Instalarea unui insert de boiler Godin

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
TessCharlain
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 05/10/15, 15:34

Instalarea unui insert de boiler Godin




de TessCharlain » 05/10/15, 16:03

bonjour,

Sunt un membru nou, dar am citit cu atenție toate schimburile atunci când Plop și-a publicat mesajul „Instalarea unui cuptor în // cu un cazan” (27.02.2012)

De asemenea, angajez instalarea unui insert de cazan Godin în // cu un cazan pe gaz.

Nu prevăd o descărcare automată a cazanului pe gaz, deoarece doresc să-l mențin în releu doar în absența prelungită.
Pentru aceasta, intenționez să îl izolez cu supape manuale simple.

Plănuiesc să instalez un rezervor tampon pentru a regla temperatura apei de încălzire și dacă bugetul meu îi permite să producă apă caldă menajeră cu un rezervor combinat de 500L + 150L ACM (rezervor de apă caldă menajeră submersibil), tip rezervor combinat OEG. KS. sau balon cu bobină (?)

Mă puteți ajuta să proiectez circulația, siguranța etc., echipamentul cel mai potrivit, schema de instalare etc. pentru că nu sunt inginer hidraulic. Vă mulțumesc pentru ajutor.
:şoc:
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 251