Creșterea populației

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
merit
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 06/01/07, 18:33

Creșterea populației




de merit » 06/01/07, 18:56

Am aflat recent acest lucru:
Existența ftalaților, substanțe chimice adăugate la PVC pentru a-l face flexibil. Toate produsele, cum ar fi jucăriile pentru copii, sunt acoperite.
Cu toate acestea, după scurte cercetări, am descoperit că ftalații sunt produse care pot fi eliberate din PVC, de exemplu atunci când este mestecat, și sunt, de asemenea, cunoscute ca fiind perturbatoare ale sistemului hormonal care reglementează creșterea și dezvoltarea.

Părinții noștri ne-au oferit pe toți când eram bebeluși una sau mai multe dintre aceste jucării pentru a evita deteriorarea altor obiecte de către dinții noștri proaspeți.

După ce au întrebat printre „bătrâni” dacă și-au amintit o diferență de dimensiune între 2 generații așa cum o știm astăzi.
A priori nr.


Evident, nu pot să nu mă gândesc că diferența de mărime dintre generația noastră (am 18 ani) și cele anterioare se datorează acestor produse.

Stie cineva un studiu realizat pe acest subiect ???
Dacă da, vă rog să-mi spuneți.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 06/01/07, 19:54

bonjour
Evident, nu pot să nu mă gândesc că diferența de mărime dintre generația noastră (am 18 ani) și cele anterioare se datorează acestor produse.


Cred că cât de înalți sunt oamenii depinde de dieta lor la o vârstă fragedă și de evoluția rasei umane.
Am dificultăți în a găsi pantofi 14 Trebuie să-i fac pe măsură .. acum 50 de ani eram o minoritate care să poarte 12 (46) acum o bună parte din tineri fac aceste dimensiuni și măsoară 1,80, XNUMXm
Dacă ne uităm la armura cavalerilor și chiar la dimensiunile soldaților lui Napoleon, acestea nu erau mari, în acel moment a existat o mortalitate semnificativă în rândul copiilor, familiile din generația dinaintea mea aici, în Quebec, aveau între 12 și 18 copii și
Preotul a trecut prin case și l-a dat pe mama pentru că ea (împiedicând familia) era o naștere anuală .., a fost răzbunarea leagănelor din Quebec, englezii au avut un copil și 2 câini în acest timp.
Mă îndoiesc că au fost la fel de bine hrăniți și îngrijiți ca și copiii. Rareori toți cei 18 copii au ajuns la maturitate.

André
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 06/01/07, 20:51

Cred că dimensiunea ar fi fost importantă, dar există urcușuri și coborâșuri, având în vedere armura cavalerilor, nu erau pitici! și a luptat cu săbii de 20 kg :şoc:
si cum ai spus andr mancarea nu mai este aceeasi !! copiii nu știau dulciuri în fiecare zi, ciocolata era necunoscută în mediul rural, precum chwi ... g ... înainte de eliberarea celui de-al doilea război. Aceste obiceiuri alimentare pot schimba fizicul. Strămoșul nostru a evoluat cel mai cerebral, în perioada de pescuit (omega 2 -3, printre altele)
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 06/01/07, 21:13

denis a scris:văzute armura cavalerilor nu erau pitici! și a luptat cu săbii de 20 kg :şoc:


hi

aruncați o privire bună (și demontați o armură) veți vedea că, în afară de Henric al VIII-lea, cred că a fost un uriaș pentru vremea lui 1.80m, bărbații din secolul al XVI-lea măsurau în medie 1.50m.

armurile sunt făcute ca pantofii și costumele sarcochie pentru a le face să pară mult mai mari și să impresioneze adversarul : Evil:

Dugesclin, marele nostru om din Bretania, avea 1.56 m. Îi vei vedea armura, la muzeul Anne de Brittany, trebuie să fie de 2.20 m.
Când masa de săbii pe care au antrenat-o de la 5 ani și mici nu înseamnă slab : Lol:
Dar dacă te uiți la oamenii care au luptat cel mai mult cu sabia (corsarii și pirații) în blănuri și pe măsură ce greutatea armelor a scăzut odată cu profilul vitezei.

Creștem este evident, dar cred că se datorează hranei, evoluției speciilor și faptului că copiii moderni sunt hiperprotejați, nu depun eforturi care încetinesc sau opresc creșterea lor; astfel ei cresc mai repede și mai mult : Mrgreen: : Mrgreen:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 06/01/07, 23:23

copiii moderni sunt hiperprotejați, nu depun eforturi care încetinesc sau opresc creșterea; prin urmare, cresc mai repede și mai mult : Mrgreen: : Mrgreen:

@ + [/ citat]

da, asta este sigur, de aceea suntem, în degenerare, selecția naturală nu mai are loc :şoc:
în cazul unui dezastru climatic major, populația țărilor „în curs de dezvoltare” ar rezista mai puțin (fizic).
Pot fi șocant, tanpis
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 06/01/07, 23:41

denis a scris:da, asta este sigur, de aceea suntem, în degenerare, selecția naturală nu mai are loc :şoc:
în cazul unui dezastru climatic major, populația țărilor „în curs de dezvoltare” ar rezista mai puțin (fizic).
Pot fi șocant, tanpis


salut

NAPATOR : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 144