Turbină micro-abur individuală

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
hamzatoon
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 27/03/09, 11:19

Re: microturbină individuală cu abur




de hamzatoon » 27/03/09, 11:38

bonjour,

Am un proiect privind producția de energie electrică prin panou solar de avion, așa că trebuie să folosesc o micro turbină cu abur pentru a produce 10 kwel (ciclul Rankine).

Caut producători și cataloage de micro turbine cu abur pentru a genera electricitate.
0 x
Nimeni nu poate ajunge la zori fără să parcurgă calea de noapte
Mido66
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 56
Înregistrare: 07/05/09, 11:51




de Mido66 » 18/05/09, 12:30

Caut, de asemenea, o microturbină care să funcționeze cu un concentrator parabolic de 3.5 m diametru în sudul Marocului
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 18/05/09, 14:04

Se pare că un „zeu rău” (ca să nu spun un diavol : Evil: )

a decis să nu audă nevoile sau aspirațiile multor ecologiști care caută soluții pentru a depăși poluarea și mediul înconjurător „nu-mi pasă” : Evil:

Mi se pare foarte frumos să redeschizi acest fir de discuții, care are deja un an (cât de repede merge!) ...

Bine, au existat progrese? A găsit cineva Stirlings de vânzare?


Salutări de la pisica econologică, miau :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 289