Ce turbină eoliană pentru consumul meu?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
ray59250
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 06/01/15, 13:22

Ce turbină eoliană pentru consumul meu?




de ray59250 » 06/01/15, 14:19

Salutare tuturor,
fiind un nou venit în energia regenerabilă mă întreb dacă o turbină eoliană ar putea satisface toate nevoile mele de energie electrică fără a fi nevoie să-mi aprovizioneze dragă EDF, poate fi o întrebare stupidă pentru tine, dar noțiunea de kwh sau mwh sau altele pot confunda (mult) în capul meu mic lol
Vă pot oferi o listă completă a dispozitivelor pe care le folosesc (permanent sau nu) în casa mea pentru a vedea dacă pot face fără EDF sau nu (sper că da)
Uit să vă spun că locuiesc foarte aproape de Oceanul Atlantic ca să nu spun pe nisip lol aici există un vânt constant constant între 20 și 30 km / h
vă mulțumesc anticipat pentru ajutor și răspunsuri
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 293