Reflecție asupra achiziției viitoare

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
_Victor
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 26/09/06, 23:05
Locul de amplasare: Rouen

Reflecție asupra achiziției viitoare




de _Victor » 26/09/06, 23:34

bonjour,

Vreau să construiesc sau să cumpăr. În timp ce căutam informații despre energia geotermală, am dat peste site-ul dvs. Începând cu această scriere, nu am citit încă diferite postări, dar o voi face. De asemenea, am citit postări despre încălzitoarele solare de apă și recoltarea apei de ploaie. Există alte sisteme interesante pentru echiparea viitoarei case?

În ceea ce privește casa, există constructori care să ofere acest tip de servicii? Este mai bine o casă din lemn sau una „tradițională” știind că avem un buget mic. Este mai avantajos să construiți sau să restaurați o clădire existentă?
O mulțime de întrebări, dar deoarece aceasta este prima achiziție, prefer să mă întreb înainte.
Mulțumesc pentru răspunsurile tale _Victor
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 82