Întâlnire de ecologie la Lyon

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen

Întâlnire de ecologie la Lyon




de Rulian » 17/11/05, 09:45

bonjour,

Având personal un pic sătul de tastatura computerului meu pentru a face schimb cu economiștii de toate tipurile, am avut o idee, sincer genială, trebuie să spun 8) :

Ce se întâmplă dacă ne-am întâlni o zi, într-o sâmbătă, cu o opțiune de duminică pentru cei curajoși?

Așa că lansez invitația: toți vin pentru o întâlnire într-o sâmbătă la Lyon, data precisă trebuie definită.

În program:

- Dezbateri privind modalitățile de a face economia tangibilă zilnic
- O asociație, da, dar pentru ce și cum? Acest lucru ar putea servi drept punct de plecare pentru crearea acestei asociații de ecologie despre care vorbim de atâta timp. Va fi propus un proiect pentru o astfel de asociație (dacă reușim să-l finalizăm cu Christophe)
- Dezbateri gratuite
- Și mai ales micii dopuri din Lyon :D

Știu foarte bine că economiștii sunt foarte dispersați și că doar câțiva vor veni probabil. Nimic nu împiedică stânga dezavantaje să facă alte bufeuri de ecologie în altă parte. Ar fi chiar minunat.

Pentru ca amatorii de la Lyon să se denunțe și să aleagă sâmbăta care îi va aranja de astăzi până ... Sâmbăta câștigătoare va fi, desigur, cea care are majoritatea.

Sperând că putem fi cât mai mult posibil.

Rulian
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 17/11/05, 12:03

Făcut;)

Atâta timp cât agorafobia mea persistă, nu am putut veni, dar pentru următoarea va fi din toată inima, pentru că Lyon și abia 1h30 de acasă de TGV ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 18/11/05, 10:42

Rulian a scris:Puteți pune un post-it, Christophe, vă rog?

mulțumesc


Ei bine, te-am pus ca moderator..Am crezut că a fost deja făcut ..
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 18/11/05, 13:32

Mulțumesc că mișto.

Se pare că nu există o mulțime de mâncare ... Poate că am fost puțin optimist.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 18/11/05, 13:42

Ei bine, vi :((asta v-am spus .... nu suntem încă suficienți pentru a face IRL sau trebuie să fiți cu adevărat norocoși ... și să găsiți zece oameni în aceeași regiune / dată ... .

Dar cred că subiectul care încă nu a fost văzut suficient așteaptă puțin mai mult ... : Roll:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 19/11/05, 22:22

Absolut, pentru a configura un IRL în jocul de rol pe care îl jucați, trebuie să aranjați acest lucru cu câteva luni în avans, timpul pentru ca toată lumea să se stabilească ...

În opinia mea, va dura cel puțin câteva săptămâni ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 20/11/05, 11:28

ex-oceanic a scris:Absolut, pentru a configura un IRL în jocul de rol pe care îl jucați, trebuie să aranjați acest lucru cu câteva luni în avans, timpul pentru ca toată lumea să se stabilească ...

În opinia mea, va dura cel puțin câteva săptămâni ...


Uh ... Joc de rol? Ești sigur că nu te-ai înșelat forum ??
0 x
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1




de freddau » 16/05/06, 10:10

Ben vi subiectul nu se vede bcp.
Tocmai am dat peste ea.


Pentru a cunoaște lumea economiei, sunt pentru ....
Dacă încă mai conține: /
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bob_isat
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 290
Înregistrare: 26/08/05, 18:07




de bob_isat » 16/05/06, 12:07

bine cu placere! :D
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 273