Știe cineva cutiile SupraWind?

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 05/06/12, 23:22

Nu văd un motiv.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
ligă
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 06/06/12, 15:11

corectarea cuvintelor tale




de ligă » 06/06/12, 18:58

Buna ziua tuturor,
Îmi permit să vorbesc despre acest subiect care mă privește, reprezintă importatorul produsului SUPRAWIND și nu vă pot lăsa să spuneți așa ceva.

acest produs nu se bazează pe tehnologia condensatorilor, nimic de făcut, dar nimic de văzut deloc (ceea ce vă acord eu este pentru individ o înșelătorie, deoarece individul nu plătește pentru energia reactivă și că cos phi-ul său este = la 0,97)
dacă a fost un condensator, va exista o intensitate care circulă în interiorul cutiei, în exterior în cutia de supraînfășurare, nu există intensitate deoarece lungimea cablului produsului (care nu trebuie tăiat) servește ca rezistență ohmetrică, există doar tensiune.
Este un caz făcut în Coreea de Sud asupra căruia coreenii dețin un brevet, specific că acest caz deține un tuv, un tgm, un certificat RoHS, un certificat CE rezidențial și CE industrial, are standardul IP67 (fără exotermă).
există de 12 ani și este prezentă în mai mult de 50 de țări din întreaga lume. 5% dintre teste au fost efectuate în străinătate, cu rezultate de la 30% la XNUMX% în economii.
în Franța, în documentația Ecolia, puteți vedea 4 teste efectuate în mai mult de un an, oferind rezultate de la 8% la 18%.

principiul de funcționare al acestei casete se bazează pe teoria supraconductivității (ceea ce nu înseamnă că este un supraconductor ....) această casetă permite alinierea rotirii electronilor (pentru a pune toți electronii în același sens în pentru a fluidifica energia (scuzați-mă că folosesc acest termen pentru electricitate, dar acest lucru permite să înțelegeți mai bine la ce mă refer) și să trimit printr-o undă magnetică acești electroni în rețele.
este nevoie de un timp pentru a se adapta, astfel încât toată rețeaua în cauză să fie optimă, timpul în care toți electronii sunt în aceeași direcție și, dacă scoateți produsul, există un efect de remanență pe care îl putem vedea la testul pompei de ridicare.

deci nu este în niciun caz o înșelătorie pe măsură ce o scrieți, ci mai degrabă o procedură care permite economisirea de bani.
Sunt gata să vă răspund la întrebări dacă aveți în special experți în economie.

Nu știu dacă v-ați uitat și ați citit toată documentația pentru caseta de suprawind de la compania ecolia, dar este bine să stipulăm că nu este un condensator și aveți testele efectuate în Franța.

Rămân deschis la întrebările dvs. în privat sau aici forum
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 06/06/12, 19:58

Bună ziua pentru tine,
Scurta ta explicație, identică cu cea de pe site și de pe pdf
principiul de funcționare al acestei casete se bazează pe teoria supraconductivității (ceea ce nu înseamnă că este un supraconductor ....) cAceastă cutie permite alinierea rotației electronilor (pentru a pune toți electronii în aceeași direcție pentru a fluidifica energia (scuzați-mă că am folosit acest termen pentru energie electrică, dar asta face mai ușor să înțelegeți ce vreau să spun) și să trimiteți prin unde magnetice acești electroni din rețele.
este nevoie de timp pentru a se adapta, astfel încât toată rețeaua în cauză să fie optimă, timpul pe care toți electronii sunt în aceeași direcție, iar dacă îndepărtați produsul, există un efect de afterglow pe care îl putem vedea la testul pompei de ridicare


pentru un fizician ca mine, după ce a efectuat experimente pe superconductori și a lucrat la teoria lor, pentru o perioadă foarte lungă de timp, printre alte subiecte, explicația dvs. este total incoerentă, aberantă, de a dormi în poziție verticală și imposibilă din punct de vedere științific în fizică.

V-am pus linkuri către articole de bază despre acest subiect complex pentru a le citi și a le înțelege cu grijă (de fapt un secol de cercetări științifice), înainte de a înghiți astfel de explicații pentru a dormi.

Explicațiile dvs. sunt la același nivel cu excesul de brevete de energie !!!

