Cazanul kp11 nu merge bine...ajutor?

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
michmich
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 07/04/22, 06:58

Cazanul kp11 nu merge bine...ajutor?




de michmich » 07/04/22, 07:16

Bună ziua tuturor.
Un prieten a instalat o centrală kp11 acum 8 ani.
Firma care l-a instalat a dat faliment.
Instalarea nu a funcționat niciodată corect.
Nicio companie nu vrea să repare!
Acest cazan ar trebui să producă ACM și încălzire prin radiatoare.
Tatăl meu care era inginer termic se dusese să vadă instalația, înainte de moarte văzuse imediat că instalația fusese conectată cu susul în jos!
Ce inseamna asta?
Nu am concept de încălzire (în orice caz foarte puțin) dar voi putea modifica dacă cineva mi-ar explica ce să fac.

Mai bine, ar putea un suflet caritabil să-mi trimită prin e-mail o diagramă tipică a unei instalații de boiler-radiator-rezervor de apă caldă?

multumesc in avans
0 x
Doudou22
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 79
Înregistrare: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Cazanul kp11 nu functioneaza bine... ajutor?




de Doudou22 » 31/03/23, 23:55

michmich a scris:Bună ziua tuturor.
Un prieten a instalat o centrală kp11 acum 8 ani.
Firma care l-a instalat a dat faliment.
Instalarea nu a funcționat niciodată corect.
Nicio companie nu vrea să repare!
Acest cazan ar trebui să producă ACM și încălzire prin radiatoare.
Tatăl meu care era inginer termic se dusese să vadă instalația, înainte de moarte văzuse imediat că instalația fusese conectată cu susul în jos!
Ce inseamna asta?
Nu am concept de încălzire (în orice caz foarte puțin) dar voi putea modifica dacă cineva mi-ar explica ce să fac.

Mai bine, ar putea un suflet caritabil să-mi trimită prin e-mail o diagramă tipică a unei instalații de boiler-radiator-rezervor de apă caldă?

multumesc in avans

Buna ziua va rog sa ma contactati pe Facebook Nicolas Dubois cu un boiler ponast
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 120