Plantatia mea de floarea soarelui

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
clasou
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 553
Înregistrare: 05/05/08, 11:33

Plantatia mea de floarea soarelui




de clasou » 25/07/10, 15:51

bonjour,
Am spus de multe ori că voi posta poze cândva.
Așadar, iată una din floarea-soarelui meu din acest an, sunt fără nicio intrare și apa este doar cea care cade.

Cea mai înaltă floare nedeschisă are 3.3 m.

claude
0 x
clasou
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 553
Înregistrare: 05/05/08, 11:33




de clasou » 25/07/10, 15:52

Am uitat linkul.

Imagine

a + claude
0 x
fthanron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 292
Înregistrare: 13/10/07, 17:56
Locul de amplasare: Loir et Cher




de fthanron » 27/07/10, 12:49

Aceste frumoase floarea-soarelui!

Un pic de grădinărit pe asta forum este foarte placut. Mulțumesc Clasou

Astăzi, la rândul meu, umplerea cu gunoi de grajd. În funcție de temperatură, 6 până la 15 zile de răbdare înainte de îmbutelierea acestei băuturi excelente ...; o)

Bună pentru tine.
0 x
Frederic
clasou
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 553
Înregistrare: 05/05/08, 11:33




de clasou » 27/07/10, 13:34

bonjour,
este adevărat că natura nu este adesea faptul subiectului.

Gunoi de grajd, pentru prepararea supei sau în grădinărit.
Am un pat pe care l-am tăiat și de fiecare dată când îl las la serviciu, fără timp.
un pic ca înțeleptul și menta în care am vrut să mă apuc de hipoterapie.

Aici, dacă sunteți un fan al naturii, nu știu dacă cunoașteți acest site.

dar există un raport despre alunițe.
http://www.universcience.tv/media/1675/ ... taupe.html

claude
0 x
Aumicron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 387
Înregistrare: 16/09/09, 16:43
Locul de amplasare: Bordeaux




de Aumicron » 27/07/10, 15:53

Pentru cei care iubesc floarea-soarelui, link-ul de mai jos prezintă 23 de soiuri de floarea-soarelui într-o grădină la o altitudine de 1000 m în Haute Loire:

http://meteo19.forumactif.com/photos-f4 ... -t1428.htm
0 x
Să ne certăm să facem.
fthanron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 292
Înregistrare: 13/10/07, 17:56
Locul de amplasare: Loir et Cher




de fthanron » 30/07/10, 16:34

Mulțumesc clasou pentru link, raport excelent!

Înțelept, încerc anul acesta anul acesta ... ei bine, trebuie să ai răbdare vizibilă sau tăierea frunzelor stimulează creșterea? Fără flori încă.

Mentă, trăiește deliciosul ceai marocan în mare măsură la fel de plăcut ca o cafea bună. Testul din acest an, zvâcnind răsaduri de mentă. Nu sunt convins de mirosul care mi se pare prea dulce; "subtil"?

Floarea-soarelui: Încerc în zadar ceva de trei ani, dar nada.
Poate sunt prea ocupat cu încercările mele de ardei iute și cu alte amăgiri : Mrgreen: ?! Sper să obțin ceva anul viitor pentru că mi se pare foarte frumos ca plantă.

@ + și grădinărit bun.
0 x
Frederic
clasou
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 553
Înregistrare: 05/05/08, 11:33




de clasou » 30/07/10, 17:28

Bună ziua,
Da, sunt mulțumit de el, un site pe care l-am descoperit nu știu cum, dar foarte interesant.
În ceea ce privește floarea-soarelui, așa cum am spus deja, încep un brf, cele mai înalte sunt la 3.5 m, pe de altă parte florile se deschid și unele arată serios.

Nu ar trebui să fie o rafală prea mare.

Pe de altă parte, ceea ce este sigur este că un teren unde rădăcinile se pot scufunda este necesar pentru ei, eu nu mai folosesc un timon, dar acolo unde sunt acolo, existau cel puțin 30 cm de deșeuri vegetale, astfel încât fauna de dedesubt s-a ventilat, pe de altă parte câțiva metri lângă ea sau tocmai am făcut o brazdă de 2 cm nu depășește 1.3m.
Și în plus i-am strâns prea mult.

Dacă sunteți interesat, trimiteți-mi adresa dvs. și, de îndată ce o colectez, vi-o trimit.

Pe de altă parte, având în vedere diametrul, va trebui să scot ferăstrăul cu lanț pentru a le tăia și, odată uscat, nu va fi ușor să le trec prin polizor.
a + claude
0 x
sspid14
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 141
Înregistrare: 28/12/08, 22:11




de sspid14 » 31/07/10, 15:59

Nu le puteți folosi ca jurnal de încălzire? Dacă aveți un aragaz sau ceva de genul asta ...
Un prieten de-al meu le-a tăiat cu o macetă și le-a folosit în tigaie, semințele au fost folosite pentru găini și sămânța anului următor.
0 x
clasou
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 553
Înregistrare: 05/05/08, 11:33




de clasou » 31/07/10, 16:08

Da, cred că în șemineu, ar trebui să treacă, dar nu prea este nevoie în acest moment.
Atașez o fotografie a lemnului uscat și voi reface 5 metri cubi de luni.

Imagine

După cum sa spus anterior, scopul este de a face brf cu tulpini, atunci când semințele.

Voi vedea că urmează să culeg niște, există cineva în casa mea care are o mică presă unde îți aduci semințele.
Bun poate fi un pic strâns pentru a lansa un nou brand de ulei : Cheesy:
a + claude
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 170