Despre cazul raidului poliției din colegiu

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 09/12/08, 19:23

Totul depinde de modul în care s-a făcut controlul ... Adevărul este cu siguranță între cele două mărturii ...

Ai fost vreodată jefuit de un polițist? Un câine de jandarmerie este o armă de război ...

Deci, dacă s-a întâmplat așa cum susține profesorul ...

Apropo pkoi te bei singur? Alcoolul poate fi, de asemenea, considerat un drog ... Idem pentru tutun ...

Fii puțin mai tolerant față de „dependenții de droguri” ...
0 x
Medard
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 18/11/08, 07:26
Locul de amplasare: Villefranche sur Saône




de Medard » 09/12/08, 19:34

Dacă acest răspuns vine de la Christophe GISME ... ??? Nu inteleg "Roh trollul frumos la putere" ??? Trebuie să fie o expresie de loc de joacă ... Pentru informațiile dvs., un maior nu este ofițer ... darămite un superior. LOL ... Nu am spus că a fost interzis să spun că acest jandarm a scris prost ... Dar pur și simplu că acest Christophe este foarte rău în franceză și că ar face mai bine să se întoarcă la școala elementară pentru a lua lecții ortografie ... și nu mai avea un cap mare ........ : Lol: : Evil:
Dernière édition alin Medard 09 / 12 / 08, 19: 37, editate 2 ori.
0 x
Buna ... caut o persoana cu experiente pe motorul Pantone, sa ma ghideze pe un motor diesel FORD de 120cv ??? Mulțumesc. Să aveți o zi bună
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 09/12/08, 19:35

Ei bine, recunosc, generalizez, la fel de mult pentru mine! :|

Cu toate acestea, în apărarea mea, alcoolul și tutunul nu sunt interzise.

Pentru a răspunde la întrebarea dvs., mașina mea a fost deja căutată de mai multe ori de câini stupizi.
Dar nu trebuie confundate diferitele tipuri de câini folosiți de poliție. Câinii proști sunt selectați pentru calitatea mirosului, ceea ce înseamnă că nu vă găsiți neapărat în fața unui ciobanesc Malinois sau german.
Câinii proști sunt antrenați prin metoda de joc pentru a găsi narcotice, nu atac.
În plus, acești câini poartă de obicei bot.

În ceea ce privește câinii de atac sau de apărare, aceștia pot fi considerați pe bună dreptate ca arme, deoarece acesta este rolul lor. Dar poartă (cel puțin în Belgia) un bot.
Sunt instruiți să intercepteze prin contact atunci când tund ținta. Botul este, în general, numai dacă individul se dovedește a fi obiectiv periculos sau nu respectă ordinele ofițerului.

Când am vorbit despre paraziți, nu mă refeream la dependenții de droguri (cel puțin nu la toți), ci la delincvenți mici (și nu atât de mici).
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 09/12/08, 19:40

Médard a scris:Dacă acest răspuns vine de la Christophe GISME ... ??? Nu inteleg "Roh trollul frumos la putere" ??? Trebuie să fie o expresie de loc de joacă ... Pentru informațiile dvs., un maior nu este ofițer ... darămite un superior. LOL ... Nu am spus că a fost interzis să spun că acest jandarm a scris prost ... Dar pur și simplu că acest Christophe este foarte rău în franceză și că ar face mai bine să se întoarcă la școala elementară pentru a lua lecții ortografie ... și nu mai avea un cap mare ........ : Lol: : Evil:


[Modul câine de atac activat]
Ne pompezi, dacă nu este suficient de verde pentru tine, nu văd de ce persisti să postezi comentarii pe acest thread.
Nu este chiar în această parte a forum ca vei gasi informatiile pentru pantonul tau !!!
Așa că renunță la problemă și încetează să mai joci lecții făcând critici neconstructive !!!
[atac câine modul OFF (și nici măcar nu am mușcat)]
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 09/12/08, 19:45

Médard a scris:Trebuie să fie o expresie de loc de joacă ... Pentru informațiile dvs., un maior nu este ofițer ... darămite un superior. LAUGH OUT LOUD ...


Este adevărat, important în jandarmerie este „doar“ cel mai vârstnic dintre ofițerii non comandat ... la fel de mult pentru mine! Tocmai am verificat ...

Dar dacă există o aparență de logică printre militari, cel puțin ar putea, deoarece gradul MAIOR este mai mult un ofițer superior decât un subofițer din lume. Cf: http://fr.wikipedia.org/wiki/Major

Dar hei, asta nu schimbă remarca mea ... un burlac mediu face propoziții mai bune ...

Dacă nu pentru atitudinea dumneavoastră generală: nu știam că jandarmii sunt atât de sensibili ... Ești jandarm, nu-i așa?

Imagine

ps: loc de joacă nu este nevoie de S ... când vrei să predai limba franceză, trebuie să îți asiguri un minim ... CHEF DA CHEF!
Dernière édition alin Christophe 09 / 12 / 08, 20: 30, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 09/12/08, 19:56

Hei, vorbind despre CHEF OUI CHEF, astăzi există Full Metal Jacket pe La Deux (RTBF 2) : Mrgreen:

Cat de inalt esti?
1.75m CHEF !!!
1.75m ??? Doamne la naiba, nu am văzut niciodată o grămadă de rahat atât de înalt !!!
: Mrgreen:
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 09/12/08, 19:56

Pfff l-am văzut deja de 5 ori ... Cum să fii ușurat ... Există atât de multe alte filme bune ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 09/12/08, 19:58

Ei bine, puțină lobotomizare, se simte bine din când în când : Mrgreen:
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Despre cazul poliției




de bham » 09/12/08, 21:08

Christophe a scris: reprezentanți: bine bham, dar ce face LDH în dezbatere? Nu ar fi mai degrabă HRD al armatei care ar trebui contactat? : Mrgreen:

Ei bine, textul pe care l-am citat mai sus provine de la LDH, prin urmare Liga a circulat informații într-o singură direcție; Presupun că ei nu sunt singurii care au retransmise informația, dar, în orice caz, au pus pachetul astfel încât să fie difuzată; deci, dacă doresc să fie credibili, informațiile lor trebuie verificate înainte de diseminare.

HRD al armatei, da sau mai simplu comandant regional, precum și directorul școlii.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 258