Proiectul de vânt 1000w ista breeze (notificare?)

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
Rod03
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 16/11/18, 19:51
Locul de amplasare: pentru a combina sfântul forcain

Proiectul de vânt 1000w ista breeze (notificare?)




de Rod03 » 16/11/18, 20:29

buna seara tuturor
Îmi prezint numele meu este Rodolphe Am 44 ani, sunt un spital
Am investit 1 acum luni în panourile fotovoltaice, 4, cu invertoare 1280crete totale, în injecție directă în rețea, sunt pe deplin mulțumit pentru moment

celălalt proiect al meu ar fi rețeaua de injecție a energiei eoliene pentru a completa un pic mai mult autoevaluarea mea

Am gasit o turbina eoliana ista briza 1000w 48v cu regulator si mat 3m inclusiv noul tt pentru 600 euro, ce sfaturi imi dai, alerg sau fug?
NU VREȚI PĂSTRAREA BATERIEI, cum merge injecția? Regulatorul este ceea ce pot merge direct la un invertor sinus pur și la priza de injecție sau este mai complicat de atât? Sunt un novice, așa că aștept argumentele tale, mulțumesc tuturor
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Wind Project 1000w briza ista




de Christophe » 21/11/18, 10:59

Rod03 a scris:buna seara tuturor
Îmi prezint numele meu este Rodolphe Am 44 ani, sunt un spital

(...)

Am gasit o turbina eoliana ista briza 1000w 48v cu regulator si mat 3m inclusiv noul tt pentru 600 euro, ce sfaturi imi dai, alerg sau fug?


Bine ați venit aici Rodolphe,

Așa că am pus ceva timp să vă răspund pentru că am făcut cercetări pe web: briza ista nu este foarte prezentă pe web-ul francofon (pe amazon.fr, de exemplu că din mai 2018) și, evident, nu deloc bună reputație: puterile reale anunțate sunt cu mult sub teorie ...Pe scurt Ista Breeze pare rahat!



În plus, trebuie doar să te uiți, chiar ai opinii negative despre asta. forum, citește acest manual aici: energii regenerabile / revedere-EDF-AREVA-și-total de-t11820-30.html # p233809 sau aici: energii regenerabile-/ pe care-o-turbină eoliană-ISTA - briza-500-t13413.html

O altă opinie negativă: energii regenerabile / stator-ISTA-breeze-t14310.html

Acest lucru confirmă ceea ce am citit în altă parte (adesea nu în franceză)

De asemenea, puteți efectua o căutare: search.php

Rod03 a scris:NU VREȚI PĂSTRAREA BATERIEI, cum merge injecția? Regulatorul este ceea ce pot merge direct la un invertor sinus pur și la priza de injecție sau este mai complicat de atât? Sunt un novice, așa că aștept argumentele tale, mulțumesc tuturor


Nu, nu puteți conecta, în mod special, un simplu invertor sinus pur, deoarece nu va fi sincronizat cu rețeaua 50Hz, Nu știu ce va face exact, dar nu va fi bine: este echivalentul a 100 fotografii de suc pe secundă, dacă 100% din schimbarea fazelor! Există neapărat ceva care va arde (în cel mai bun caz este saltul tău principal de întreruptor) ...

Ai nevoie de un invertor cu injector (invertor pe centură în engleză) costă câteva sute de euro cu putere redusă, cred că 600-700 pentru o putere <1000W ... evident că asta îți va dubla bugetul, dar nu ai alegere.

Rețineți că există invertoare hibride solare + vânt care ar putea fi bune pentru proiectul dvs.!

Dar nu fi denunțat pentru că injecția este interzisă fără un acord de cumpărare a energiei electrice .... nia-nia (cred)!

Însă, sincer, luând în considerare situația socială și climatică, pot încuraja, acum și acum, doar acest tip de practici piratate bune pentru mediu și ecologie!

Intr-adevar; Cred că nu ar trebui să ne mai bazăm pe „elitrele” noastre pentru a limita daunele climatice, așa că mergeți la acest tip de proiect!
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Rod03
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 16/11/18, 19:51
Locul de amplasare: pentru a combina sfântul forcain

Re: Wind Project 1000w ista briza (observați?)




de Rod03 » 21/11/18, 16:06

Bună seara Christophe și îți mulțumesc că ai luat timpul și timpul pentru a-mi răspunde, îmi dau seama că forum este bcp călătorit așa că am noroc că există entuziaști : Mrgreen:
Dar, din păcate, mi-am cumpărat ista ieri, pentru că nu am avut niciun răspuns : Hopa: Sunt în continuare mulțumit de achiziția mea care arată în orice caz, generatorul face ca 28 kg să nu fie chinezesc cel puțin din greutate : Mrgreen: Am testat imediat fluxul testând între faza 2, cea mai mică rotație a sucului este acolo, după ce este sigur că va lua un test de rotație dat pentru a ști dacă fluxul este constant și să se apropie de 48v sau dacă c este orice.
Cât despre controlorul hibrid este nou, am fotografii pe care vi le voi trimite acest lucru, acum m-am gândit să cumpăr un sinus de injecție pură Inverter 48 / 220 ca cei care servesc pentru mașină aproape sinus 12 / 220, am văzut forums și câteva imagini în care băieții foloseau aceste modele sunt marcate „pe grilă”, așa că dacă îmi spui că nu va funcționa deloc, atunci am încredere

Turbina mea eoliană este în 1000w 48v ce ar trebui să fie ca rețeaua de injecție a invertorului? un 1000w sau MAI MULTE?

multumesc tie si celor care ma vor ajuta in proiectul meu
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 207