Prime: site-ul guvernului pentru a explica CEI

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Miou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/04/10, 19:46
Locul de amplasare: Merville

Prime: site-ul guvernului pentru a explica CEI




de Miou » 04/03/13, 18:37

bonjour,

a atașat un link către site-ul guvernamental (Ministerul Ecologiei, Dezvoltării Durabile și Energiei)

pentru a explica sistemul de Primele de economisire a energiei (CEE: certificat de economie energetică), care vă permite să beneficiați de bonusuri pentru a finanța o parte din munca dvs.

Pentru toți cei care au îndoieli:

http://www.developpement-durable.gouv.f ... ,188-.html

Bien cordialement
http://www.les-energies-renouvelables.eu/energies-renouvelables/certificat-economie-energie-cee-0.html
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 05/03/13, 00:30

Bonsoir,


este Re mine :)

Sursa:

http://www.developpement-durable.gouv.f ... EF_WEB.pdf

cităm:

Obligații sunt furnizorii de energie (energie electrică, gaz, GPL, combustibil
menajere, căldură și frig prin rețele) .... Ei aleg liber stimulentele pe care le duc
a întreprinde (bonus pentru achiziția de echipamente, diagnostic gratuit,
etc.) și să primească certificate atunci când aceste acțiuni au un rol de conducere
în efectuarea de către consumator a lucrărilor de economisire a energiei



Bilanț aceeași întrebare cine se află în spatele „energiei regenerabile”, de unde vin primele?

Răspunsul este, fără îndoială, că provin, fără îndoială, de la profesioniștii care plătesc pentru a le face publicitate și că le aducem clienți prin trimiterea de cotații ... pe site există o listă de meșteri cu siguranță dar înregistrate pe cont propriu, pentru a-și crește piața ...

Deci, practic, este un anunț destul de ...

dacă nu, papa Noël este cel care oferă o vedere primordială că nu este statul ...;)

Deci, atunci când au făcut reclamă pentru site-ul său, minimul este să joci transparență ...

Apoi, aici este un site care să ajute, printre altele, la realizarea lucrărilor, la alegerea estimării sau la alegerea tehnicilor pentru realizarea de sine, pentru a minimiza cheltuielile și a nu le crește în timp ce urmează să caute prime. care, în final, le-a cerut să suporte mai multe cheltuieli, spuneți suma finală mai mare decât ce ar fi putut fi ...

Pe scurt blablablablablabla ... de la cârciumă de la pub de la pub ...

salutări domnului sau doamnei Miou

Depinde de mine să-mi arăți contrariul cu explicații clare :)


Fred
0 x
Miou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/04/10, 19:46
Locul de amplasare: Merville




de Miou » 05/03/13, 23:49

bonjour,

Pentru a face scurt și pentru a rezuma sistemul primelor de economisire a energiei (certificat de economie de energie):

Statul francez impune poluatorilor să plătească o taxă semnificativă, acești poluatori sunt numiți „forțat„ca de exemplu elf, gdf suez, edf, auchan, leclerc ...
statul le oferă posibilitatea de a nu plăti această amendă (impozit) dacă recuperează ceea ce se numește CEE (Certificat de Economie Energetică, care sunt de fapt facturi pentru lucrări în energii regenerabile.
Pentru a recupera certificatele de economisire a energiei, acești „obligați” (total, auchan, leclerc) oferă bonusuri =>

=> ceea ce permite celor obligați să nu plătească un impozit mare statului (mai economic pentru ei)
=> care permite persoanelor care lucrează să obțină un cec în euro (sau vouchere precum leclerc sau auchan ..).
=> toate acestea sub controlul statului care validează facturile de muncă (conform anumitor criterii obligatorii)

prin urmare, pentru a răspunde la Bidouille = acest sistem al CEE este finanțat de toți „obligații” Franței sub controlul statului care nu este Moș Crăciun ..

