frigider

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
futuranat
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 64
Înregistrare: 14/11/08, 16:09

frigider




de futuranat » 02/07/09, 11:41

Bună ziua, am vrut să știu dacă faptul că un frigider este fixat prost ar putea să-l închidă prost? pentru că a mea este puțin înclinată ...
merci :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 02/07/09, 13:48

:şoc:

Da !
Mi se pare evident.

Este mai ușor și mai rapid să-l verificați punând o pană de carton sub piciorul drept al frigiderului, decât să creați un subiect care să pozeze și să așteptați răspunsul ...

Cu puțină logică, dacă dispozitivul se apleacă înainte, ușa va avea dificultăți de ridicare și închidere (la fel dacă partea din față a mânerului este mai înaltă)
Înclinându-se înapoi, se va închide cu atât mai bine, chiar și atunci când doriți să o lăsați deschisă.
Când vă aflați la înălțimea corectă de reglare, mai degrabă decât un bloc de carton, jucați înșurubând sau deșurubând cele 2 picioare de reglare din față pentru a avea aceeași atitudine.

Toate dispozitivele sunt proiectate să funcționeze orizontal (chiar și masa de bucătărie sau patul dvs.).

Cel mai bun este să îl abordezi ...

: Lol:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 85