Mașina Z vs ITER

Petrol, gaz, cărbune, nucleare (PWR, EPR, fuziune la cald, ITER), centrale termice pe gaz și cărbune, cogenerare, tri-generare. Peakoil, epuizare, economie, tehnologii și strategii geopolitice. Prețuri, poluare, costuri economice și sociale ...
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45

Mașina Z vs ITER




de Logan » 12/06/06, 14:35

Poate nu știți care este mașina z, o descoperire revoluționară care pune fuziunea curată la îndemâna noastră, în conformitate cu naționalul nostru Jean-Pierre Petit.
Pe site-ul său, el a scris deja o serie de postări care explică cazul.
Am pus link-urile către articole în ordine cronologică:

http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... chine1.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... chine2.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... v_MHD0.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... es_MHD.htm

Cu Jean-Pierre, există întotdeauna mai multe cazuri în acest caz.
Prin urmare, este surprinzător faptul că mass-media internaționale nu au vorbit despre această descoperire.
În Franța, acesta ar fi legat de predominanța proiectului ITER, dar în altă parte !?
Se pare că toată lumea este puțin ratată, nu doar jurnaliștii francezi ...
0 x
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1




de freddau » 12/06/06, 15:44

Da,

descoperirea poate fi adevărată, dar am îndoieli despre bărbat.
Are un stil prea bine pentru el să spună că toți ceilalți sunt idioți, cu excepția lui.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/06/06, 15:53

Nu am îndrăznit să o spun ... : Cheesy:
0 x
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 12/06/06, 16:10

Arf Christophe, am uitat că ai răcit cu jpp
dar am încercat să găsesc articolele dedicate lui Pantone și în care vorbește despre tine, nu am găsit nimic jignitor împotriva ta:

aici: http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm

Poate ca numele motorului cu apa te enerveaza ??? altfel nu văd prea mult ...

Este păcat, deoarece articolele sale despre mașina z sunt foarte interesante.

Hai ce ... împăcați.
Un sărut și hop! nu mai vorbim despre asta
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 12/06/06, 16:18

hi,
Este „aproape neobservat”, pentru că am vorbit puțin despre asta:
http://forums.futura-sciences.com/thread69150.html


: Mrgreen:
Și JPP a mers chiar pe Futura pentru a posta câteva cuvinte.

@+
@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 12/06/06, 16:27

Da, în plus, JPP spune el însuși, a descoperit informațiile despre futura-știință.
Vorbim și despre asta un pic în grupurile de știri, dar mai ales pentru a reduce caracterul JPP, ca de obicei ^^
Dar totuși recunoști că o discuție în forum futura-știința nu este mai ales ceea ce putem numi o supratensiune mediatică.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/06/06, 16:35

Logan a scris:aici: http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm

Poate ca numele motorului cu apa te enerveaza ??? altfel nu văd prea mult ...


Ei bine, este pe această pagină:

1) deja tonul "un anume Martz" ... nu știu unde a învățat să vorbească străinilor, dar hei ... încă mai merge ...

2) Se pare că Petit nu înțelegea nimic despre calculele pe care le făcusem pentru un quanthomme și am amestecat complet periile cu cifrele ... ceea ce m-a făcut să par ca un RIGOLO !! Avem deja o mulțime de probleme fiind credibili, așa că prostii ca asta sincer ...

Stil: "- Acesta indică faptul că un injector diesel trimite un amestec în cilindru la o presiune de 0,7 bar și o temperatură de 150 ° C" ...

3) Anunțul făcut către Apte și Tardy, care nu a făcut mare lucru pentru comunitate, cu excepția banilor (David, inginerul proclamat trece regulat aici ...).

Pentru mine sunt doar recuperatorii $ de $ y $ teme ... (în special Tardy, care depune drepturi de autor asupra a tot și orice) ... Și să spun că eu am dat prima informație lui Millet, președintele Apte. Ce ingratitudine! Dar nu este surprinzător din partea eco-ului pur și dur ... Vezi discuția „casa autonomă” în desfășurare.

4) Nici o legătură cu econologie sau aceasta forum...

Logan a scris:Hai ce ... împăcați.
Un sărut și hop! nu mai vorbim despre asta


Întreb asta ... dar când ne găsim că luăm oameni pentru idioți ...
Dernière édition alin Christophe 12 / 06 / 06, 16: 43, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/06/06, 16:40

Logan a scris:Vorbim și despre asta un pic în grupurile de știri, dar mai ales pentru a reduce caracterul JPP, ca de obicei ^^.


Personal, nu am avut niciun aprioriu (deși cazul umites) împotriva lui Petit înainte de acest caz „pantone” ... dar trebuie să recunosc că nu a căutat să restabilească situația ...
0 x
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 12/06/06, 17:24

Hum moui, dar C. Tardy este marele prieten al JPP și el l-a făcut să descopere procesul Pantone care mi se pare.
Prin urmare, nu mă surprinde faptul că JPP o face în principal reclamă.

Mai degrabă cred că vina revine în totalitate lui Tardy dacă nu ați fost prezentat JPP ca fiind primul (vezi singurul) care a făcut teste științifice și a stabilit primele teorii explicative ale fenomenului pantone.
Poate că nu a insistat suficient asupra contribuției dumneavoastră preponderent.

În același timp, este adevărat că, în ultima vreme, utilizatorii au cel mai mare ecou în mass-media. Dar comunitatea pantoniană va restabili adevărul într-o zi sau alta, ei bine, sper ...

EDIT: Văd că ceva Christophe, dacă aveți favoarea domnului Pantone, cereți-i drepturile de a scrie o carte despre subiect și toate sistemele derivate și vom avea grijă să facem reclama.
În cele din urmă, dacă ai nevoie de ajutor pentru scriere, cred că membrii fonoeconomiei te vor ajuta fără probă.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/06/06, 18:21

Logan a scris:Mai degrabă cred că vina revine în totalitate lui Tardy dacă nu ați fost prezentat JPP ca fiind primul (vezi singurul) care a făcut teste științifice și a stabilit primele teorii explicative ale fenomenului pantone. Poate că nu a insistat suficient asupra contribuției dumneavoastră preponderent.


Este uimitor de la Tardy?

El este cel care este la originea dreptului de autor (chiar dacă nu valorează nimic) al Spad-ului ... el a „protejat de drepturi de autor” dosoil-ul, sistemul de bi-combustibil BROADLY difuzat pe Oliomobile sau pe Net. Există oameni care lucrează și cei care beneficiază de munca altora ...

Logan a scris:În același timp, este adevărat că, în ultima vreme, utilizatorii au cel mai mare ecou în mass-media. Dar comunitatea pantoniană va restabili adevărul într-o zi sau alta, ei bine, sper ...


Fac tot ce-mi stă în puteri să ...

Logan a scris:EDIT: Văd că ceva Christophe, dacă aveți favoarea domnului Pantone, cereți-i drepturile de a scrie o carte despre subiect și toate sistemele derivate și vom avea grijă să facem reclama.
În cele din urmă, dacă ai nevoie de ajutor pentru scriere, cred că membrii fonoeconomiei te vor ajuta fără probă.


Favorele lui Pantone? : Lol: ... Nu pentru că m-am dus să-l văd câteva săptămâni că am favorurile lui ... Din contră, mai ales având în vedere ce am scris despre asta pe site ... : Hopa:

Cât despre o carte despre econologie mă gândesc de ceva timp la asta ... dar sarcina nu este ușoară .... departe de ea!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Energiile fosile: petrol, gaz, cărbune și electricitate nucleară (fisiune și fuziune)”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 415