produs magic pentru curățare extern !!!

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
pieroxy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 55
Înregistrare: 14/04/07, 14:43

produs magic pentru curățare extern !!!




de pieroxy » 09/10/10, 13:17

O persoană a venit la mine acasă cu un produs „Magic” pentru a curăța pereții casei mele, pietrele expuse ale pereților mei, terasa mea, etc ... Evident, am mirosit înșelătoria directă.

Așa că i-am spus să facă un mic test în anumite colțuri ale casei pentru a afla. Vedeți fotografiile de mai jos, putem vedea unde a ajuns produsul. Ce am observat:
* Produsul funcționează aproape instantaneu. Pentru test, s-a clătit după 5-10 minute.
* Amesteca clorul
* Toate animalele fug (păianjeni, râme etc.)

Tipul îmi garantează un produs biodegradabil și netoxic de 95% ...

Întrebarea mea: Este clor pur sau ce? Dacă da, care este dezavantajul stropirii teraselor cu ea în măsura în care are un aspect de „nichel”? Unde pereții exteriori?

Imagine
Imagine
Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/10/10, 13:26

Ei bine, nu a mințit: se curăță bine, se pare : Mrgreen:

Trebuie să fie un produs pe bază de acid precum Cillit Bang, care sunt orori chimice ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 09/10/10, 16:09

În afară de grăsimea cotului, nu există niciun produs magic: trebuie să folosiți produse de mușcătură, acizi sau baze, deci poluante.

Acum, unele produse se neutralizează ... consumându-vă pietrele : Mrgreen:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
pieroxy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 55
Înregistrare: 14/04/07, 14:43




de pieroxy » 09/10/10, 16:25

Asta, ca să nu minți, nu a mințit despre puterea de curățare.

Pe de altă parte, pe 95% biodegradabil și „netoxic”, am avut o durere în nas timp de 2 ore după ce am adulmecat chestia !!!!

În rezumat (corectați-mă dacă greșesc):

A) Aceste produse există
B) Nu este ecologic, să spunem cel puțin
C) Va înșuruba totul

Am fost 97% convins, acum este 110%. Asa ca astept sa se intoarca ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/10/10, 19:44

pieroxy a scris:Am avut nasul dureros timp de 2 ore după ce am adulmecat lucrul !!!!


Ești puțin devreme acolo: https://www.econologie.com/forums/breaking-b ... t9997.html
: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

pieroxy a scris:În rezumat (corectați-mă dacă greșesc):

A) Aceste produse există
B) Nu este ecologic, să spunem cel puțin
C) Va înșuruba totul

Am fost 97% convins, acum este 110%. Asa ca astept sa se intoarca ;-)


De 3 ori bine ... Aștepți să se întoarcă și să-i spui ce?
0 x
pieroxy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 55
Înregistrare: 14/04/07, 14:43




de pieroxy » 09/10/10, 21:30

Christophe a scris:
pieroxy a scris:Am avut nasul dureros timp de 2 ore după ce am adulmecat lucrul !!!!


Ești puțin devreme acolo: https://www.econologie.com/forums/breaking-b ... t9997.html
: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Nu știu seria. Voi veghea. Aici pentru distracție, o altă serie care îmi place: Sase picioare subterane. Nimic de a face cu ecologia, dar ceva mai mult cu drogurile ;-)

pieroxy a scris:În rezumat (corectați-mă dacă greșesc):

A) Aceste produse există
B) Nu este ecologic, să spunem cel puțin
C) Va înșuruba totul

Am fost 97% convins, acum este 110%. Asa ca astept sa se intoarca ;-)


Christophe a scris:De 3 ori bine ... Aștepți să se întoarcă și să-i spui ce?


Pentru a o freca ;-)
Naaan, glumesc. Dar nu cred că se va întoarce. După demo mi-a spus: "Deci este bine? Să fac casa?". Acesta este genul de lucruri care țipă înșelător. Dacă treaba lui ar funcționa, nu ar fi nevoie să hărțuiască astfel de oameni.

În cele din urmă, mi-a oferit 1500 de euro pentru a-mi peria toată casa. Îi voi explica că un butoi de clor nu costă atât de mult, dar că refacerea întregului tencuială l-ar putea costa mai mult.
0 x
pieroxy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 55
Înregistrare: 14/04/07, 14:43




de pieroxy » 09/10/10, 21:33

E amuzant, de fapt, dar când oamenii mă văd scârțâind și vin să-mi vândă lucrurile lor, știu că nu am nimic de câștigat, dar trebuie să trag sfoara pentru a mă asigura felul în care încearcă să mă atragă. Nu știu de ce, mă amuză să-i văd luându-mă pentru un porumbel și care îmi explică că clorul nu este toxic, reciclabil și că îmi va schimba viața ... Voi înțelege.
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 10/10/10, 00:13

Nu este nevoie ca profesorul de chimie Breaking să fie rău, cu hidrură de fosfor, pentru a îndepărta tencuiala și pietrele din formele lor.

Iei înălbitor într-o cutie concentrat ușor diluat și ucide și decolorează restabilind piatra culoarea acesteia. Foarte practic pentru curățarea unei pietre de mormânt, decale sau pietre !!
În plus, ecologic, deoarece există numai sare de mare după și nu există degradări pe calcar. !!

Adesea adaugă detergenți mai puțin ecologici decât înălbitorul (sau apa de mare electrolizată prin curent alternativ) !!

Acidele nu sunt mai bune atunci când atacă pietre.

O modalitate bună de a vinde înălbitor scump !!
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 10/10/10, 00:15

În plus, nu veți face găuri în tavan ca și cu un acid puternic în cadă pe care îl dizolvă !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 10/10/10, 09:51

dedeleco a scris:În plus, nu veți face găuri în tavan ca și cu un acid puternic în cadă pe care îl dizolvă !!!


Ah, văd un prim fan al lui Walter White la orizont? : Cheesy: : Cheesy:

Pentru impresiile tale: https://www.econologie.com/forums/breaking-b ... t9997.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 143