De la Sarkome la ... Alberto Mujica (Uruguay)

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

De la Sarkome la ... Alberto Mujica (Uruguay)




de Flytox » 05/04/13, 23:20

Cu siguranță, el nu are același stil / metode ca și magnatul nostru național de bling bling .....

http://www.rue89.com/2013/01/22/voici-l ... nde-238687
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968




de Ahmed » 06/04/13, 13:11

Poate pentru că nici el (Sarko), nici Hollande au petrecut câțiva ani în adâncurile unei închisori dictatoriale pe care nu au reușit să le dobândească niciodată gustul pentru simplitate? :P
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 06/04/13, 14:25

Mare!

Într-adevăr ? Nici o amantă? Niciun cont în Insulele Cayman?

:P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 06/04/13, 14:59

Ahmed a scris:Poate pentru că nici el (Sarko), nici Hollande au petrecut câțiva ani în adâncurile unei închisori dictatoriale pe care nu au reușit să le dobândească niciodată gustul pentru simplitate? :P

Da, ceea ce se spune despre acest șef de stat este destul de emoționant!

José Alberto Mujica a scris:„Nu te purta ca niște idioți, pitici de rahat. O să ajungi ca șobolanii închisorii în cel mai bun caz. "


Am râs mult, chiar dacă nu era nimic (spuneți: „Roze"pentru prenumele lui!)

Viața lui este o lecție frumoasă de smerenie (deși alegerea de a privi buricul este o problemă personală de bling-bling, dar nu abuzul de slăbiciune) și nu ar trebui să vizăm pe nimeni în special, dar trebuie luată în considerare , de oile pierdute care frecventează forums : Lol: (cei care cred că satira lor zadarnică va face o întâlnire, în timp ce va fi cuprinsă de cele o mie de miliarde de pagini care explică planeta ...! Am pus-o pe a mea acolo cu ...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 07/04/13, 10:10

Un exemplu excelent al patrimoniului sarkomatic prin DCRI: http://www.numerama.com/magazine/25610- ... ticle.html

Doamne, ce metode de amatori ... mi-e puțin milă de Franța ....
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 114