transformator de zgomot după trecerea LED

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
turbozender
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 18/12/06, 14:24

transformator de zgomot după trecerea LED




de turbozender » 23/01/12, 16:43

bonjour
pentru toti

aici am o problemă
Am iluminat cu halogen cu transformator de 12v și 4 puncte de 35w
Am cumpărat reflectoare cu led de 4w fiecare
dar pb este că transformatorul atunci când există locul cu 4 LED-uri, face stilul de zgomot sizzling

Trebuie să pun cel puțin un sport cu halogen, astfel încât să se oprească și din nou cu 2 cel mai mult zgomot

există o soluție în care transformatorul nu suportă să nu fie încărcat?

trebuie să-l înlocuiesc (nu este ușor, este în centrul lămpii de perete

merci d'Avance
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 23/01/12, 18:52

LED-urile cu sursa de alimentare internă nu sunt mulțumite de un transformator cu halogen care sub ieșiri 4x4 = 16W în loc de 4x35W = 140W și, prin urmare, dă o supratensiune, pentru a măsura care va ucide LED-urile rapid !!

prin urmare oprește această asamblare, dacă nu vrem să vedem LED-urile mor și chiar transformatorul, care depășește constant tensiunea maximă.
Există mai multe tipuri de transformatoare, resturi grele sau comutare ușoară, care crește constant și își reduce tensiunea fără sarcina necesară de 140W.

Vedeți Christophe și econology pentru surse de alimentare pentru LED-uri !!
0 x
turbozender
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 18/12/06, 14:24




de turbozender » 23/01/12, 19:14

Bine, mulțumesc

Așa că trebuie să găsesc un transformator și o dimensiune adaptabile care să se potrivească carcasei planificate
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 138