[Rezolvat] Despre încărcătorul solar portabil

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Panda
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/08/08, 13:36
Locul de amplasare: Franche-Comté

[Rezolvat] Despre încărcătorul solar portabil




de Panda » 30/10/08, 16:30

Bonjour à tous,

Postez pentru a afla dacă ar trebui să-mi returnez produsul.
Am primit azi acest articol

Funcționează, dar pare să aibă un mic defect: comutatorul lămpii este prea adânc, ar fi nevoie de unghii mari sau chiar de o scobitoare pentru ao acționa :?

Aș vrea să știu dacă este „normal” sau dacă am avut ghinion ...

ps: pentru informații, testat pe un GPS deoarece telefonul meu (Motorola V220) are o priză prea mică, grrr!
Dernière édition alin Panda 31 / 10 / 08, 14: 49, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 30/10/08, 18:44

În opinia mea, forum nu este locul pentru a vorbi despre produsele magazinului: ar fi mai bine să vorbim direct cu Christine sau Christophe.
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."
Panda
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/08/08, 13:36
Locul de amplasare: Franche-Comté




de Panda » 30/10/08, 19:52

Am trimis un mesaj prin formularul de contact al magazinului ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 31/10/08, 14:14

Am primit mesajul și îi vom răspunde la fel ca mai jos:

a) Acest produs este vândut ca încărcător solar și nu ca lampă solară, se spune clar că acesta este un „bonus” pe fișa produsului: https://www.econologie.com/shop/solaire-photovoltaique-c-35

Citez:

Lanterna solara LED integrata cu durata foarte mare (70h) cu 2 LED-uri albe integrate care pot fi utilizate ca iluminat de urgenta (deschiderea unei usi, masina ...)


b) Butonul nu este mai mic decât celălalt buton ON / OFF și, cu degetele mele mari, nu am nicio problemă să-l manipulez. Saus dacă există o anumită problemă cu încărcătorul dvs.?

c) În cazul în care acest lucru pune o problemă definitivă, returnați-ne produsul conform prevederilor noastre condiții generale de vânzare, detaliile sunt în e-mail.
0 x
Panda
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/08/08, 13:36
Locul de amplasare: Franche-Comté




de Panda » 31/10/08, 14:47

Mulțumesc pentru răspuns, știu că această lampă este un bonus și am cumpărat acest produs pentru ceea ce este mai presus de toate: un încărcător.

Din răspunsul dvs., am ajuns la concluzia că produsul meu are într-adevăr un defect, deoarece nici măcar cu degetele mici nu îl pot declanșa.
0 x
Sim
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 16/01/09, 14:08

Încărcător solar pentru laptop




de Sim » 16/01/09, 14:24

bonjour,

Aș dori să știu dacă sunteți mulțumit de încărcătorul solar. : Idee: Mă interesează acest produs, însă mă tem că va fi ineficient și că îl voi pune în dulap în beneficiul încărcătorului clasic pentru laptop.

Sunt timpul de încărcare corect, adică echivalentul încărcătorului conectat la rețea :?:

Laptopul pe care îl folosesc este acesta: Motorola w230 și puterea încărcătorului său este de 2.75W (5V / 550mA).

mulțumesc
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 16/01/09, 14:34

Interesul acestui produs nu este de a înlocui încărcătorul de rețea, ci de a-l suplimenta din când în când ... și mai ales de a avea un încărcător „de campanie” sau înlocuitor de urgență ... indiferent dacă utilizați telefonul mobil și soarele, nu este deloc sigur că încărcătorul poate avea suficientă energie.

Deoarece durează aproximativ 8 ore de soare pentru a reîncărca complet bateria internă ...
0 x
Panda
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/08/08, 13:36
Locul de amplasare: Franche-Comté




de Panda » 16/01/09, 16:33

Sunt mulțumit de asta, dar confirm răspunsul lui Christophe: este un încărcător de rezervă de completat, nu de înlocuit. Plus soarele chiar acum ... : Cheesy:

A se păstra în cutia de mănuși sau în geanta de drumeții / camping : Idee:
0 x
Sim
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 16/01/09, 14:08




de Sim » 16/01/09, 16:49

Vă mulțumesc pentru răspunsuri, cred că mă voi lăsa tentat, poate fi folosit oricând ... pentru plimbări în munți ... sau excursii lungi ... sau chiar și atunci când camping ...; D
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 278