Finanțați funcționarea 2013 datorită bonusului de economisire a energiei

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Miou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/04/10, 19:46
Locul de amplasare: Merville

Finanțați funcționarea 2013 datorită bonusului de economisire a energiei

de Miou » 17/02/13, 17:34

Finanțează-ți munca în 2013 datorită primei de economisire a energiei.

Necunoscut publicului larg și înființat de guvern, aveți dreptul la bonusuri pentru a vă finanța munca în 2013: faceți clic aici http://www.les-energies-renouvelables.eu/certificat-economie-energie-cee.htmSă știu și să primesc bonusul dvs. datorită acestui simulator.

Sper că ți-am fost de folos : Lol:
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

de bidouille23 » 18/02/13, 02:04

Am crezut că spamul este interzis, nu este un ajutor, este publicitate deghizată foarte incomod ....

Uitați-vă în partea de sus a paginii de destinație a linkului;)
în 1 / descrie-ți proiectul gratuit
2/3 cei mai apropiați profesioniști vă contactează (doar asta :) )
și 3 / comparați și alegeți (alegerea este redusă la cea a site-ului ... :) )

și 1.2.3 / 0 campion al Cupei Mondiale din 1998 .... :)


apoi încercați energia regenerabilă pentru a vedea;), bine pfff fără rololo premium și fără eolian sau solar electric :) , cel mai bun bonus pe care l-am avut este de 340 de euro pentru un cazan cu condensare ... Nu am văzut o peletă, este „lemn, gaz, păcură” sau „electricitate” pentru încălzire și nici o distincție nu este lemn :) ... de ce ai transpirat făcând rololo pellet?

Bonusurile uneori nu sunt sigur că sunt cadouri ...

Preferarea ofertelor susținute și furnizate de stat este, fără îndoială, mai sigură și mai profitabilă, cum ar fi creditul fiscal, împrumutul ecologic etc. etc ...

Și nu cereți cuiva, mai ales un site, să caute meșteri, întrebați în jur să priviți lucrările deja făcute, să discutați cu proprietarii ...
Sau găsiți un bun proprietar, care va fi garantul, dar în același mod, aflați în prealabil cu foștii clienți ...

Bilanțul nu este grozav, așa că NU GLOP :) ....
0 x
BobFuck
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 04/10/12, 16:12
x 2

de BobFuck » 18/02/13, 09:50

Există încă o „filială EDF” care m-a sunat săptămâna trecută pentru a-și vinde biletele ...
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

de bidouille23 » 18/02/13, 13:39

curvă,

nu este energie solară din Franța așa ceva?
ai o magazie sau? ;)

Pentru atelierul în care am dat cozile a durat o vreme ... până când „șeful” le-a spart un țipăt sever ...

Eu sunt cumpărătorii de aur, începe să mă umfle pe cei de acolo ......
0 x
Miou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/04/10, 19:46
Locul de amplasare: Merville

de Miou » 19/02/13, 17:11

Bonjour à tous
Iată răspunsurile mele în urma comentariului lui Bidouille23

Ei bine, pfff fără rololo premium și fără eolian sau solar electric =>RĂSPUNS = primele nu funcționează pentru energia eoliană și fotovoltaică, ci funcționează pentru termică (încălzitor solar de apă ...), izolație, pompă de căldură, VMC ... etc ...


cel mai bun bonus pe care l-am primit este de 340 euro pentru un cazan cu condensare =>RĂSPUNS = Fals, primele sunt mai mari (variabile și în funcție de departament), mai mult, pot fi combinate dacă efectuați mai multe lucrări, de exemplu la departamentul 31 => de ex .: izolație podea 100 m² = 520 € premium + pompă de căldură aer / apă = 473 E premium => total 993 € premium => pe lângă creditul fiscal și toate celelalte ajutoare, personal este mai bine decât nimic ...


