Construiește-ți propria hidrocentrală

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
depăși
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 190
Înregistrare: 12/12/05, 15:16
Locul de amplasare: Tailanda




de depăși » 22/01/07, 12:19

Bună Marchentrucmuches : Cheesy:

Cred că îți lipsește o mulțime de informații despre producția izolată și genele asincrone ... ca toți ceilalți ... cred :?:

A + Serge.
0 x
Respect!
marchenchuches
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 22/01/07, 08:40
Locul de amplasare: Franţa




de marchenchuches » 22/01/07, 13:50

Buna Exced,

În mod clar, există încă o lipsă de informații.
Sunt un preluator de site-uri care îmi actualizează abilitățile în acest moment.

Am experiența centralelor asincrone conectate la rețea, care au furnizat reactivul necesar într-o cantitate exact adaptată nevoilor.

Dacă ne bazăm pe condensatoare pentru a furniza reactivul, în opinia mea, sunt necesare condensatoare fizice sau practic variabile pentru a garanta o tensiune controlată.
Sau un consum constant de energie.
Ce facem dacă consumatorul se deconectează brusc în mod implicit?

De aceea, cu această soluție exotică, prefer soluția mai tradițională a alternatorului, pe care o găsești la prețuri rezonabile cu surplusurile. Este mai puțin distractiv, dar mai sigur .....
0 x
amăgitor
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 26/08/08, 18:09
Locul de amplasare: FRA

construiți-vă micro-hidro




de amăgitor » 29/08/08, 17:05

bonjour
Deci, ce s-a terminat sau este în altă parte?
0 x
ticookie
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 30/03/17, 04:06

Re: Construiți-vă propria centrală hidroelectrică




de ticookie » 30/03/17, 04:15

Salut Cyril!
Nu a fost surpriza mea când am întâlnit pe cineva care are același proiect ca mine și care locuiește și în Ste-Brigitte !!!
Sunt aici doar din septembrie 2016 și mă întreb dacă veți citi ce vă trimit, dar nu costă nimic să încercați!
Am un afluent al râului Montmorency care trece la doar 25 de metri de mine și da, nu putem face ceea ce ne dorim din cauza benzii de protecție, dar sunt capabil să trăiesc cu asta. Nu am un debit incredibil, nu l-am măsurat încă din cauza cantității destul de intense de zăpadă primită în această iarnă :şoc: !! Pe de altă parte, am o priză de apă d, O conductă solidă de un inch întotdeauna constantă 365 de zile pe an. Ar trebui să vezi, ai înțelege. Cred din ce am citit repede că un motor asincron ar fi ideal pentru ceea ce am sau mai degrabă pentru ceea ce îmi oferă natura mea! Mă opresc aici pentru moment, sperând primeste vestea ta
Cu stimă,
David.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 183