Se pare că ignori că propoziția ta:
pentru a alinia rotirea electronilor (pentru a pune toți electronii în aceeași direcție


este imposibil din punct de vedere științific, deoarece în metalele conductoare bune, cum ar fi cuprul, este nevoie de o energie gigantică (într-un câmp magnetic inaccesibil) pentru a polariza toți electronii unui metal prin alinierea lor, deoarece electronii sub nivelul Fermi sunt toți cu orientări opuse doi câte doi, cu excepția nivelului Fermi, cu ușoare dezorientări termice.

Citiți elementele de bază privind metalele și nivelul Fermi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fermi_surface
http://en.wikipedia.org/wiki/Fermi_surface
http://hep.ph.liv.ac.uk/~hock/Teaching/ ... metals.pdf

http://www.eng.fsu.edu/~dommelen/quantu ... boxbt.html

și celelalte linkuri de mecanică cuantică pe care le-am enumerat și toate cursurile de bază de fizică din toată lumea!

Sunt uimit de faptul că copiați pentru a vinde astfel de afirmații false, atât de mult încât este hilar, pentru oricine are doar puține cunoștințe despre metale și superconductori.
Este la același nivel cu avioanele sniffer de petrol !!

Este imposibil să schimbați rezistivitatea cuprului de la distanță prin influență, după cum susțineți, și faptul că cos (Phi) trebuie să fie rău, dovedește că vindeți condensatori stupizi, fără să știți acest lucru și să fiți smulși, prin absența necesar minim de cunoștințe în fizică !!

Dacă aveți texte științifice coerente și clare (brevetele sunt uneori foarte inconsistente, precum cele ale mișcărilor perpetue), le vom citi, dar nu trebuie să fie inconsistente și în contradicție totală cu un secol de cercetare realizat de sute de mii de oameni de știință și experimente !!

Din moment ce unii oameni se plâng de turbine eoliene, care nu-și dau promisiunile, explicațiile voastre hilar, pe această mașină salvatoare, pun îndoială profundă cunoștințele dvs. științifico-tehnice și tot ceea ce vindeți !!

În cele din urmă, având în vedere armata de escrocherii de tot felul, în special cele financiare cu băncile spaniole evaporând economiile economisitorilor lor în prezent, nu mai este posibil să înghițim nimic !!!
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 07/06/12, 16:13

În plus :
Este un caz făcut în Coreea de Sud asupra căruia coreenii dețin un brevet, specific că acest caz deține un tuv, un tgm, un certificat RoHS, un certificat CE rezidențial și CE industrial, are standardul IP67 (fără exotermă).
există de 12 ani și este prezentă în peste 50 de țări din întreaga lume


Nu se găsește pe internet, cu excepția acasă în Franța și nicăieri altundeva în lume !!

Ciudat pentru
prezent în mai mult de 50 de țări din întreaga lume
0 x
ligă
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 06/06/12, 15:11




de ligă » 13/06/12, 18:11

Bună ziua dedeleco,
* îmi pare rău să vă răspund atât de târziu.
Aș dori mai întâi să vă subliniez că toate testele noastre reale în domeniu de peste un an ne-au adus rezultate cu câștiguri de până la 18% din economii ... prin urmare, aceasta atestă faptul că produsul are o eficiență reală.

în ceea ce privește suprawind, este normal să nu găsiți acest nume în altă parte decât în ​​Franța, deoarece este o marcă dedicată Franței, vă pot trimite în privat numele obișnuit și producătorul cauzei după ce am semnat un contract de confidențialitate. veți înțelege că acest lucru este important din punct de vedere comercial pentru suprawind. într-adevăr, puteți foarte bine să fiți un concurent sau un concurent care să întâmpine foarte puțin acest lucru forum.

apoi în ceea ce privește tehnologia cutiei, te-ai bazat pe o broșură comercială, care permite oamenilor obișnuiți să înțeleagă un principiu cu cuvinte simple, nu este o documentație tehnică.
având în vedere abilitățile dvs., înțeleg că acest lucru vă poate atrage.
Vă sugerez, deoarece aveți competență reală în domeniu să vă trimit la adresa dvs. de e-mail personală, să-mi oferiți în MP o documentație mult mai tehnică, precum și un powerpoint (toate documentele sale sunt opera producătorului) pe care cred că vă va permite să aveți o opinie mai întemeiată asupra cazului dacă sunteți de acord.
Vreau doar să vă spun că nu avem nimic de ascuns de nimeni și că suntem deschiși să discutăm subiectul.

Multumesc pentru raspunsul tau
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 13/06/12, 20:42

Ca om de știință pensionar, nu riscați să fiu concurent.

