Scădere de presiune a presiunii scade fără utilizare

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
biocaps
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 09/06/09, 21:57

Scădere de presiune a presiunii scade fără utilizare




de biocaps » 09/06/09, 22:02

Bună seara tuturor
tocmai am instalat un supresor cu un rezervor de 60 litri pentru a furniza robinetul nostru extern și mașina de spălat cu toate conductele de cupru.
După instalare, nu am observat nicio scurgere în sistem, dar pe de altă parte o scădere a presiunii supresorului fără utilizare;
scade cu 0.3 bari la 15 minute apoi ajunge la 1.5 bari, se angajează, presiunea revine la aproximativ 2.5 bari în 15 secunde. acul sare.
Dacă trageți apă, presiunea scade și apoi se angajează pentru a umple rezervorul și a crește presiunea, aceasta durează foarte puțin timp.
Este normal ??? pentru mine, m-am gândit că atunci când supresorul este sub presiune, poate coborî numai dacă trageți apă.
supresorul este nou de la depozitul brico.
vă mulțumesc pentru ajutor
Rezervor de 3000 litri PS + filtru și supape anti-retur deasupra.
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 09/06/09, 22:12

Probabil aveți o revenire de către pompă, din cauza lipsei de etanșare a supapei piciorului.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
biocaps
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 09/06/09, 21:57




de biocaps » 09/06/09, 22:26

poti sa fii mai clar ca nu stiu nimic
merci
0 x
biocaps
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 09/06/09, 21:57




de biocaps » 09/06/09, 22:28

Tocmai am făcut niște cercetări pe internet, ar veni de la supapa de reținere atașată la strecurătoare
este corect?
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 09/06/09, 22:36

biocap a scris:Tocmai am făcut niște cercetări pe internet, ar veni de la supapa de reținere atașată la strecurătoare
este corect?

: Cheesy: tocmai ai repetat ceea ce tocmai îți spusese Ahmed.
Dă jos robinetul, trebuie să fie ceva murdărie
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 09/06/09, 22:44

Apropo, nu este un rapel, ci o simplă pompă: tradusem.
Făcut ca. Mijlocul a spus.

Pentru acul care sare în timpul acumulării de presiune: nu contează.
Dacă balonul dvs. nu are membrană, după un timp (câteva luni) presiunea va crește sau va scădea mai repede și volumul de apă livrat între aceste 2 stări va scădea: va trebui să adăugați aer (care servește ca izvor).
De fapt, aerul se dizolvă treptat în apă.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
bobono
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 355
Înregistrare: 08/09/07, 16:58
Locul de amplasare: Bretagne
x 1

Scădere de presiune pe rapel




de bobono » 10/06/09, 09:46

Poate proveni și din lipsa de aer din rezervorul tampon sau din insuficiența de aer, este aerul comprimat și nu apa.

Întoarce-te la depozitul tău brico și întreabă vânzătorul care cu siguranță nu va ști multe.
0 x
biocaps
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 09/06/09, 21:57




de biocaps » 10/06/09, 10:56

vă mulțumesc,
Am de gând să-mi desfac supapa și să-i pun unui prieten instalator să verifice presiunea aerului din vezică.
În mod normal, idealul ar fi ce presiune în vezica urinară a rapelului meu de 60 de litri ???
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 11/06/09, 21:21

Scurgerea poate fi localizată și în apropierea supapei; priviți cu atenție joncțiunea dintre țeavă și ansamblul filtru-supapă.

Pentru presiune, nu cunosc sistemele cu membrană; prin analogie cu cei cu apă deschisă, cred că presiunea nu trebuie să fie puternică înainte de umplere: aerul acționează ca un izvor și dacă este prea comprimat atunci când pompa este declanșată, va atinge valoarea prea repede set point care întrerupe alimentarea cu energie a pompei.
Acest lucru va avea ca rezultat secvențe scurte și strânse de operare.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 163