Cenzură pe twitter, facebook, youtube... Sătul!

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Cenzură pe twitter, facebook, youtube... Sătul!




de Christophe » 20/08/20, 14:19

Nu știu de ce, dar mă așteptam ... în urma cenzurii de pe YouTube a videoclipului colectiv de imunitate ... acesta este genul de lucruri previzibile !!



Am vrut să împărtășesc pe pagina de fuckbook articolul excelent pe care l-am scris co-Adrien pe ivermectin și publicat în această dimineață: https://www.econologie.com/ivermectine- ... loroquine/ și asta este ceea ce dă:


censorship_facebook.png
censure_facebook.png (52.93 KiB) Vizualizată de 5891 ori


Scuze Adrien, dar cred că avem deja răspunsul la întrebarea tragerii articolului ... o mulțime de fiu de curvă !!
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Adrien (ex-nico239) » 20/08/20, 16:22

Puneți-l înapoi și înlocuiți ivermectina cu redemsivir Imagine

Până la urmă, și noi putem fi ca gașca de nuci, nu-i așa?
De vreme ce există unii care consideră că este fantastic
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Christophe » 20/08/20, 16:24

Nu este posibil să fie în url și în titlu ... nu le voi schimba pentru a fi pe placul cenzorilor de rahat!

Cel puțin Google nu cenzurează, deoarece articolul apare pe prima poziție în știrile Google despre „ivermectină”: https://www.google.com/search?q=ivermec ... 80&bih=939

Nu ți-am înțeles a doua teză ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Adrien (ex-nico239) » 20/08/20, 16:39

Christophe a scris:Nu este posibil să fie în url și în titlu ... nu le voi schimba pentru a fi pe placul cenzorilor de rahat!

Cel puțin Google nu cenzurează, deoarece articolul apare pe prima poziție în știrile Google despre „ivermectină”: https://www.google.com/search?q=ivermec ... 80&bih=939

Nu ți-am înțeles a doua teză ...


Comparativ cu farsa jurnalului medical.
Putem face fașă inversă ... faceți un titlu mainstream ... iar articolul spune contrariul

Pentru url voilou, există întotdeauna o cale
https://tinyurl.com/y35trqbb
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Christophe » 20/08/20, 16:48

Cenzura este ceva mai complexă decât să faci doar o redirecție a urlului (este ultima url care este analizată) ... Cred că ... dar tot am testat!

Sunt prea sincer să mă aventurez în fașă ... îmi pare rău ... cred că nu este în firea mea să-i înfior pe oameni ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Adrien (ex-nico239) » 20/08/20, 16:50

Christophe a scris:Cenzura este ceva mai complexă decât să faci doar o redirecție a urlului (este ultima url care este analizată) ... Cred că ... dar tot am testat!

Sunt prea sincer să mă aventurez în fașă ... îmi pare rău ... cred că nu este în firea mea să-i înfior pe oameni ...


Ok
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Christophe » 20/08/20, 16:54

cu https://tinyurl.com/y35trqbb afișează doar linkul ... fără previzualizare fb atât de inutilă ... personal nu fac niciodată clic pe link-uri anonimizate care vă pot trimite pe site-uri shitty ... și îmi cântăresc cuvintele ...



Iată postarea fb de mai înainte:

0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de sicetaitsimple » 20/08/20, 17:02

Adrien (ex-nico239) a scris:Puneți-l înapoi și înlocuiți ivermectina cu redemsivir Imagine

Până la urmă, și noi putem fi ca gașca de nuci, nu-i așa?
De vreme ce există unii care consideră că este fantastic


Nu, te confunda ....
Articolul publicat despre „influența hidroiclorochinei asupra accidentelor de scuter” (simplific) a fost o farsă (tocmai citiți-o) și într-adevăr am fost uimit personal („Am găsit asta fantastic!”) că poate trece toate etapele unei publicații.

Al tău, mi se pare, vrea să fie „serios”? Afirmând că Ivermectina este noul tratament 100% „garantat”?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Adrien (ex-nico239) » 20/08/20, 17:05

sicetaitsimple a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:Puneți-l înapoi și înlocuiți ivermectina cu redemsivir Imagine

Până la urmă, și noi putem fi ca gașca de nuci, nu-i așa?
De vreme ce există unii care consideră că este fantastic


Nu, te confunda ....
Articolul publicat despre „influența hidroiclorochinei asupra accidentelor de scuter” (simplific) a fost o farsă (tocmai citiți-o) și într-adevăr am fost uimit personal („Am găsit asta fantastic!”) că poate trece toate etapele unei publicații.

Al tău, mi se pare, vrea să fie „serios”? Afirmând că Ivermectina este noul tratament 100% „garantat”?


Era să testeze nivelul cenzurii.
Din momentul în care știi nivelul în care iei decizia ta
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Christophe » 20/08/20, 18:59

sicetaitsimple a scris:Al tău, mi se pare, vrea să fie „serios”? Afirmând că Ivermectina este noul tratament 100% „garantat”?


Atenție eh!

Noi (bine Adrien mai ales) nu am făcut decât o lucrare de compilare a surselor de cercetare sau inițiative pe această moleculă ...

Prin urmare, am compilat și reafirmat comentariile celorlalți ... Nu suntem cercetători în biologie (bine nu eu cel puțin) ... doar compilatori! : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 273