Întrebarea schimbării ferestrei cu eliminarea totală

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
sam becket
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 27/04/08, 19:36

Întrebarea schimbării ferestrei cu eliminarea totală




de sam becket » 11/10/08, 14:17

bonjour,

Ferestrele mele sunt în prezent schimbate.
Este o îndepărtare totală a celor vechi și, prin urmare, există ruperea și conexiunile care trebuie făcute ...

Pereții mei sunt compuși după cum urmează, interior spre exterior:
-Tencuiala
- Tencuială de cărămidă
-aspirator aer
-placa Styrodur (din păcate)
- blocuri de briză.

Deci, odată realizată decuparea cadrului vechi și instalarea cadrului nou, există încă găuri în perete la suporturile de fixare a ferestrei, pe care instalatorul trebuie să le umple.
Tencuiala și cărămida de tencuială au fost, prin urmare, rupte în acest moment (putem vedea styrodur prin găuri)
Instalatorul continuă normal umplând găurile cu vată de sticlă, apoi aplicând tencuială.
Numai că nu vreau vată de sticlă în pereți.
Care sunt celelalte posibilități?
mai sunt alte metode?

Vă mulțumesc anticipat.


Editare:
Am adăugat că instalatorul pune această vată de sticlă pentru a evita umiditatea (astfel încât să nu existe contact între tencuială și restul peretelui ...)

Editare 2:
Caut, de asemenea, fotografii ale șantierului în eliminare totală și nu pot găsi nicio ..
Deci, dacă aveți sau aveți un link, vă mulțumesc.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Întrebarea schimbării ferestrei cu eliminarea totală




de bham » 11/10/08, 18:58

sam beckett a scris:Pereții mei sunt compuși după cum urmează, interior spre exterior:
-Tencuiala
- Tencuială de cărămidă
-aspirator aer
-placa Styrodur (din păcate)
- blocuri de briză.
..

Bună, în comparație cu peretele dvs. văzut în secțiunea descrisă mai sus, la ce nivel este rama ferestrei? Se fixează la nivelul cărămizii din gips-carton, la nivelul blocului de beton?
0 x
sam becket
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 27/04/08, 19:36




de sam becket » 11/10/08, 20:17

Deci, cum să spunem ... marginea interioară a ferestrei este aliniată cu stratul de tencuială care acoperă cărămizile de tencuială ..
Cadrul este fixat pe blocul de beton prin blocuri pe partea laterală a ferestrei.
pastele sunt situate în spațiul aerian dintre cărămidă și poliuretan.
Nu știu dacă sunt foarte clar.
Voi încerca să fac o diagramă mai târziu, pentru că nu este evident cu cuvintele ... : Lol:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 128