În speranța că a răspuns și sperând că Bidouille23 va înțelege, îi doresc în continuare să afle despre certificatele de economisire a energiei înainte de a apărea ridicol în fața tuturor oamenilor care cunosc acest sistem ...

Bien cordialement

http://www.les-energies-renouvelables.e ... cee-0.html
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 06/03/13, 09:45

:) :) :)

Dacă mă întreb de unde vine prima, care o dă și de ce trebuie să fie ridicol, atunci o urmăresc în fiecare zi și nu mă înrăutățesc ...

Acest lucru spune că lucrez cu mâinile și cu capul în fiecare zi și nu am nevoie de un site precum „energie regenerabilă” care să nu știe a priori despre ce vorbește atunci când prezintă o turbină eoliană cu pinion ca exemplu pe site-ul lor ...

Apoi, pe scurt, se numește permis de a polua pentru marii poluatori și, în cele din urmă, dacă fac lucrurile chiar și fără a trece printr-un "pro", sunt văzut de la pro micul meu miou;) și rahat făcut încă îl văd în fiecare zi :) , Sunt un profesionist în izolare și sfătuiesc aici și în domeniu pe oricine vine la mine, să le permit să o facă singure, pentru a economisi bani în prezent și în viitor, prin efectuarea lucrează bine făcut cu materiale bune și o înțelegere completă a ceea ce fac ...

Prima economie începe cu a nu pierde și a face ceea ce trebuie pentru a ...
mă face să râd când am vorbit doar despre izolare :) , fără a vorbi despre materiale și sistem de instalare;

aveți o idee simplă despre ce este o schimbare de fază termică?

Apoi voi lua cazul instalării unei sobe, deoarece trebuie să recunosc că există o primă pentru achiziționarea unei sobe, 140 de euro ...

Se dovedește că modific sobe din lemn vechi pentru a le oferi un rezultat real și o eficiență reală (mici detalii trebuie doar să mergi să-mi vezi subiectul;) dar nu cred că acesta este obiectivul tău aici, obiectivul este să îți faci publicitate punctului tău, să fii sincer și sincer, fără să fie necesar să îți bagi nasul în propriile tale excremente pentru a rămâne șlefuit), se spune că o sobă costă aproximativ 1200 de euro pentru a putea obține bonusul (am site-ul tău site :) ), dar 1200 euro pentru ce putere ?? și 1200 pentru o singură sobă, bine nu trebuie să socotiți stabilirea carcasei și vânzarea acesteia din urmă cu profitul pe care redactorul îl face pe chestii, astfel încât soba dvs. la 1200 să fie cel puțin la (4 * 1 m carcasă legală minimă pentru a avea un mini print) 600 de euro și sunt drăguță, deoarece cu tubul de tip poujoula se ridică mai mult în jurul valorii de 800 de euro sau, în final, minim 2000 de euro, apoi, pentru moment, flacăra verde, ceea ce mă face să râd Văd sobe invicta cu randamente de 70% în laborator cu lemn de concurență uscată și se păstrează perfect când se aprinde și fag (ca și cum toată lumea ar avea fag uscat la 15ù-18% pentru a arde în fiecare zi :) ....), în cazul în care se ia standardul american, randamentele se prăbușesc .... Deci, personal, cei 140 de euro pentru a alege îi țin în buzunar și îi sfătuiesc pe toți să facă o simulare, dacă vor pe site-ul dvs. dar îi sfătuiesc în special să meargă în jurul meșterilor și să compare prețurile după ce au fost informați despre stadiul artei lucrurilor, așa că 1 / învăț și înțeleg și 2 / să nu fie păcăliți de Argumentele vânzătorului ...


Pe scurt, dacă vă rezum site-ul dvs. este în continuare doar o formă de intermediar care se adresează fie celor care promovează reclame pe site-ul dvs., fie pentru a forța bani, acești bani vor fi rambursați în spatele contribuabilului printr-o creștere preturi ...

Evaluare nu este încă poluatorul care țara, dar întotdeauna utilizatorul ...

