Reuniunea Econologilor din sud-vest

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 20/07/09, 13:33

Ah, este o sarcină pentru tine să aduci picole și râie?

Îmi era frică! : Roll:

Uh prima întrebare: avem deja un „loc” fixat și sigur? (Nu am citit totul de la început acolo ...) data este 1 august, nu?

ps: sunt nopțile care ne preocupă, nu vom face 2000 km doar pentru o noapte ... cred ...
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 20/07/09, 14:11

Christophe a scris:Uh prima întrebare: avem deja un „loc” fixat și sigur? (Nu am citit totul de la început acolo ...) data este 1 august, nu?

ps: sunt nopțile care ne preocupă, nu vom face 2000 km doar pentru o noapte ... cred ...

Locul este la mine și data este „în jurul datei de 8 august”, adică întâlnirea principală va fi sâmbătă, 8 august, pentru prânz, dar mă aștept, în funcție de posibilități pentru toată lumea de a avea oameni de la 7 seara până la .... când pleacă ultimii.

Pentru camping, nu există griji. Proprietarul proprietății mele comune (care nu era locuit momentan) m-a autorizat să ridic corturi în cele 5 ha ale terenului său pentru această ocazie.

Întotdeauna pot oferi 1 cort de 4 persoane (oficial 6 locuri, dar 2 adulți și 2 copii sunt mai locuibili) și un pat dublu în casă. Dacă unii oameni au spatele sensibil și se tem de camping, pot încerca să văd cu prietenii / vecinii pentru un pat dublu suplimentar.

În ceea ce privește doodle-ul, asta sună bine pentru mine, dar nu am timp să mă uit imediat. În acest moment, sunt puțin supraîncărcat la locul de muncă și seara este întinderea de acasă pentru întâlnirile CdC și comună înainte de pauza de vară.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 20/07/09, 15:09

Bună Targol,
Luând în considerare ultima experiență economică de întâlnire, ar fi bine să ne gândim la un cablu prelungitor în câmp și, de asemenea, la o alimentare cu apă printr-un furtun de grădină pentru a vă spăla dinții, precum și diverse orificii. : Cheesy: ; ar evita blocajele de trafic dimineața în baie : Cheesy:
Bună întâlnire cu tine ... :? Voi fi la serviciu.
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 21/07/09, 18:41

@Tophe
Ei bine, dacă vrei să faci două mii de terminale pentru o noapte, asta depinde de tine ...

Dar dacă vrei să faci mai mult, te invit să-ți pui penatele la mine o vreme, există ceva pentru toată lumea ... : Cheesy:





miau
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 21/07/09, 20:52

Dragul meu targol, trebuie să ne promovăm bucata de paradis, se pare că ... : Cheesy:

Miau .... ne vedem pe 8 clar ...
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 21/07/09, 21:52

@lejustemilieu: mulțumesc pentru sfat (e cazul să o spunem : Lol: )

@Lietseu: Sper ca da.

@all: Încerc să urmăresc cum să „doodle” lucrurile în seara asta după ce am mâncat. Acolo mă întorc de la un consiliu municipal și I HUNGRY
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 21/07/09, 22:28

IATĂ SONDAJUL.

http://www.doodle.com/qkrrzv2txm8b9a82

Că toți cei care intenționează să vină o informează astfel încât să o vedem puțin mai clar.

Dacă sondajul nu vi se pare potrivit, anunțați-mă.

Odată ce știm „cine?” vom vedea „cum?”.
Pe de altă parte, nu putem pune numărul de persoane la sondajul cu doodle ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
Dany Dutheil
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 25
Înregistrare: 08/03/07, 15:46

întâlnim sud-vest




de Dany Dutheil » 23/07/09, 09:40

Mi-am pus nasul la această întâlnire în sud-vest (și după prea multe întâlniri CdC și Targol!). Voi fi alături de tine sâmbătă, deși nu întotdeauna înțeleg tot ce spui și ofer paturi confortabile pentru cei cărora nu le mai place campingul (Landiras / Cambes = 40 km) ... Am scuturat dar pentru orice eventualitate unde, confirm aici! Și, pentru a aduce, Graves de Vayres, care va fi acolo pentru că este prea bun și șansele și sfârșiturile pentru a merge cu el.
A bientôt
0 x
Condoleanțe celor care nu pun întrebări!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 23/07/09, 11:12

Targol a scris:IATĂ SONDAJUL.


VOTAT!

Ținând cont de km pe care trebuie să-i parcurg, există posibilitatea de a mai sta la kkpart 2 sau 3 nopți după weekend?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 23/07/09, 11:43

Dragul meu Targol și voi toți,
Nu am făcut check-in noaptea în cort, pentru că doamna se teme că copiii vor fi deranjați să moară (ceea ce, deoarece sunt la vârsta proastă, nu este dificil), așa că am în ideea de a verifica din nou a doua zi, dacă lucrurile au ieșit cu adevărat prost, nu voi veni până pe data de 8 - rămâne fermă și definitivă - așa cum se spune!

Cum facem, domnule, pentru mâncare, facem un han spaniol? feluri de grătar ...?

Salutări Miau ... s. :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 130