FRANȚA GEOTHERMIE: asociație a clienților victime

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Disputele FG
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 02/03/09, 08:49

FRANȚA GEOTHERMIE: asociație a clienților victime




de Disputele FG » 02/03/09, 09:00

:strigăt: Asociația noastră reunește - în toată Franța - clienții victime FRANȚA GEOTHERMIA și concesionarii săi pentru a-și organiza și implementa căile și procedurile legale.
Membrii "Colectiv de clienți-victime ai FRANȚEI GEOTHERMIE" au posibilitatea de a actiona in justitie civila impotriva societatii-mama FRANȚA GEOTHERMIA iar pe de altă parte în recurs civil sau penal împotriva concesionarului local al cărui victime sunt.

Prejudecățile membrilor noștri sunt de diferite feluri: dimensionarea slabă a instalațiilor și, în consecință, cotațiile, manopera slabă, abandonarea șantierelor (în cazul dealerilor FG falși), sistemele de încălzire ineficiente și consumul excesiv de kWh la pompa de căldură, proiectarea slabă și / sau construcția sistemelor de colectare și foraj, calcule greșite ale creditelor fiscale, lipsa de răspuns la notificările oficiale prin poștă recomandată, promisiuni verbale de modernizare a siturilor abandonate deja plătite ... refacturate parțial de „concesionarul-magazin de conveniență” al departamentului vecin. .

În final, prejudiciile suferite de clienții victime variază de la 3.000 la 80.000 de euro, excluzând daunele și dobânzile...

Vizitați site-ul web al asociației noastre pentru a nu face aceleași greșeli ca cele pe care le-am făcut. Dacă sunteți îngrijorat de aceste eșecuri, vă puteți alătura pentru a vă pune în aplicare soluția legală efectivă prin intermediul asociației noastre, completând formularul de pe pagina „contact” de pe site http://www.collectif-france-geothermie-74.com/
Dernière édition alin Disputele FG 02 / 03 / 09, 13: 39, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 02/03/09, 10:15

Ei bine, acestea sunt „echecurile” unei cotări la bursă și o creștere de 3 cifre în câțiva ani...

Am pus linkul către apelul pentru martori al UFC de France Géothermie: http://www.quechoisir.org/pages/appels- ... 3604D3.htm

Acest articol de pe site-ul dvs. arată că disfuncționalitățile sunt, de asemenea, interne pentru FG, atunci când vă tratați francizații în acest fel, nu ar trebui să fie surprinzător faptul că unii dintre clienții dvs. sunt tratați ca un rahat:

Imagine

Acum, 200 de clienți nemulțumiți din 12 reprezintă „doar” 000% ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 02/03/09, 10:55

FG nu este listat la bursă, până la urmă nu ar fi trebuit să se întâmple ... totuși sunt sigur că am citit așa ceva acum câteva luni (listarea probabil pe piața liberă)!
0 x
Disputele FG
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 02/03/09, 08:49

Răspunsul președintelui FG &




de Disputele FG » 02/03/09, 13:36

Mulțumesc Christophe. De fapt, colecția noastră de mărturii de la clienții-victime FG a generat 20 de răspunsuri prin intermediul abonaților în ultima săptămână a lunii februarie, chiar înainte de numărul chioșcului Que Choisir din martie ...

Cordialement,

Dominique Lebrun

Cod: Selectați toate

contact @ collectif-france-geothermie-74.com
0 x
jaffry26
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 30/03/10, 13:09




de jaffry26 » 01/04/10, 13:06

Din fericire, lucrurile s-au schimbat de la ...
Chiar mă întreb dacă unii oameni care au dat bani pentru a-i apăra au avut succes?
:se încrunta:
nu este neobișnuit să se vadă înființate asociații de apărare a consumatorilor, unde, desigur, este vorba de a da bani pentru costurile legale și că „trezorierul” își câștigă existența. Nu spun că acesta este cazul acestei asociații, dar nu putem fi niciodată prea atenți, așa cum se subliniază aici (îl găsim și pe domnul lebrun, ar fi interesat de asta?!) http://forums.france3.fr/france3/Le-forum-des-regions/association-geothermie-juridique-sujet_1678_1.htm
0 x
Avatar de l'Utilisateur
RV45
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 89
Înregistrare: 05/03/06, 09:10
Locul de amplasare: Orleans 45 FRANȚA
x 1




de RV45 » 03/10/10, 15:20

bonjour,

Știți unde este France Géothermie și colectivul de apărare site-ul nu mai funcționează?
0 x
În ceea ce privește RV45 : Lol:
Instalatia mea solara
Instalarea PAC
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 22/10/10, 00:11

Scam în înșelătorie sau dezinformare ???????
site-ul asociației a dispărut !!
http://attentionalassociationfrancegeot ... press.com/
Cred că mulți oameni au avut încredere în ei și au scris un cec acestui colectiv. Îmi imaginez, de asemenea, că au fost păcăliți fiind forțați să adopte o abordare colectivă și să aștepte să aibă loc acțiuni concrete. Astăzi, am fost reparat fără prea multe probleme cu un alt dealer France Géothermie: ceea ce tocmai îmi ceream era să-mi termin lucrul și să mă încălzesc pentru iarnă! Cred că dacă aș fi fost în contact cu acest colectiv, aș fi pierdut nu doar 1 de euro, dar și munca mea nu ar fi putut fi finalizată, știind timpul considerabil pe care îl ia justiția.
0 x
dbercy
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 18/07/09, 19:38




de dbercy » 29/11/10, 20:26

Până în prezent, FG este, de asemenea, într-o stare proastă: în proces de economisire !!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103