Furtun nou de grădină extensibil

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Furtun nou de grădină extensibil




de oli 80 » 09/08/18, 01:29

Bună seara tuturor,

aici este un nou tip de furtun de grădină extensibil văzut în magazin aici este un videoclip care merită o mie de cuvinte


spre deosebire de versiunea „xhose” sau furtun de buzunar, al cărui furtun din cauciuc este înconjurat de un plic din țesătură din poliester
această țeavă poate fi reparată, cu alte cuvinte tăiem și punem o garnitură de reparație ca pe o țeavă convențională, dacă o garnitură se rupe, nu trebuie neapărat să căutăm una din marca țevii, orice garnitură va face

este dezavantajul țevilor cu țesătura din poliester în jur, armăturile sunt fie sertizate, fie pot fi schimbate, dar trebuie să le găsiți pe aceleași
dar în magazine este dificil să aveți de multe ori comanda pe net, ceea ce nu este cazul cu vârful afișat în videoclip

Nu am găsit subiecte despre acest tip de noutate pe forum deci iată că acest subiect este deschis

bună seara
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Maximus Leo » 09/08/18, 11:36

Curva este destul de futută și cu siguranță mai interesantă decât sfatul ... : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Christophe » 09/08/18, 12:14

Lol Leo ...

Este încă o chestiune de țevi : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2486
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 360

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Forhorse » 09/08/18, 20:50

Toate acestea pentru a spune că, de fapt, nu-i pasă ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Adrien (ex-nico239) » 09/08/18, 21:34

Scuză-mă pentru că îți spăl entuziasmul Imagine dar este minunat de folosit atâta timp cât trebuie să ne plimbăm cu pipa lui ca domnișoara .... : Lol:

Am obținut un final scăzut, din curiozitate, și este uimitor.
Desigur, a făcut doar un sezon, dar conceptul este minunat.

Nu știu dacă high-end-ul este de încredere.

Dar dacă ai ocazia să încerci nu te priva ...

Deoarece furtunul poate fi extins sau nu, în cele din urmă, furtunurile reprezintă viața de zi cu zi a grădinarului (când nu plouă)

Anul acesta am instalat o „automatizare” a udării, așa că știu ceva despre asta cu câteva erori la cheie ... dar o mare satisfacție în general.
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Maximus Leo » 10/08/18, 10:58

„Poate crește de 3 ori dimensiunea originală”, spune videoclipul. : Cheesy:

Flexibil.jpg
Flexible.jpg (5.62 KiB) Vizualizat de 6027 ori

Whaouu! de 3 ori ! Ea este exigentă, puiul ... : Lol:

Dar îmi pot imagina că trebuie să fie minunat de folosit! Este important să nu te privezi de asta! : Lol:

Dar entuziasmul se va prăbuși rapid, deoarece produsul va fi probabil epuizat foarte repede, ca și celelalte. "Post coitum, omne trist de animale... "spune proverbul. Este incompatibil cu trandafirii, de exemplu. :şoc:

Și atunci când trageți un furtun, flexibil sau nu, trebuie să aveți grijă să nu deteriorați plantațiile ... este plictisitor ...

Deci, nimic nu bate o instalație fixă, îngropată dacă este posibil.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Adrien (ex-nico239) » 10/08/18, 16:02

Maximus Leo a scris:„Poate crește de 3 ori dimensiunea originală”, spune videoclipul. : Cheesy:

Flexibil.jpg
Whaouu! de 3 ori ! Ea este exigentă, puiul ... : Lol:

Dar îmi pot imagina că trebuie să fie minunat de folosit! Este important să nu te privezi de asta! : Lol:

Dar entuziasmul se va prăbuși rapid, deoarece produsul va fi probabil epuizat foarte repede, ca și celelalte. "Post coitum, omne trist de animale... "spune proverbul. Este incompatibil cu trandafirii, de exemplu. :şoc:

Și atunci când trageți un furtun, flexibil sau nu, trebuie să aveți grijă să nu deteriorați plantațiile ... este plictisitor ...

Deci, nimic nu bate o instalație fixă, îngropată dacă este posibil.


Este clar: 80% din fixe ... la fel DAR 10% din mobil în metru liniar în ceea ce ne privește.

5 puncte de apă: 4 prize la fiecare punct de apă și din cele 4 de fiecare dată când o priză este conectată la un telefon mobil întotdeauna utilă pentru un lucru sau altul.
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: nou furtun de grădină extensibil




de oli 80 » 10/08/18, 21:53

Bună seara, am avut deja două furtunuri cu țesătura din poliester în jur (furtun de buzunar), primul s-a rupt pentru că țesătura a scos furtunul de cauciuc ieșit din teacă și s-a umflat până a fartat, la fel pentru al doilea, dar cel din videoclipul primului meu mesaj pare să reziste, l-am găsit la chestia regelui, nu la spam, știți cu toții acest magazin mare de bricolaj

în plus, este de design italian, în plus, ei sunt buni în prezentarea unui produs, un pui frumos care demonstrează și prestigiu
alt exemplu
dedicat lui Maximus Leo : Mrgreen:

bună seara
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: nou furtun de grădină extensibil




de oli 80 » 08/09/18, 18:53

nico239 a scris:Scuză-mă pentru că îți spăl entuziasmul Imagine dar este minunat de folosit atâta timp cât trebuie să ne plimbăm cu pipa lui ca domnișoara .... : Lol:

Am obținut un final scăzut, din curiozitate, și este uimitor.
Desigur, a făcut doar un sezon, dar conceptul este minunat.

Nu știu dacă high-end-ul este de încredere.

Dar dacă ai ocazia să încerci nu te priva ...

Deoarece furtunul poate fi extins sau nu, în cele din urmă, furtunurile reprezintă viața de zi cu zi a grădinarului (când nu plouă)

Anul acesta am instalat o „automatizare” a udării, așa că știu ceva despre asta cu câteva erori la cheie ... dar o mare satisfacție în general.


Bună ziua, modelul din videoclipul primului meu post are o capacitate pe care nu o au alte furtunuri extensibile (tip xhose, furtun de buzunar),
poate fi utilizat pe un produs de curățare de înaltă presiune, ca un furtun clasic de grădină, în timp ce modelele cu țesătura din jurul lor se rup din cauza presiunii / depresiei cauzate de produsul de curățare HP, acești oameni deștepți care comercializează aceste produse nu specifică anumite indicații, chiar și în instrucțiunile pentru furtunul meu nici măcar nu s-a specificat să nu îl folosesc pe un curățator HP, al meu era un furtun ultra cu 2 buzunare, presupus mai costisitor decât primele 2 versiuni, dar hei a ajuns la coșul de gunoi

este valabil cu alte dispozitive și alte produse, unele contraindicații nu sunt specificate

bună seara
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2486
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 360

Re: nou furtun de grădină extensibil




de Forhorse » 09/09/18, 09:59

Ce este această fixare pe țevi? ai ceva de compensat?
0 x

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 179