportul său inept. Pentru că combustibilul rămâne identic cu cel original.
Pentru a se lipi, îndepărtați cele 2 H și lăsați doar O.

De fapt este norocos că la injecție a mai rămas doar oxigen, ceea ce înseamnă nimic în comparație cu energia pompată la alternator.

Din fericire, aceste proiecte de bricolaj sunt adevărate site când vine vorba de molecula de hidrogen. Deci mai puțin periculos, care ar putea fi și în același timp ineficient.
Nu văd cum am putea să certificăm așa ceva. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de GuyGadebois » 12/07/20, 18:25

izentrop a scris: De fapt, este o șansă ca la injecție să rămână doar oxigen <<< Sursă?

Din fericire, aceste proiecte de bricolaj sunt adevărate site când vine vorba de molecula de hidrogen. <<< Sursă?.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de phil59 » 12/07/20, 20:02

Chiar ești o glumă! cere surse.... Unde sunt sursele reale care dau valori de laborator, arata marfa realizata dintr-un astfel de kit cu consumul de electroni al acestuia?.....
1 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de ENERC » 12/07/20, 20:17

Hidrogenul merge peste tot: este atât de mic încât trece prin metal și iese din rezervoare, de exemplu la mașinile cu hidrogen (după câteva săptămâni rezervorul este gol).
Problema este că hidrogenul se ridică rapid în atmosfera superioară și că „mâncă” radicalii OH din atmosfera superioară.
Acești radicali OH degradează metanul ...

Așadar, o scurgere masivă de hidrogen înseamnă că se acumulează mai mult metan în atmosferă.
Citisem o lucrare bună care explica că o economie bazată pe hidrogen avea neapărat scurgeri și că impactul ei era foarte rău asupra climei, dar nu mai găsesc această publicație :şoc:
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Macro » 12/07/20, 20:21

Pe scurt... Sau există hidrogen, nu există plăcere... Am oprit prostiile astea după o explozie de electrolizor... Care îmi provoacă durere de aproape 15 ani...
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de GuyGadebois » 13/07/20, 12:23

philxNUMX a scris:Chiar ești o glumă! cere surse.... Unde sunt sursele reale care dau valori de laborator, arata marfa realizata dintr-un astfel de kit cu consumul de electroni al acestuia?.....

Nu-mi pasă de asta, știu că aceste truse HHO nu funcționează. Mă întreb doar de unde Izy și-a luat prostia din nou. Nu mai.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Flytox » 13/07/20, 14:31

gildas a scris:bonjour,

Din partea mea, nu am văzut un număr de aprobare transmis de către vânzătorii kitului HHO ...

Linkul activ: (trebuie doar să copiați și să lipiți)
https://www.legifrance.gouv.fr/affichTe ... e=20100305


Tocmai, conform link-ului dvs., aprobarea poate fi obținută numai dacă îmbunătățirea consumului este> 5% .......
Așa că îmbunătățirea, dacă există vreo îmbunătățire, trebuie să fie foarte mică.....dar nu ceea ce pretind ei ca fiind consum.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 165