Aerul în mașină, seara miroase!

Discutarea proceselor de decontaminare și control al calității aerului.
Pastekos
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 30/03/04, 10:57




de Pastekos » 23/04/09, 17:17

Cel mai important lucru de făcut pentru a rezolva această poveste despre miros o dată pentru totdeauna este de a deconecta apa condensată.

Pentru că acolo, de fapt, apa condensată generată de aerul condiționat nu se scurge, stagnează și în cele din urmă putrezește, un adevărat bulion de cultură ...

Însă părinții aveau problema în șofranul lor vechi. chiar a sfârșit scufundându-se sub covoarele unde am pus piciorul. O adevărată potop ..

Nico.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 23/04/09, 18:22

Mulțumesc pentru sfat!

Dar cum o faci?

Nu am deschis niciodată un sistem de aer condiționat, cercetările mele, abia mi-am permis să localizez radiatorul de răcire, nu am văzut încă cu ochii mei văzuți, „conductele” care aduc aerul răcit în mașină și, prin urmare, rămân în „rahat”, pulverizarea unui dezinfectant specific nu rezolvă problema decât pentru un sezon (vara) și nimic mai mult ... și nu am putut vedea intrarea prin urmare, din rețeaua rece nu a putut pulveriza nimic ...

Ca amintire, vorbim aici despre un Ford Mondéo TDCI 2.0L
Un economist ar avea o schiță, un plan sau o idee care să rezolve această problemă?


Vă mulțumesc tuturor și să aveți o seară bună :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6989
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2913




de gegyx » 23/04/09, 21:44

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 25/04/09, 17:51

Pastekos a scris:Cel mai important lucru de făcut pentru a rezolva această poveste despre miros o dată pentru totdeauna este de a deconecta apa condensată.

Pentru că acolo, de fapt, apa condensată generată de aerul condiționat nu se scurge, stagnează și în cele din urmă putrezește, un adevărat bulion de cultură ...

Însă părinții aveau problema în șofranul lor vechi. chiar a sfârșit scufundându-se sub covoarele unde am pus piciorul. O adevărată potop ..

Bună idee, arunc o privire.
Într-adevăr, cauciucul se poate îndoi sau bloca ... : Idee:
Mărfuri. 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 27/04/09, 23:40

Citro la citro-ul meu, îmi vei spune unde voi găsi această conductă ???

Sufletele mele rătăcesc la nesfârșit pe drumul deznădejdii, de vreme ce sunt cu mirosuri rele și este cald (fără aer cu aer!) :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 28/04/09, 00:16

: Arrow: Ei bine, nu am un mondéo, dar dacă airco-ul funcționează, acolo curge sub mașină când opriți motorul.
În general, este un fel de furtun de cauciuc, prins la capătul său (pentru a face o supapă antireturnă).
În general, se deschide în partea inferioară a șorțului, care separă motorul de habitaclu, pe partea pasagerului. Evacuează condensele care curg din evaporatorul care se află cu blocul de încălzire, în general în spatele cutiei de mănuși.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 01/05/09, 18:22

Trebuie să spun că devine mai clar!

Mă uit la asta mâine și vă țin la curent :P

Mulțumesc Citro, care este după vânzări!
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...

Reveniți la "Poluarea aerului și soluțiile de poluare a aerului"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 54