Pierderea de calorii Okofen în cumulus

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
Lourdood
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 02/11/18, 16:12

Pierderea de calorii Okofen în cumulus




de Lourdood » 04/11/18, 17:47

bonjour
Locuiesc în Pirinei Am un cazan de pelete Okofen Pellematic de 20kw.
Am observat că cazanul meu lua calorii din rezervorul de apă caldă. Am programat producția de apă fierbinte de la 6 la 30 pentru a o avea când te trezești, dar la prânz rezervorul de 7 l și-a pierdut toate caloriile și trebuie să reîncepi producția de apă fierbinte, la fel la sfârșitul zilei. Până acum am programat, prin urmare, trei game de producere a apei calde, spunându-mi că caloriile nu se pierd dacă cazanul le refolosește, dar am încă unele îndoieli. Aș dori să subliniez că acest lucru tocmai s-a întâmplat odată cu sosirea frigului și începutul încălzirii.
Credeți că este o funcționare normală?
Pentru mine, circulatorul ar trebui să se oprească la sfârșitul producției de apă caldă, ceea ce nu pare să fie cazul. sau este o problemă cu reglarea supapei de 3v?
ce crezi
Vă mulțumesc anticipat pentru sfaturi.
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 144