Se numește tratarea consecințelor și nu a cauzelor .... O frumoasă logică franceză încă o dată ...

Și dacă toate producțiile de materiale și echipamente poluante și nesustenabile ar fi interzise în totalitate, nu credeți că salvarea și conservarea mediului nu ar fi mai eficiente?

Pentru a răspunde la această întrebare, va trebui să aveți timp bun și nu puțină denumire de pasăre pe care o pot aplica și vouă, dar pe care nu m-aș opri să o fac .... Nu sunt din această rasă eu domnule miouuu sau madame miouuu….

acest lucru a spus că atacul este un mod de a dori să înlăturați credibilitatea de la cineva, dar ați căzut greșit nu mai joc acest joc inutil și mic :) ....

Ceea ce este extraordinar este că ajungeți cu copitele mari și în mai puțin de 5 mesaje faceți ca reclama dvs. să pară nimic, plătiți site-ul de ecologie pentru a vă face sau nu reclama, mi se pare logic să plătiți , actul de publicitate aici, pe măsură ce percepeți profesioniștii, astfel încât să poată avea oferte și, prin urmare, contracte ..... Și nu-mi spuneți că baza dvs. de date SEO este gratuită ...

Dacă acest lucru a fost cazul în baza turbinei eoliene, de exemplu, ar exista compania Krug eolian SARL care este, ca să spunem așa, referentul în domeniu, precum și compania Eoltec, care sunt producători de o turbină eoliană recunoscută la nivel mondial chiar de către americani ca o turbină eoliană de înaltă tehnologie fiabilă (montată pe lemnul 2 de exemplu;)) ..

Pe scurt faci blabalabalbalbaa cu gura mare în floare cu arma, asta faci ...

Haide, încetez să-mi pierd timpul cu tine și cred că cititorii acestui site sunt pur și simplu suficient de inteligenți pentru a nu fi luați pentru idioți, în timp ce încerci să o faci într-un mod viclean naiv ...

Întotdeauna și că poluatorii nu își rambursează poluarea din spatele utilizatorilor și plătesc cu adevărat migdalele, care sper că le va costa atât de mult carnea, încât nu vor putea să le ramburseze pe spatele contribuabililor (pentru că dacă ar fi Creșterea prețului lor într-o manieră echivalentă, clienții ar risca să nu mai vină;) .. este o altă logică, dar ar obliga să vândă produse nepoluante sau cel puțin poluante la minimuri minime) ...

Cu sinceritate Miou, și încă o ultimă remarcă, atacul este ultima dintre apărări atunci când nu știm ce să spunem ... eu ...

Totul se spune pentru mine pentru totdeauna și nu e vânt bun ... așa că este clar între noi (ca și cum nu ar fi fost înainte: p) ...
0 x
Miou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/04/10, 19:46
Locul de amplasare: Merville




de Miou » 06/03/13, 10:01

Subiectul este Certificate de economisire a energiei cu toate informațiile care trebuie diseminate și nu subiectul off al hack 23 care nu interesează pe nimeni => daune pentru utilizatorii de internet

Ar fi de preferat ca moderatorul să blocheze aceste mesaje, deoarece este imposibil să se dezvolte și să explice certificatele de economisire a energiei, fără a ... continua cu alte fapte în afara subiectului ...

Cordialement

http://www.les-energies-renouvelables.e ... cee-0.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059




de Christophe » 06/03/13, 10:08

Nu cred că este prea subiect ... și a spus că a fost terminat.

Ne pare rău, dar aici, bonusurile și ajutoarele care blochează o piață, în general nu ne place ...

