Împrumut eco cu rata zero și credit fiscal

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Tennessee
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 08/11/09, 13:10
Locul de amplasare: ISERE

Împrumut eco cu rata zero și credit fiscal




de Tennessee » 08/11/09, 13:14

Vă rugăm să rețineți, din 6 august 2009, nu mai este posibil să combinați împrumutul eco cu rată zero cu creditul fiscal, indiferent de venitul dvs. ...

pe www.impots.gouv.fr
documentaţie
accesați documentația fiscală
buletin oficial prin referință
de tip 4A-13-09

creditele fiscale pentru pompele de căldură sunt deja 25% aur și nu 40%, chiar dacă lucrările sunt efectuate înainte de sfârșitul anului 2009

Un cuvânt pentru tine ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 08/11/09, 15:11

: Arrow: Nu inteleg nimic ... :?
... Ca întotdeauna cu impozite ... Ai nevoie de cel puțin o diplomă în drept pentru a înțelege orice text ...

Există 10 pagini de citit, cu o mulțime de referințe la referințe externe ... : Evil:
0 x
pmp97
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 10/11/09, 11:19

Eco-împrumut și credit fiscal




de pmp97 » 10/11/09, 11:27

bonjour,

Ceea ce spui este total greșit. Creditul fiscal și eco-împrumutul zero sunt cumulative sub rezerva testării mijloacelor (vatra fiscală de referință mai mică de 45 EUR, cu 000 ani înainte de solicitare).

Iată un articol despre eco-împrumut care oferă un link către textul buletinului fiscal oficial care vorbește despre eco-împrumut. Ne vedem în subsecțiunea 4, pagina 7 (articolele 16, 17 și 18):

http://blog.evea-renovation.com/les-aides-financieres/beneficier-de-leco-pret-a-taux-zero-ou-eco-ptz-ou-pret-ecolo-travaux-a-taux-0/

Neacumularea va intra în vigoare de la 1 ianuarie 2011.

Cu stimă,
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 10/11/09, 13:55

: Arrowu: Ei bine, sper că este pmp97 cine are dreptate. : Arrowu:

Aș fi reparat când aș fi primit creditul fiscal, în termen de 6 luni sper ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 10/11/09, 17:00

Fiți atenți însă înainte de a semna (o ofertă și declarația sa fiscală), deoarece acest subiect îmi amintește de acesta:

https://www.econologie.com/forums/france-sub ... t5516.html

Chiar și specialiștii în contabilitate și contabilii nu își găsesc cu toții drumul atât de repede încât aceste credite fiscale se schimbă ...

Pentru a citi și pe același subiect: https://www.econologie.com/forums/arnaques-e ... t5520.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 210