Sistem Pantone: cataliză electro-dinamică

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 24/11/05, 15:42

De asemenea, recomand cu tărie să nu dezbătem pe această temă, pe această temă forum Econologie; nu vom aduce nimic nou asupra faptelor anterioare anterioare; vom vorbi din ignoranță, ușor, despre aceste evenimente care pot fi clasificate la cel mai înalt nivel al secretului de stat. Gâdilă-i și vor fi amenințări, discreditare, viruși sau arsenalul legal ... (chiar și pe diferite subiecte inofensive), pe un site Econology dedicat mai degrabă promovării Pantone-ului sau a alternativelor originale sănătoase.

salut

Departe de mine să aduc probleme site-ului, dar găsesc acest lucru
atitudine de „autocenzură” foarte dăunătoare.
pe scurt ar trebui să fim atenți să nu ne corespondăm la subiecte „sensibile” dacă nu suntem autorizați ???, asta îmi amintește de un
raport recent pe Canal despre o lege care permite
cetățenii să obțină orice informații sau documente
în ceea ce privește administrația, acest raport a fost ilustrat de exemplu
a unei familii care și-a văzut foarte puternic impozitul pe locuință
a crescut (în timp ce nu se făcuse nicio lucrare majoră
fapt) ceruse transcrierea dezbaterilor consiliului municipal
după 4 ani de cereri repetate încă nimic!
Lucrul amuzant (dacă putem spune așa) este că jurnaliștii au pus la îndoială oamenii din sat și că unul dintre locuitori a găsit această opacitate normală! dovadă că noi înșine, un simplu cetățean
(cel puțin eu) s-ar putea să nu fie încă pregătit pentru transparență deplină ??? dacă începem noi înșine
autocenzură încotro mergem, de unde știm sfârșitul
istorie in aceste conditii ??
hai mă opresc înainte să am probleme cu RG!
Pa
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 24/11/05, 16:26

Sudul Franței este o zonă cu risc seismic foarte ridicat:
http://www.ecologie.gouv.fr/IMG/pdf/car ... smique.pdf

Acesta este motivul cutremurelor resimțite de oameni în 1995 în zonă, Gardanne se află chiar la marginea unei zone roșii : Lol:
0 x
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 24/11/05, 17:32

salut

multumesc pentru acest raspuns simplu.
Știu că teoria „marii conspirații” este adesea invocată pentru a justifica anumite dezbateri, dar dacă răspunsul
la cutremurul din 95 este atât de evident de ce
l-a dat în judecată pe domnul Petit în instanță ??? pentru el era mult mai simplu
lasă liniștea și lasă-l să jefuiască singur în colțul lui, căutând probleme și cea mai bună soluție pentru a da o
puțină credibilitate față de pretențiile sale.
pa
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 24/11/05, 18:05

Răspunsul meu a fost ironic ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 24/11/05, 18:13

Bonjour à tous
Benoît
Furnizați o hartă a pericolelor seismice; nu s-au înregistrat tremurături de la presupusul început al evenimentelor din 1993 (data corectată)!
Unii au simțit că pământul și casa tremură; în alte părți a fost o breton puternic, cum ar fi cel al avioanelor sau al exploziilor, dar venind de nicăieri ... Autoritățile militare și civile nu au raportat niciun furt sau explozie care ar putea corespunde acestor bretonuri. Ca explicație, s-a sugerat că acesta a fost rezultatul mișcărilor de uscat în largul mării.

Titus02
Nu extrapola! Și criticați-mi părerea, dar numai cu privire la ceea ce am prezentat:
Exemplul dvs. este de tip „hassle administrativ” cu administrația fiscală sau cu municipalitatea, foarte iritant și obositor pentru agresat.
Este de un alt tip, „hărțuirile” care urmează publicității dezvăluirilor asupra unei posibile chestiuni de stat pe care se dorește să o ascundă rapid.
Observați că chiar și aici vorbesc cu prudență despre aceste lucruri pentru a nu dăuna forum.
Cred că vorbești cu ardoarea tinereții și asta e minunat! Pentru că va trebui să luptăm din ce în ce mai mult pentru „libertățile noastre”.
Dar, probabil, veți auzi într-o zi povești, mărturii, intimidări sau actori, pentru a contracara un „obstacol în calea întoarcerii în cercuri”, dinții unei puteri publice puternice, militare, privat sau mafiot. Exemplul de pe forum, Meyers a spus că a fost otrăvit când a cedat; pentru mafie, exemplele abundă; pentru ceilalți, pentru a camufla delapidarea banilor sau a faptelor reprobabile în fața legii sau a moralei, oamenii sunt chemați să tacă, să demisioneze sau să ajungă „să se sinucidă”; apoi, pentru o afacere de această magnitudine!
Urmăriți cum jurnaliștii care doresc să investigheze evenimentele din 11 septembrie sunt amețite sau discreditate.
alte forum tratează aceste subiecte sensibile. Vă puteți implica, dar angajându-vă responsabilitatea de a „fi înzestrați cu rațiune”.
Această Econologie se concentrează pe subiecte mai lizibile, mai puțin controversate. Există deja multe de făcut pentru a câștiga cu Pantone, fără a fi nevoie să oferiți o frânghie pentru a fi spânzurat de un subiect ciudat.
Aceasta este părerea mea și nu extrapolez nimic altceva.
Gegyx (pisica oparita)
0 x
arbizon
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 18/10/05, 22:49




de arbizon » 24/11/05, 23:44

Bună seara tuturor

Îmi permit .... dacă doriți informații despre cutremurele resimțite cu ani în urmă până ieri, trebuie să căutați pe site-ul rețelei naționale de monitorizare seismică din Strasbourg.

http://renass.u-strasbg.fr/

@ + Arbizon
0 x
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 26/11/05, 14:15

salut a tu

ok ok nu sunt un revoluționar și cred că avem
deja multe arme (în sens figurat) care să ne facă să auzim,
din păcate nu le folosim întotdeauna (eu primul).
Exercitarea dreptului simplu de a vota cu înțelepciune ar fi mai mult decât suficient
să schimb lucrurile de exemplu și dacă mă interesează
procesul Pentone nu este doar pentru aspectul său tehnic, ci și pentru că este o modalitate simplă pentru utilizator de a „ocoli” întregul sistem care ne transformă încet, ci
cu siguranță în vacă super cash.
Nu sunt atât de tânăr pe cât ai putea crede și am mult timp
a avut o filozofie și un comportament foarte „personal”, dar timpul
trecerea (și capriciile vieții) mă fac din ce în ce mai septic
cu privire la direcția pe care o ia societatea noastră.
Aparțin unei generații (anii patruzeci) care a trăit anii de numerar (anii 80) care i-au văzut pe „frații lor mari” demonstrând în 68 și care au remarcat că acești manifestanți sunt acum aproape toți executivi superiori omnubilați de următorii lor 4-4, viitoarea lor gastroplastie sau implant mamar!
Este o generație blocată între „frații mai mari”, foștii demonstranți devenind „bobo” și copiii noștri cărora nu le putem oferi perspective interesante și care
începe să se înfurie Poziție incomodă și
sincer, nu prea știu ce să fac!
Ne pare rău pentru subiect.
pa
0 x
Prefer un con care functioneaza doar trei scaune intelectuale (multumesc Audiart).

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 107