Cercetare Centratherm ZG 132 Ed

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
philippe10
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 16/10/09, 22:28

Cercetare Centratherm ZG 132 Ed




de philippe10 » 16/10/09, 23:05

Bonsoir,
Sunt nou în acest sens forum.
Reglarea pompei mele de căldură se descurcă singură. Încerc să cumpăr această cutie, dar nu găsesc nimic pe web decât în ​​străinătate, nu în Franța. Este o carcasă marcată pe placa de sub „Chavonin Centra” tip ZG 132 ED și pe față sigla Centratherm k w.
QC Poate cineva să-mi spună unde să găsesc asta? Este de la începutul anilor 80. Mulțumindu-vă din timp pentru ajutor.
Philippe.
0 x
michael
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 24/03/10, 09:51

Re: Cercetare Centratherm ZG 132 Ed




de michael » 25/03/10, 10:33

philippe10 a scris:Bonsoir,
Sunt nou în acest sens forum.
Reglarea pompei mele de căldură se descurcă singură. Încerc să cumpăr această cutie, dar nu găsesc nimic pe web decât în ​​străinătate, nu în Franța. Este o carcasă marcată pe placa de sub „Chavonin Centra” tip ZG 132 ED și pe față sigla Centratherm k w.
QC Poate cineva să-mi spună unde să găsesc asta? Este de la începutul anilor 80. Mulțumindu-vă din timp pentru ajutor.
Philippe.


Bună, tocmai am văzut solicitarea dvs. din întâmplare, îmi imaginez că, de când ați rezolvat, am un regulator de centratherm de câțiva ani (high-end la acea vreme) Caut o telecomandă TW 20 sau TFM¨20, puteți avea acest produs dacă ați schimbat și ați păstrat elementele?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 114