HVB și legislație

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 20/11/05, 21:23

În ceea ce privește candidatura lui Bové, am încă îndoieli serioase. El a fost invitat la Christine Ockrent acum o lună sau două și a calmat speranțele spunând că este încă foarte departe de o aplicație care nu-l interesează neapărat.

Deci nu visezi prea mult. :(
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 20/11/05, 23:34

André, conturile aranjate pentru numărarea șomerilor, au început în anii '70; în funcție de variațiile sezoniere, spun ei. În Franța, există destul de puțini șomeri, care caută un loc de muncă potrivit calificării lor și care nu pot găsi unul; alții sunt înregistrați ca șomeri și fac locuri de muncă ciudate pentru a face capăt; există, de asemenea, o mulțime de oameni dezgustați, înscriși nicăieri și care nu intră în statistici.
Personal, am votat întotdeauna din 74, dar m-am abținut în turul doi al ultimelor alegeri prezidențiale; Aș fi fost remușcător, în recunoașterea acțiunilor politice desfășurate de la ...
„Strângerea centurilor” se face la nivel mondial pentru a înrobi oamenii. Chiar și în Franța, aplicăm, pescuim după metodele americane. Toate aceste restricții privind libertatea și dreptul la muncă sunt făcute lent, imperceptibil pentru majoritatea oamenilor, dar cu siguranță (deși ceva mai violent în ultimii ani); când se realizează de-a lungul generațiilor, devine evident că acest obiectiv nu este dorit de unii oameni temporari, deoarece se dezvoltă în conformitate cu un proces lent, dar inevitabil. Te las să reflecte asupra naturii proiectanților săi ...
În ceea ce privește impozitele, așa cum v-am scris deja, suntem de asemenea bine serviți în Franța: TVA pentru toate tranzacțiile, impozite municipale, departamentale, regionale, naționale, în continuă evoluție pentru clasele de mijloc, proprietăți care crește ( și nu numai în anumite suburbi ...) timp de 20 de ani. De asemenea, Europa ne indică la nivel de stat și redistribuie în alte sectoare; Problema noastră cu Europa este că pentru politicieni este atât de complex încât toate textele sunt concomitente de oficiali înalți din cetatea lor, care nu au avut niciodată un mandat din partea poporului; și când spunem că este suficient, ei cred că îi insultăm sau că suntem înapoi.
Dar țineți-vă, André, apare o nouă taxă: 10 cenți pe baril de petrol, deci luați de la toți consumatorii din lume; în beneficiul unui guvern al Organizației Națiunilor Unite, care va avea apoi un buget consolidat pentru a efectua acțiuni de urgență în lume, sănătate și, de asemenea, pentru restabilirea ordinii (ordinea sa mondială, dictată de cine? Întotdeauna gândiți ...)
Gegyx (gânditor poncif paunchy)
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 249