Casă și miscanthus

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Maysenho
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 27/03/19, 09:55

Casă și miscanthus




de Maysenho » 27/03/19, 10:01

bonjour,

Mi-ar fi plăcut să am informații despre utilizarea miscantului:
proiectul: izolarea unei plăci într-o casă.
Crezi că s-ar putea folosi miscus în acest caz? mai multe posibilități: -
- integrați-l direct în beton (cum ar fi o placă de var de cânepă)?
-Faceți „cărămizi” / „plăci” prin comprimare și plasați-le între arici și placă? În acest din urmă caz, putem turna placa direct pe miscant sau ar trebui să punem o folie de plastic pentru a preveni miscantul să absoarbă apa din beton / putrezirea datorită umidității betonului?
Dacă o parte a miscantului ar fi putred / mucegai, ar afecta întregul material sau ar fi doar superficial?

În cele din urmă, ce putere izolatoare are miscantul? ai avea valori pentru a-mi comunica?

vă mulțumesc!
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123