Dar, cu răspunsul tău:
în ceea ce privește tehnologia cutiei, te-ai bazat pe o broșură comercială, care permite oamenilor obișnuiți să înțeleagă un principiu în cuvinte simple, nu este o documentație tehnică.

citind prospectul dvs. de vânzări, spunând reclamații înalte, care au provocat reacții de îndoieli și respingere completă, ca încă o înșelătorie, din cele mai multe forum, fără ca aceștia să aibă abilități reale în superconductivitate, mi-e greu să înțeleg cum puteți vinde această mașină, care cu siguranță nu are nimic de-a face cu aceste explicații publice generale, care îi fac pe oameni să fugă, de același nivel de aberație, decât cei cu energie pe unitate pentru a economisi bani !!!

Imi poti trimite explicații științifice clare și consistente în PM, ( nu în power point, pe care, retras, nu îl folosesc, dar în articole științifice reale, și în engleză), dar nimic din ce ați pus în broșura dvs. comercială nu va corespunde realității dispozitivului dvs., deoarece în afara Franței, chiar și sub un alt brand, eu ar fi găsit urme ale unor afirmații științifice comerciale similare, de a dormi în poziție verticală, cu referințe la superconductivitate, alinierea rotirilor și modificarea la distanță a rezistivității firelor solide de cupru, ceea ce este atât de adevărat, dacă este puțin, este o descoperire atât de mare, încât merită un premiu Nobel, cu dezvăluire imediată. !!!

Cred că voi descoperi greșeli monumentale ale vânzătorilor, care nu înțeleg nimic, până la punctul de a spune absurdități.
Broșurile, chiar și comerciale în străinătate, cu siguranță nu spun nimic din ceea ce spui în Franța !!

Credeți în iluzia secretului, poate spunând aberații, dar dacă acest dispozitiv este cu adevărat unic și, prin urmare, revoluționar, așa cum susțineți, reducând rezistivitatea firelor de cupru („pentru a fluidifica energia”), nu există niciun fel real protecție, deoarece cu propozițiile tale aberante atragi atenția și, fără a trece peste un forum, pur și simplu cumpărați să știți cum funcționează, prin analiza unui laborator științific real (dacă nu este o capacitate simplă, așa cum este indicat de influența cos (phi)).

Ceilalți de pe forum, au fost mai puțin conciliante, trimitând mersul ca o altă înșelătorie și, prin urmare, broșura dvs. comercială aberantă, îi sperie pe toți specialiștii din acest domeniu și, astfel, de fapt, îi vizați doar pe cei ignoranți, ca pentru o înșelătorie.
0 x
Vermax
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 07/06/12, 17:56

Re: corectarea cuvintelor tale




de Vermax » 14/06/12, 10:00

lig a scris:acest produs nu se bazează pe tehnologia condensatorilor, nimic de făcut, dar nimic de văzut deloc (ceea ce vă acord eu este pentru individ o înșelătorie, deoarece individul nu plătește pentru energia reactivă și că cos phi-ul său este = la 0,97)
dacă a fost un condensator, va exista o intensitate care circulă în interiorul cutiei


@dedeleco: În mod corect, mi se pare că nu ați înțeles foarte bine ce a spus importatorul din Franța. El spune doar că caseta SupraWind nu acționează asupra cos (phi) și, prin urmare, nu este un condensator. El spune că acest tip de cutie este inutilă pentru individ, deoarece aceasta nu plătește pentru energia reactivă. El chiar ajunge să afirme că cei care vând acest tip de cazuri sunt escroci. Vă acord, el nu a respectat preceptele mentorului nostru Nicolas Boileau:

Ceea ce este bine conceput este clar afirmat
Și cuvintele pentru a-l spune vin cu ușurință.


Dar îl putem învinui? El nu pretinde a fi poet ...
0 x
hugo T
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 27/07/12, 10:14




de hugo T » 27/07/12, 10:31

bonjour,

Tocmai am citit mai multe articole despre aceste celebre cutii de „economisire a energiei” și în special toată dezbaterea dvs. despre acest model propus de Ecolia.
Pe clădirile de depozitare a arhivelor care conțin 3 unități mari de tratare a aerului și multe birouri pe o suprafață de aproximativ 10 m², încerc să cuantific economiile realizabile (sau nu) cu un astfel de dispozitiv.
Dacă nu, vedeți o soluție mai interesantă?

O zi frumoasă tuturor.
Hugo
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 178