Opinie și test: am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android nulă)

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Opinie și test: am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android nulă)




de Christophe » 29/11/20, 20:16

Am un abonament SALTO de mai bine de o lună... „să văd” ce este și mai presus de toate să sprijin producția franceză VS marii americani răi care sunt giganții Netflix și Amazon Prime Video...

Salto asta e: https://fr.wikipedia.org/wiki/Salto_(plateforme_SVOD) Unde : https://www.salto.fr/

Deci, evident, suntem departe de catalogul celor 2 giganți (mai sunt și alții) și destul de multe programe sunt reluări care pot fi văzute gratuit prin alte mijloace (toate site-urile canalelor FR oferă acum reluări.. .) care au câștigat numeroase critici și ridiculizări din partea utilizatorilor de internet... cu siguranță obișnuiți să se apropie de succesele de succes din Rican IQ...

Pentru că există conținut interesant pe care nu îl veți găsi în altă parte... în special pe documentare (complet cu diferitele Apocalipse), filme vechi clasificate după „actor” sau regizor (vezi Audiard sau Bebel pe Netflix nu sunt sigur că se întâmplă într-o zi.. .), seriale franceze (sunt unele foarte bune!)

Și se adaugă mai multe filme în fiecare zi ... nu e rău!

O prezentare destul de completă: https://www.cnetfrance.fr/news/salto-pr ... 891721.htm

Pe de alta parte, ar fi putut elimina suprapunerile video de pe canale: ma uit la un serial difuzat pe TF1 si apare sigla TF1 precum si suprapunerile "de continuat"...nu grozav!

Marele defect pe care l-am observat... CHIAR URIAȘ este absența unei aplicații pe TV sau PS4 ȘI MAI ASISTE au codificat ca nebuni aplicația Android!! :şoc: : Evil:

Captură de ecran_Google Play Store.jpg
Screenshot_Google Play Store.jpg (134.29 KiB) Vizualizat de 9449 ori


Într-adevăr; samsung-ul meu S8 din 2018 nu este compatibil cu aplicatia!! E destul de lamentabil...ca un telefon de 5 sau 6 ani nu, putem intelege...un copil de 2 ani cu atat mai putin!!


Ai nevoie de un telefon ultra modern pentru a putea instala aplicația Salto și, mai rău, nu se poate folosi browser-ul telefonului (care face legătura cu aplicația...nu este compatibilă...nimic!)!

Deci, dacă aveți un sistem Android mai vechi de 2018 și nu aveți alte modalități de vizualizare, uitați... Salto...

Încă nu-mi vine să cred!

De asemenea, trebuie să fiți localizat în Franța ... altfel se va bloca!

Deci, dacă aveți întrebări, întrebați-mă.

În caz contrar, există un concurent belgian gratuit, este Auvio: https://www.rtbf.be/auvio/ (și aplicație gratuită)
0 x
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 648
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 232

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android pe stradă!




de 44 d.Hr. » 29/11/20, 22:54

Bonsoir,

Diferența mare (uriașă) este că salto nu produce (folosește conținut de la radiodifuzori parteneri (f televiziune, TF1... etc).

În timp ce Netflix, Amazon și alții produc.

Și nu acesta este singurul punct diferit.
0 x
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 648
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 232

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android pe stradă!




de 44 d.Hr. » 29/11/20, 22:57

Aș avea atât de multe de spus pe acest subiect...dar aș fi total imparțial, deoarece sunt relativ implicat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android pe stradă!




de Christophe » 30/11/20, 00:04

AD 44 a scris:Bonsoir,

Diferența mare (uriașă) este că salto nu produce (folosește conținut de la radiodifuzori parteneri (f televiziune, TF1... etc).

În timp ce Netflix, Amazon și alții produc.

Și nu acesta este singurul punct diferit.


Dublu fals:

a) Netflix nu a produs nimic până în 2015 sau 2016... asta nu a împiedicat-o să aibă deja zeci de milioane de abonați... Îmi amintesc foarte bine de prima producție Netflix despre copii soldați din Africa... am uitat numele si nu vreau sa ma uit acolo...

b) Și sunt multe producții de la canalele care dețin Salto... dar evident aceste producții apar și la televizor... gratis... asta e nuanța...

Salto a negociat în continuare excluderea S4 din excelenta serie Fargo ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android pe stradă!




de Christophe » 30/11/20, 00:13

AD 44 a scris:Aș avea atât de multe de spus pe acest subiect...dar aș fi total imparțial, deoarece sunt relativ implicat.


Explica ?

Altfel există Molotov.tv ...
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2214
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android e de rahat !!




de phil59 » 30/11/20, 00:34

Cu Netflix, pe un Android vechi, care nu mai este compatibil cu noile versiuni, iei o versiune mai veche, pe care o descarci și pe care o lansezi manual, și asta e bine...
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android e de rahat !!




de Christophe » 30/11/20, 00:54

Da sau prin browserul pe care salto nu îl permite pe Android ...

Și din moment ce aplicația tocmai a fost lansată, nu există altele mai vechi...
0 x
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 648
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 232

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android e de rahat !!




de 44 d.Hr. » 30/11/20, 06:07

bonjour,

Christophe a scris: Dublu fals


Bine...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2486
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 360

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android e de rahat !!




de Forhorse » 30/11/20, 07:59

Christophe a scris:De asemenea, trebuie să fiți localizat în Franța ... altfel se va bloca!



Din fericire, NordVPN este aici cu 95% reducere de 10 ani ... : Mrgreen:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13698
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1516
A lua legatura cu:

Re: Am testat SALTO, VOD-ul francez pe Netflix. Aplicația Android e de rahat !!




de izentrop » 30/11/20, 08:34

Forhorse a scris:
Christophe a scris:De asemenea, trebuie să fiți localizat în Franța ... altfel se va bloca!
Din fericire, NordVPN este aici cu 95% reducere de 10 ani ... : Mrgreen:
Te-ai văzut : Lol: :?: https://nordvpn.com/fr/pricing/
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 202