Și eu toate reclamele care argumentează primele în prima abordare, este direcția de gunoi. Toată lumea ar trebui să facă la fel! mașină prima este adesea un articol supraîncărcător!
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 06/03/13, 10:26

Purgeți-mă și propozițiile mele extinse atunci când un simplu:

prima este adesea un articol supraîncărcător!


este suficient .... Mulțumesc Christophe pentru această popularizare superbă ...

bine mă liniștește că nu sunt împământat (nu complet: p: p: p)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059




de Christophe » 06/03/13, 10:46

lol :) sunt 10 ani forum ea :D

Cu toate acestea, nu generalizați, a făcut o analiză interesantă acum câteva zile despre ajutor: ar crea o piață industrială care nu ar fi viabilă niciodată fără și să o aducem la viabilitate fără ajutor (ajungem în unele cazuri foarte precise cu PV-ul în prezent): https://www.econologie.com/forums/tout-ce-qu ... 2-120.html

1) Comparativ cu subvențiile: ce se întâmplă dacă curba prețurilor în scăderea permanentă a fost rezultatul subvențiilor?

Subvenție = piața emergentă care nu este încă profitabilă se dezvoltă, aceasta creează cerere („artificială” în acest stadiu), ceea ce face ca cercetarea producătorilor (care percep această piață emergentă) și investițiile lor să fie „interesante”, ceea ce reduce prețurile și, prin urmare, cine ajunge să distrugă subvenția ...

Într-o dezbatere, acum 3 sau 4 ani, am explicat acest principiu al „subvenției degresive glisante”, fără a fi înțeles în mod evident, din moment ce continuăm antifonul „în jos cu subvențiile”!

Este chiar una dintre rarele pârghii „rezonabile” (în afară de legi și eroi ai dictaturii) care permite acțiunea publică.

Cum ar fi dacă guvernele „nu ar face nimic!”


Simplu: aceste ajutoare pot face viabilă piața, dar pot penaliza alte cheltuieli. Este exact cazul între fotovoltaică (pe asistat) și izolare (sub asistat) ... dar asta se schimbă acolo ...
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 06/03/13, 19:17

Bonsoir,

Nu am scuipat atenția asupra ajutorului nu am spus asta, ajutoarele guvernamentale sunt acolo pentru a stimula piața, profit de el ca pro, am avut proiecte datorită acestui lucru, așa că nu scuip nu prea departe de acolo ...
Și clienții care nu au putut face ei înșiși ar putea avea încă o izolație bună datorită PTZ (împrumut cu rată zero), ceea ce este un lucru bun (chiar dacă băncile aflate în proces îl pun în buzunare;), așa că aveți grijă când a făcut un ptz, a comercializa concurența ...

Apoi sunt ajutoare și „ajutoare” ....

După cum am spus, nu mă extind mai mult pe tema „ajutoarelor” în cauză aici, care sunt mai aproape de punctele bune pentru companiile (forțându-le) care produc CO2 ...

Ajutorul atunci când este furnizat trebuie explicat, adică este nevoie de transparență pentru a ști cine, ce, cum, de ce, pentru a putea face o alegere conștientă ...

Și să nu alimentăm până la urmă un sistem pe care nu ne dorim neapărat ...
0 x
Miou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/04/10, 19:46
Locul de amplasare: Merville




de Miou » 04/04/13, 23:14

bonjour,

Observând că dezbaterea nu s-a încheiat, așa că continuăm ...

Bonusul oferit de „forțat„nu este un obiect de facturare excesivă deoarece această primă nu se plătește în funcție de prețul facturii, ci în funcție de mai multe criterii.
exemplu pentru o pompă de căldură:
- departamentul de locuințe
- COP al pompei de căldură
- Calificare: Instalator Qualipac ...

exemplu pentru izolarea podelei
- departamentul rezidențial
- numărul de metri pătrați care trebuie izolați
-izolarea numărului ACERMI de calitate ...

indiferent de prețul facturii (foarte scump sau ieftin) => prima pentru energie va fi aceeași => niciun obiect de facturare excesivă.

Concluzie: Acest sistem de certificate de economisire a energiei care există din 2005 și care din păcate nu este cunoscut de toți
este un ajutor financiar care nu trebuie trecut cu vederea în aceste momente dificile.

Cordialement

http://www.les-energies-renouvelables.e ... cee-0.html :D
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 120