Întrebare cu privire la mixul energetic din Franța

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
kryxx
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 14/11/07, 08:47

Întrebare cu privire la mixul energetic din Franța




de kryxx » 23/07/09, 15:52

Bonjour à tous,
o întrebare puțin stupidă despre mixul energetic.
Să luăm cazul în care, printr-o acoperiș, o persoană fizică, sau o companie (de tip agricol) sau mai bine, un integrator, deoarece este montat în fiecare zi, ca solare directă pe plantele de la sol ... cu siguranță produc, dar pentru a revinde la ErDF în spate. Beneficiază acest lucru mixul energetic al EDF (cum ar fi cota mea de energie nucleară scade de când cumpăr PV sau producție de biomasă) sau compania care instalează și produce?

Am auzit de aici că haro spune: ouhhhhhhhhh nu se face să revindeți panourile PV către EDF. Da, nu mă deranjează, dar ni se prezintă în fiecare zi și un agent de vânzări a venit să mi-l prezinte așa.

Care este părerea dvs. informată în acest sens?
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 255