Reveniți din murdărie și praf

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
GGoutbon
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 03/06/15, 10:23

Reveniți din murdărie și praf




de GGoutbon » 04/06/15, 04:02

Bună ziua grădinari și alții ^^
Am o mică problemă care ar putea deveni una mare pentru că aș vrea să renovez hambarul din spatele grădinii mele, dar soția mea nu vrea să continui pentru că este astmatică și se enervează și se plânge praful care vine în casa noastră și despre care spune că se sufocă acum.
Am încercat să găsesc o soluție și să fac un perete mic cu stalpi și prelate din lemn, dar asta nu a ajutat deloc. Pentru moment a trebuit să-mi opresc proiectul, dar aș vrea să termin, dar mai întâi trebuie să găsesc o soluție la această problemă. Are cineva o idee pentru a remedia această problemă? Ce ai face în locul meu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 04/06/15, 13:17

Postați o fotografie pentru a vedea dacă o puteți împrumuta altui economist în timp ce lucrările sunt în desfășurare ... : Hopa:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 04/06/15, 20:25

bine facut asta !!! al meu nu este acolo în acest moment, am spațiu disponibil! : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.
Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
NicoleSainte
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 26/02/15, 03:32

Re: Reveniți din murdărie și praf




de NicoleSainte » 05/06/15, 03:27

GGtoutbon a scris:Bună ziua grădinari și alții ^^
Am o mică problemă care ar putea deveni una mare pentru că aș vrea să renovez hambarul din spatele grădinii mele, dar soția mea nu vrea să continui pentru că este astmatică și se enervează și se plânge praful care vine în casa noastră și despre care spune că se sufocă acum.
Am încercat să găsesc o soluție și să fac un perete mic cu stalpi și prelate din lemn, dar asta nu a ajutat deloc. Pentru moment a trebuit să-mi opresc proiectul, dar aș vrea să termin, dar mai întâi trebuie să găsesc o soluție la această problemă. Are cineva o idee pentru a remedia această problemă? Ce ai face în locul meu?


Nu trebuie să-i ascultați, pentru îngrijorarea dvs., cred că aș putea avea o soluție care vă poate ajuta. Puteți folosi prelata pentru a crea un SAS cu el, ca în camerele reci ale restaurantelor, fixându-l deasupra ușii și în interiorul dvs. plasați un purificator de aer cu filtru e2F http://go-clair.com/pages/air-purifier-e2f-filter# pentru a elimina toate reziduurile care ar pătrunde în continuare în casa ta. Și nu uita să-ți eviți soția de fiecare dată când vii acasă să lucrezi la remodelarea hambarului până când ți-ai schimbat hainele și ai făcut un duș complet ... dacă poți, ai putea. De asemenea, evitați să lucrați acolo când este în casă și așteptați până când este afară pentru a începe ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 06/06/15, 09:05

Nu gay, Nicole: tu pledezi pentru abstinență:

Și nu uitați să vă evitați soția de fiecare dată


:strigăt:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 06/06/15, 09:17

Poate că soțul ei face praf?


: Mrgreen:
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.

Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970




de Ahmed » 06/06/15, 10:20

Pe lângă obscuritatea titlului, rămâne o contradicție în cuvinte: această femeie ar trebui să sufere atât de sufocare, cât și de izbucniri de furie, care, în mod logic, nu este compatibilă ...Imagine
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 06/06/15, 11:08

destul de logic, dimpotrivă, și al meu este supărat când încerc să mă sufoc. : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

test pe al tău vei vedea.
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.

Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970




de Ahmed » 06/06/15, 11:26

Acest lucru este adevărat în cazul unei simple încercări, nu a succesului ... :P
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 06/06/15, 11:29

Ahmed a scris:Acest lucru este adevărat în cazul unei simple încercări, nu a succesului ... :P


asta este problema, plus că nu te duci la televizor dacă ți-e dor. Pacat.

dacă nu gusse care nu este ceea ce a postat pentru a face 4 sau 5 copiate / lipite și a uitat părți din el, de aceea titlul este fals ....
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.

Jos cu vorbitorii și beerbătorii!

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 245