Găsiți un designer și producător de case pasive în Lyon

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
clement09
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 28/05/07, 09:38

Găsiți un designer și producător de case pasive în Lyon




de clement09 » 28/05/07, 09:51

Bon

Vrem să construim o casă pasivă în jurul Lyonului. După ce am aflat multe despre concept, am înțeles că proiectarea și producția trebuiau lucrate și studiate în mod deosebit, de către profesioniști competenți și cu experiență. În caz contrar, există riscul de a pierde mult în performanță.
Dar iată problema: cum luați legătura cu oameni competenți și asigurați-vă că au însușit conceptul de case cu consum redus de energie? Mi-e frică să nu dau peste escroci care pretind că sunt specializați după ce am avut doar una sau două cărți .....

Știți dacă există directoare de încredere sau asociații certificate care ne pot furniza informații?

Joël
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 28/05/07, 09:52

Chiar dacă nu este cu adevărat față de Lyon, aruncă o privire la asta: https://www.econologie.com/forums/une-maison ... t3520.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 108