ARGENTINA: Încercări cu generator de vortexuri

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
rodibruno
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 157
Înregistrare: 06/11/06, 22:19
Locul de amplasare: ARGENTINA
x 6

ARGENTINA: Încercări cu generator de vortexuri




de rodibruno » 22/11/08, 01:25

Am testat mai multe modele de generatoare, cu ajutorul unei turbine electrice la forjă, anemometrul pe care mi-l cumpără puține rezultate, funcționează doar începe să scadă 90km / hy eroare.
Am putut vedea că forma clasică a turbulatorului este că performanța este mai mare, mai ales atunci când lamele sunt încrucișate, fără a lăsa spații goale în centru.
Asamblați un anemometru cu un răcitor de computer și un multimetru, acest lucru îmi permite să continui cu modificările sale în cantitatea de aer generată de diferitele turbulatoare.
Apoi postează fotografii.
rodi
0 x
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 22/11/08, 09:24

Bună Rodi

O idee bună de experimentat.
După cum am înțeles, utilizați ventilatoare pentru PC pentru a măsura fluxul de aer folosind multimetru.
Ventilatorul începe să se rotească sub fluxul de aer de la turbina care trece printr-un turbulator și furnizează volți

Asta e ????

Postează fotografii ... fotografii Imagine

Alo
0 x
PIF PAF POUM
rodibruno
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 157
Înregistrare: 06/11/06, 22:19
Locul de amplasare: ARGENTINA
x 6

poze argentiniene




de rodibruno » 23/11/08, 00:55

bpval a scris:Bună Rodi

O idee bună de experimentat.
După cum am înțeles, utilizați ventilatoare pentru PC pentru a măsura fluxul de aer folosind multimetru.
Ventilatorul începe să se rotească sub fluxul de aer de la turbina care trece printr-un turbulator și furnizează volți

Asta e ????

Postează fotografii ... fotografii Imagine

Alo




corect:
ventilator pentru a primi fluxul de aer devine un generator de curent continuu, astfel încât să controlați cu voltmetre, este o soluție foarte simplă și economică.
Adăugați câteva imagini cu echipe și generatoare de vortex.
rodi

Imagine

Imagine
0 x
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 23/11/08, 11:25

AAAAAHHH Rodi

Văd că atunci când testezi nu este o prostie.
Care vor fi criteriile dvs. de performanță pentru diferitele VSLA în raport cu tensiunea măsurată?
Dacă îmi amintesc bine, sub un flux laminar ventilatorul a trebuit să livreze maxim și acolo ... ar trebui să existe un flux în direcția palelor sau un flux opus direcției palelor sau ????

Teste bune

Observ că bancul dvs. de lucru arată ca al meu ... provizoriu și realizat rapid, dacă judec după fixarea viciului dvs. prin ... o clemă : Mrgreen: : Mrgreen:

Alo
0 x
PIF PAF POUM
rodibruno
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 157
Înregistrare: 06/11/06, 22:19
Locul de amplasare: ARGENTINA
x 6




de rodibruno » 24/11/08, 00:24

bpval a scris:AAAAAHHH Rodi

Văd că atunci când testezi nu este o prostie.
Care vor fi criteriile dvs. de performanță pentru diferitele VSLA în raport cu tensiunea măsurată?
Dacă îmi amintesc bine, sub un flux laminar ventilatorul a trebuit să livreze maxim și acolo ... ar trebui să existe un flux în direcția palelor sau un flux opus direcției palelor sau ????

Teste bune

Observ că bancul dvs. de lucru arată ca al meu ... provizoriu și realizat rapid, dacă judec după fixarea viciului dvs. prin ... o clemă : Mrgreen: : Mrgreen:

Alo


Prieten Bpval:
Nu înțeleg ce vreau să spun sau exprim, amintesc că nu vorbesc franceza, încerc să fiu cât mai familiar posibil, traducătorul, nu are simțul umorului sau accept expresii adecvate către fiecare regiune.
Încerc să mă exprim atât de familiar și de el însuși, când întorc în spaniolă ceea ce am tradus pentru publicare în franceză ... erori și modificări ale sensului a ceea ce am vrut să exprim!
Cine este MR. Verde?
Salutări

rodi
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 170