Ajutor la fabricarea unui telefon electric

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
soulinscraps
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 13/10/09, 19:08




de soulinscraps » 14/10/09, 18:52

Ei bine, nu văd de ce m-a enervat asta, deoarece este adevărat, nu știu prea multe despre asta, pe lângă asta am continuat acest lucru forum.

vorbind despre ignoranța mea, ai putea să-mi explici, Alain, ce este un variator, utilitatea lui, compoziția sa și unde îl pot găsi.
O altă întrebare, înțeleg (opriți-mă dacă greșesc) că bateriile cu plumb sunt în curent continuu, dar elementele electrice ale unei mașini sunt și în curent continuu? Mi se pare în orice caz că un alternator este în curent alternativ, ceea ce implică prezența unei cutii între alternator și baterie?

Mulțumesc din nou tuturor
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 14/10/09, 20:32

soulinscraps a scris:Ei bine, nu văd de ce m-a enervat asta, deoarece este adevărat, nu știu prea multe despre asta, pe lângă asta am continuat acest lucru forum.

vorbind despre ignoranța mea, ai putea să-mi explici, Alain, ce este un variator, utilitatea lui, compoziția sa și unde îl pot găsi.
O altă întrebare, înțeleg (opriți-mă dacă greșesc) că bateriile cu plumb sunt în curent continuu, dar elementele electrice ale unei mașini sunt și în curent continuu? Mi se pare în orice caz că un alternator este în curent alternativ, ceea ce implică prezența unei cutii între alternator și baterie?

Mulțumesc din nou tuturor


Mă bucur că nu te-ai supărat pentru că nu asta era rostul!

Când vorbesc de variator, vorbesc de cutia care controlează viteza motorului.

Într-adevăr, componentele mașinii funcționează toate pe curent continuu, alternatorul mașinii poate fi foarte bine folosit pentru a încărca bateriile, dar ideea de a pune un alternator plus un motor înseamnă că veți avea probleme cu greutatea și poziționarea tuturor acestor componente. .

Majoritatea alternatoarelor au propriile lor regulatoare.

Un motor DC periat este un generator excelent, de aceea v-am sugerat să utilizați 2, iar pentru controlul variabil, este mai bine să cumpărați unul gata făcut, altfel vă veți rupe părul după mai multe încercări cu diferite componente disponibile și nu sunt potrivite pentru proiectul dumneavoastră.
:D
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
soulinscraps
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 13/10/09, 19:08




de soulinscraps » 14/10/09, 23:17

ok, minunat, chiar mă ajuți să merg mai departe, în ceea ce privește poziționarea, ar trebui să reușesc luând în considerare direcțiile de rotație și făcând legăturile pe măsură, în ceea ce privește variatorul, ar trebui să pot, de asemenea, să găsește ceva.

Mai întâi voi încerca să găsesc surse pentru fiecare dintre elementele de care am nevoie înainte de a pune totul împreună și de a face primele teste, voi continua să vă țin la curent
0 x
noapte bună56
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 07/01/10, 23:47




de noapte bună56 » 08/01/10, 00:52

bonjour

Vă voi sfătui cu tărie să utilizați materiale ușoare pentru rama dvs. din aluminiu geure sau oțel poate într-un tub de diametru mic.
Călărind cu piese enduro DH veți optimiza confortul și siguranța
În ceea ce privește variatorul de tensiune, îl veți fi însoțit de o transmisie MTB. Trebuie doar să cuplați motorul cu manivela care va trimite mișcarea la roată.
Cu o manivelă DH echipată cu o casetă pentru biciclete de șosea, puteți obține o viteză mare.
Va trebui să păstrați manivela pentru a păstra spiritul bicicletei, o puteți monta invers și remanufacturați cealaltă parte a butucului pentru a plasa o roată liberă de 14 sau 16 dinți. Acesta este un proiect bun. Muncă și bani.
Spune-mi din nou și îți voi trimite câteva diagrame.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
arbore cotit
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 08/01/10, 07:52
Locul de amplasare: Hérault

Ajutor la fabricarea unui telefon electric




de arbore cotit » 08/01/10, 09:26

bonjour,
Au fost deja efectuate câteva teste și acest lucru este promițător : Lol:
dar este nevoie de un anumit obicei, deoarece mașina este aprinsă


http://www.dailymotion.com/video/xqboa_ ... trique_fun
0 x
Cu cât învăț mai mult, cu atât îmi măsoară ignoranța.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 174