Videoclipul Stanley Meyer: Uimitor !!!

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45

Videoclipul Stanley Meyer: Uimitor !!!




de Logan » 31/03/03, 10:38

Știam invenția lui Meyer, dar nu videoclipul.
Este uimitor.
Daca acest tip are dreptate, consecintele inventiei sale sunt astronomice!!!
Toată lumea va putea să-și producă propria energie ieftin (apa este aproape gratuită).
Mai mult, nu reușesc să văd cum guvernele și alți magnați vor putea interzice această tehnologie, oamenii nu vor accepta să fie lipsiți de o sursă atât de ieftină de energie.

Știe cineva dacă Meyer a progresat?
0 x
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 31/03/03, 10:42

găsite pe internet
"În decembrie 1996, Meyer a pierdut un proces intentat împotriva lui de către investitori dezamăgiți. El nu admite înfrângerea. A fi continuat, așadar."
0 x
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 31/03/03, 10:50

...ar fi interesant să obțineți acest videoclip:

Vor salva planeta
de Jean-Pierre și Laurence LENTIN

difuzat pe canal+ în ochiul ciclonului
Prima EMISIUNE: sâmbătă, 1 mai 10, la 1997:13, în Clear

Știu, este puțin vechi, dar hei...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79127
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975




de Christophe » 31/03/03, 12:34

Îmi pare rău că te dezamăgesc Logan, dar Stanley Meyer a murit în 1998

La 29 martie 1998, Eugène Mallove, redactor-șef la Infinite Energy, a confirmat pe internet decesul lui Stanley, în vârstă de 57 de ani, după ce a sunat la slujba de înmormântare din Evans (informație preluată de W. Bahman de la PACE și DVS) .


Din partea mea, l-am întâlnit pe domnul Lentin și iată răspunsul lui (care se află în raportul meu PRT):

„Sincer, și deși l-am lăudat odată pe Stanley
Meyer, această cale mi se pare a fi o fundătură. Meyer a murit acum 2 ani, al lui
paranoia și obsesia lui pentru secret lasă îndoieli serioase cu privire la
eficacitatea reală a sistemului său. Fratele lui trebuia să dea în judecată
cercetare, dar nu am avut nicio veste de atunci. »

JP Lentin (autorul cărții „Aceste valuri care ucid, aceste valuri care vindecă” Ed. Albin Michel), Mail din 9/01/01 trimis către C.Martz ca răspuns la un proiect de cercetare privind WFC
0 x
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 31/03/03, 13:12

Shieeeee :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79127
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975




de Christophe » 31/03/03, 16:08

pai inventii sunt si vor mai fi....personal cred ca in prezent, trebuie sa ne concentram pe Pantone chiar daca nu este motorul de apa este deja un pas inainte!! (tehnologic și mai ales mental: să pui apă în motor poate părea complet nebunesc pentru muritorii obișnuiți... și totuși...)
0 x
loop85
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 19/10/04, 12:18




de loop85 » 23/10/04, 13:04

Vai, toate astea nu sunt incurajatoare, dar asta nu ma impiedica sa continui sa cercetez problema, astept un circuit electronic care sa imi permita sa pot accelera si decelera, va tin la curent a progresului cercetării mele .......
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bojourvous5094
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 212
Înregistrare: 20/03/05, 20:11
Locul de amplasare: LÉVIS, QUEBEC




de bojourvous5094 » 31/10/05, 22:25

AM FACUT CEVA CERCETARE PE INVENȚII LUI MEYER...
După părerea mea personală, acest tip a fost un geniu.... :rolleyes:
Are în jur de patruzeci de brevete la credit. A lucrat cu NASA.
A lucrat pentru Fundația Battelle din Ohio, la dezvoltarea proiectului Gemini la NASA și, de asemenea, la sistemul de alimentare cu energie pe conceptul EBED pentru proiectul Star Wars.
Au existat mai multe încercări de a „cumpăra” Meyer atât în ​​munca sa, cât și personal, și a fost victima provocărilor. Este ușor de înțeles prudența lui, pentru că pare să aștepte înainte de a acționa până când ideea că apa poate fi un combustibil este răspândită pe scară largă. În schimb, intenționează să-și controleze tehnologia pentru a se asigura că invenția sa va fi folosită pentru binele umanității.

El singur și-a finanțat munca științifică, recunoscută și recompensată de organizațiile naționale și internaționale, și a fost ales inventatorul anului în American Who'Who în 1993. (El a primit ulterior sprijin substanțial din Canada, Anglia și Suedia.