... Nu am văzut o peletă să fie "lemn, gaz, păcură" sau "electricitate" pentru încălzire și nici o distincție nu este lemn ... de ce ai transpirat să faci rololo pellet => RĂSPUNS = fals, vezi "dispozitiv independent de încălzire a lemnului" sau cazan individual cu biomasă ".... etc

Bonusurile uneori nu sunt sigur că sunt cadouri ... => RĂSPUNS = fals plătit prin cec în euro numai dacă se trimite factura + certificatul de finalizare a muncii și calificarea profesională (ex: qualipac pentru o pompă de căldură)


Preferarea ofertelor susținute și furnizate de stat este, fără îndoială, mai sigură și mai profitabilă, cum ar fi creditul fiscal, împrumutul ecologic etc etc ... => RĂSPUNS aceste prime sunt, desigur, cumulative cu credite fiscale și cu toate celelalte ajutoare => ar fi „c ..” să nu se facă., Se adaugă la toate celelalte ajutoare și rareori solicitată de individ .

Și nu cereți cuiva, în special un site, să caute meșteșugari, întrebați în jur uitați-vă la munca deja făcută, discutată cu proprietarul =>RĂSPUNS = complet de acord, dar site-urile oferă conexiuni cu meșteșugari locali sau un director, astfel încât clientul să se poată alege singur ...


Nu găsesc un rezultat extraordinar, deci NU GLOP .... => răspuns = înainte de a trage un bilanț nu glop, este de preferat să obțin informații mai bune, personal aveam dreptul la o rată de împrumut zero, un credit fiscal și o primă eco energetică (certificat de economisire a energiei) de 700 € (întotdeauna bine de luat) pentru izolație + pompă de căldură.


Uită-te în partea de sus a paginii de destinație pentru link;) în 1 / descrie-ți proiectul gratuit 2/3 cei mai apropiați profesioniști te contactează (doar asta) și 3 / compară și alege (alegerea este redusă la cea a site-ului .. și 1.2.3 / 0 campion al Cupei Mondiale din 1998 .. => RĂSPUNS =: aceasta este o reclamă pentru a face cereri de ofertă (da, există reclame, la fel ca și pe aceasta forum...) acest lucru nu împiedică furnizarea de informații care pot fi utile ....


Sperând să fi răspuns cu amabilitate lui Bidouille23

Bien cordialement

Energii regenerabile ECOinfos
http://www.les-energies-renouvelables.eu/
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

de bidouille23 » 04/03/13, 01:27

bună seara,

doar du-te pentru distracție:

http://www.les-energies-renouvelables.e ... ienne.html

Este o nebunie de rău ca un site cu energie regenerabilă să fie prezentat în fotografii, aproape cea mai proastă configurație a unei turbine eoliene (un statéolien pe pinion ar fi fost necesarul oricărui lucru ...)

Pe scurt, politicos sau nu, nu trebuie să luăm oamenii pentru idioți ...

atunci o întrebare care se află în spatele acestui site ???

cui nu-i pasă de fața lumii?

http://www.les-energies-renouvelables.e ... aires.html

Profesioniști în domeniul energiilor regenerabile, aveți posibilitatea de a oferi tuturor clienților bonusuri de economisire a energiei primind un cec în euro pe care îl veți oferi clienților dumneavoastră.


și apoi

În schimbul facturii de muncă, veți primi un cec în euro!



du-te o ultima intrebare de unde vin banii ???

Mulțumesc tată Crăciun :) ...

Deci falsurile tale false false :) lasă-mă să râd :) ...

și am primit o primă de 140 de euro pentru o sobă pe lemne pe care va trebui să o plătim mult mai scumpă, deoarece a fost pusă de o companie pentru a certifica care brusc încarcă mai mult sau „este câștigul ???

pe scurt BLABALBALBALA nici nu-mi iau timp să răspund corect la acest nivel de rahat ...

Cea mai bună economie este să te faci la maximum, în plus, câștigul este la nivel mental; ...

De fapt, totul este acolo:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LSCu0Z1JYo

lol blablablablabla eco-director energie regenerabilă :) și vizionat la 1min 31 explică și;) ...


el oferă tubului de vaselină cu prima cel puțin? :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

de Christophe » 04/03/13, 01:45

Ne vom opri aici, eh ...
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123