Director hârtie pagini galbene / albe, nu îl primiți?

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
Avatar de l'Utilisateur
Tiboshadow06
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 48
Înregistrare: 18/08/06, 12:15

Director hârtie pagini galbene / albe, nu îl primiți?




de Tiboshadow06 » 13/10/09, 18:09

Bună ziua tuturor, am făcut o mică cercetare, dar nu am găsit nimic despre ceea ce am de oferit, deci dacă este un duplicat, îmi pare rău : Cheesy:

Aici știi la fel de bine ca mine că pentru francezi directoarele de pagini galbene și pagini albe nu mai sunt folosite de pe internet (pentru cei care îl au), între producție și deșeurile pe care le generează, mă înțelegi, se pare - it + că nu sunt reciclabile (nu s-a înțeles niciodată de ce altundeva). Dar ceea ce știm mai puțin este că este posibil să vă dezabonați de la lista de directoare pentru a reduce producția, vă dau site-ul în cauză:

http://www.recevoirmesannuaires.pagesjaunes.fr/ : Arrowl:

Cu aceasta vă puteți dezabona, funcționează și pentru profesioniști :!:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 13/10/09, 19:37

Acum 2 ani era o cutie mică pentru a nu o primi, am trimis-o înapoi.

Anul trecut nu le-am primit
m-am mutat

Anul acesta am primit un duplicat ...
Departamentul de reciclare ...

Nu văd de ce nu ar fi reciclabil, este hârtie nu?

în plus, fără un număr de telefon nu vor să se dezaboneze ...

este pentru a prelua un număr de astfel de cutii de internet pentru teleprospecție?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Tiboshadow06
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 48
Înregistrare: 18/08/06, 12:15




de Tiboshadow06 » 13/10/09, 19:52

Va savoir ...

Dați un număr greșit în cel mai rău caz? dar hei, cu excepția cazului în care lista roșie din momentul în care există adresa, numărul este ușor de găsit ... aș spune că este mai degrabă pentru a verifica identitatea abonatului ...

Am auzit că într-un raport că nu era reciclabil, TF1 cred, știu că nu ar trebui să credeți acest canal, dar bun reciclabil sau nu cel mai bun este să evitați să îl produceți :!:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 13/10/09, 21:09

ei bine a eșuat ...

orice număr am pus nu sunt în baza lor de date ...

Așadar, de ce primesc ACEST P *** DE DIRECTORIE DE HÂRTIE ???
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Tiboshadow06
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 48
Înregistrare: 18/08/06, 12:15




de Tiboshadow06 » 14/10/09, 19:19

Încercați vechea dvs. adresă, nu?! :|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 880
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Director hârtie pagini galbene / albe, nu îl primiți




de Gildas » 25/06/12, 23:09

Nu ratați instrucțiunile ...

Tiboshadow06 a scris:Aici știi la fel de bine ca mine că pentru francezi directoarele de pagini galbene și pagini albe nu mai sunt folosite de pe internet (pentru cei care îl au), între producție și deșeurile pe care le generează, mă înțelegi, se pare - it + că nu sunt reciclabile (nu s-a înțeles niciodată de ce altundeva). Dar ceea ce știm mai puțin este că este posibil să vă dezabonați de la lista de directoare pentru a reduce producția, vă dau site-ul în cauză:

http://www.recevoirmesannuaires.pagesjaunes.fr/ : Arrowl:

Cu aceasta vă puteți dezabona, funcționează și pentru profesioniști :!:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 155