MOARTEA LUI STANLEY MEYER
La 29 martie 1998, Eugène Mallove, redactor-șef la Infinite Energy, a confirmat pe internet decesul lui Stanley, în vârstă de 57 de ani, după ce a sunat la slujba de înmormântare din Evans (informație preluată de W. Bahman de la PACE și DVS) .
Pe 21 martie, Stanley a luat cina la un restaurant din Grove City cu alții. A părăsit brusc masa, spunând că a fost otrăvit, apoi a fugit la mașina lui în parcare și s-a prăbușit.
Familia lui, soția sa Marylin, fratele său geamăn Stefen Foster, un alt frate Henry, sora sa Barbara Feret, o mulțime de nepoți și nepoate, el însuși fără copii, au fost nevoiți să se resemneze cu absența înmormântării. Rămășițele sale au fost duse pentru autopsie. Constatările inițiale au indicat că decesul său s-a datorat unei boli arteriale, dar, deoarece boala incriminată duce foarte rar la deces, s-a dispus un alt examen toxicologic, ale cărui rezultate încă nu fuseseră comunicate din aprilie 1998.
Inge și Adolf Schneider de la jurnalul NET (cărora le mulțumim pentru permisiunea de a publica fotografia de mai sus) l-au vizitat pe Meyer în septembrie 1997. Stanley i-a asigurat că a semnat contracte cu firme americane pentru a-și comercializa mașina. Jerry Decker aflase de la însuși Stanley, pe care l-a cunoscut la Denver, că mașina lui era aproape gata. Era sănătos și plin de energie. :huh:
În martie, el a fost pe punctul de a obține un succes major în așezarea pietrei de temelie pentru un centru de cercetare de 50 de milioane de dolari în Grove City.
: Rolleyes:

Atasez un rezumat al documentelor gasite pe INTERNET....
0 x
Noi culegem ceea ce semănăm ...
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 29/06/07, 10:35

bojourvous5094 a scris: AM FACUT CEVA CERCETARE PE INVENȚII LUI MEYER...
După părerea mea personală, acest tip a fost un geniu.... :rolleyes:
Are în jur de patruzeci de brevete la credit. A lucrat cu NASA.
A lucrat pentru Fundația Battelle din Ohio, la dezvoltarea proiectului Gemini la NASA și, de asemenea, la sistemul de alimentare cu energie pe conceptul EBED pentru proiectul Star Wars.
Au existat mai multe încercări de a „cumpăra” Meyer atât în ​​munca sa, cât și personal, și a fost victima provocărilor. Este ușor de înțeles prudența lui, pentru că pare să aștepte înainte de a acționa până când ideea că apa poate fi un combustibil este răspândită pe scară largă. În schimb, intenționează să-și controleze tehnologia pentru a se asigura că invenția sa va fi folosită pentru binele umanității.

El singur și-a finanțat munca științifică, recunoscută și recompensată de organizațiile naționale și internaționale, și a fost ales inventatorul anului în American Who'Who în 1993. (El a primit ulterior sprijin substanțial din Canada, Anglia și Suedia.

MOARTEA LUI STANLEY MEYER
La 29 martie 1998, Eugène Mallove, redactor-șef la Infinite Energy, a confirmat pe internet decesul lui Stanley, în vârstă de 57 de ani, după ce a sunat la slujba de înmormântare din Evans (informație preluată de W. Bahman de la PACE și DVS) .
Pe 21 martie, Stanley a luat cina la un restaurant din Grove City cu alții. A părăsit brusc masa, spunând că a fost otrăvit, apoi a fugit la mașina lui în parcare și s-a prăbușit.
Familia lui, soția sa Marylin, fratele său geamăn Stefen Foster, un alt frate Henry, sora sa Barbara Feret, o mulțime de nepoți și nepoate, el însuși fără copii, au fost nevoiți să se resemneze cu absența înmormântării. Rămășițele sale au fost duse pentru autopsie. Constatările inițiale au indicat că decesul său s-a datorat unei boli arteriale, dar, deoarece boala incriminată duce foarte rar la deces, s-a dispus un alt examen toxicologic, ale cărui rezultate încă nu fuseseră comunicate din aprilie 1998.
Inge și Adolf Schneider de la jurnalul NET (cărora le mulțumim pentru permisiunea de a publica fotografia de mai sus) l-au vizitat pe Meyer în septembrie 1997. Stanley i-a asigurat că a semnat contracte cu firme americane pentru a-și comercializa mașina. Jerry Decker aflase de la însuși Stanley, pe care l-a cunoscut la Denver, că mașina lui era aproape gata. Era sănătos și plin de energie. :huh:
În martie, el a fost pe punctul de a obține un succes major în așezarea pietrei de temelie pentru un centru de cercetare de 50 de milioane de dolari în Grove City.
: Rolleyes:

Atasez un rezumat al documentelor gasite pe INTERNET....

Bine, e mort...
Ce se întâmplă cu brevetele în acest caz?
Sau...ce sa întâmplat cu ei?
E ciudat, toți acești inventatori care au o viață atât de scurtă....
http://www.youtube.com/watch?v=yMcb71XY-OI

[Modif Targol] Corectarea ghilimelelor [/ modif Modo Targol]
0 x
francklompa
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 67
Înregistrare: 20/09/09, 17:26
x 1




de francklompa » 19/09/10, 22:02

Meyer ar fi trebuit să-și țină gura, dacă ar fi găsit într-adevăr o modalitate de a sparge apa în gaz cu energie scăzută! trebuie sa taci! Vă imaginați consecințele la nivel global, statele, companiile petroliere, țările arabe etc. nu vor lăsa niciodată oamenii să pună apă în mașină, Apa este aproape gratuită, apa de ploaie o:)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 214