Set casă din lemn / scândură

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Avatar de l'Utilisateur
claude07
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 12/07/04, 22:21
Locul de amplasare: adâncurile Ardeche - Aubenas

Set casă din lemn / scândură




de claude07 » 06/01/06, 20:26

Caut oameni care au construit acest tip de casă.
Livrează casa în piese de schimb, trebuie să facă un spațiu pentru plăci / târâtoare, au asamblat totul în câteva săptămâni ....

Intenționez să fac unul, pentru că prețurile pe care mi le spune un meșter sunt foarte foarte atractive și am foarte puține mijloace. 40000 euro pentru 100m2, la cheie, zidărie, montaj, instalații sanitare .... totul.

mărturiile sunt binevenite
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1

Re: Set casă din lemn / scândură




de Misterloxo » 06/01/06, 21:17

claude07 a scris:Caut oameni care au construit acest tip de casă.
Livrează casa în piese de schimb, trebuie să facă un spațiu pentru plăci / târâtoare, au asamblat totul în câteva săptămâni ....

Intenționez să fac unul, pentru că prețurile pe care mi le spune un meșter sunt foarte foarte atractive și am foarte puține mijloace. 40000 euro pentru 100m2, la cheie, zidărie, montaj, instalații sanitare .... totul.

mărturiile sunt binevenite


Nu vă pot oferi o mărturie, dar la acest preț, dacă aveți referințe, eu sunt cel care iau

:D
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Avatar de l'Utilisateur
claude07
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 12/07/04, 22:21
Locul de amplasare: adâncurile Ardeche - Aubenas




de claude07 » 06/01/06, 22:03

Ei bine, vă pot da numărul de telefon al antreprenorului în privat, îl puteți suna și întrebați singur dacă vreți.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 06/01/06, 22:10

OK, îmi poți da.

Proiectul meu nu este deocamdată, ci la fel de mult ca să am referința
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 06/01/06, 23:27

Este amuzant nu demult că am văzut că pe un camion era o companie canadiană. Mi s-a părut grozav. O casă ieftină foarte frumoasă și bine izolată. Ca și casele care plutesc pe apă atunci când este o inundație în Louisiana : Lol::? ...
Ok, a fost de prost gust : Hopa:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
claude07
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 12/07/04, 22:21
Locul de amplasare: adâncurile Ardeche - Aubenas




de claude07 » 07/01/06, 00:38

Mulțumesc pentru Louisiana !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 07/01/06, 12:26

bonjour
Nu asta a fost o glumă.
Dar consider că conceptul este cool. De exemplu, cumpărați teren, puneți o casă mică în trusă în partea de jos a grădinii. Poți locui acolo foarte bine și între timp îți poți construi casa principală în liniște. În caz contrar, îl păstrați ca casa principală și asta vă face o casă originală, frumoasă și ieftină.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
claude07
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 12/07/04, 22:21
Locul de amplasare: adâncurile Ardeche - Aubenas




de claude07 » 07/01/06, 12:37

dar un kit de casă din lemn sau nu și o casă în sine!

nu provizoriu. nu pentru că în Franța suntem beton rece + încălzire nucleară nu trebuie să facem întotdeauna la fel.

în țara soției mele, am trăit mai mult de un an în pădure și este minunat. acustică, moliciune ..... este foarte frumos. noaptea dormim foarte bine.

atunci este ecologic. altfel nu am văzut încă un ciclon aici (care a spus, rama de lemn a casei de piatră zboară și ea) atunci nu am văzut un tsunami lângă casa mea, la 200 km de mare
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 07/01/06, 12:42

Feriți-vă de termite și de tratamentele chimice (poluanți?) Din lemn :)

- http://www.termites-info.com/images/car ... es_sml.jpg


Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 07/01/06, 15:07

Acest tip de casă în formă de kit este instalat complet cu noi în locuri de campare și este grav cazarea, deoarece este mai puțin costisitoare de închiriat. numim asta mazete.
Nu toată lumea își poate permite propria casă și această alternativă este foarte interesantă pentru bugete restrânse.
dacă ar fi să construiesc o casă ecologică, aș alege mai degrabă cărămida „monomur” din motive de liniște, dar este mai scumpă ..
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 94