Motor Pantone pe golf 2 GTD, vă rugăm să vă ajutați

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 01/07/09, 22:43

: Arrow: Din memorie, injecțiile Bosch montate pe motoare XUD 1.7L și 1.9L produse de PSA și montate pe un număr mare de vehicule (Peugeot, Citroën, Talbot, Rover, Lada, Polski, Santana ...) au fost pătate 130 Baruri.
0 x
gaston13
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 33
Înregistrare: 31/07/08, 15:47




de gaston13 » 01/07/09, 22:45

în cazul lui Skoda, acesta este un motor vw, dar într-adevăr calibrarea inițială trebuie să se transforme în jur de 130 de bare
0 x
carburologue
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 183
Înregistrare: 14/05/06, 15:23




de carburologue » 02/07/09, 16:47

gaston13 a scris:
carburologist a scris:155 bari de presiune, și cei de g3 td 90 cv, știi cât sunt întârziați ??? 170 + -, pe tonul tău de pe skoda atmo 1.9 diesel atmo, care ar putea îmbunătăți ceva ???


pentru informații, nu există G3 TD 90ch, face doar 75 din partea de sus a lui 1.9, în timp ce golf 2 1.6 td de rs955 dezvoltă 80

sau vorbiti despre TDi (injectie directa de joasa presiune) ???

pentru a răspunde la întrebarea dvs., aș fi foarte surprins dacă ar fi peste 150 de bare pe TD (injecție indirectă)

puteți pune întotdeauna întrebarea pe oliomobile ...



îmi pare rău, dar te înșeli, există două versiuni de golf mk3 td ... există 90 CP cu pompă clasică, regulator acționat de cablul acceleratorului și există gt tdi de 90 CP dar inclusiv pompă este cuplat la un computer, este o versiune multiplexată, regulatorul nu mai este acționat de un cablu, dar există un potențiometru pe pedala de accelerație ... în plus, desigur, pe td 75 CP fără intercooler ca tine l-am scris mai sus dar de fapt ma intrebam daca injectoarele td sunt la 175 de bare ???
0 x
sfârșitul se apropie, toți vom fi acolo ... nu glumesc ... un pic de umor este bun pentru moral ...

futurist vorbind

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 139